Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sasiad spalił mi ponad hektar rzepaku

42 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 11:22

Dzięki kolego za wyczerpującą wypowiedz. Jutro postaram się napisać co i jak wyszło, bo pojadę jeszcze raz do niego żeby się dowiedzieć czy będzie płacił jak powie że nie to zawiadamiam odpowiednie służby. 
A z tym polem to jest tak, on zbiera to jako dzierżawę tylko nie wiem czy na gębę czy nie i jeszcze jest tak że jest tam dwóch właścicieli jedną połowa jest jednego a druga drugiego a on zbiera całość (dodam że się wymówił do jednego z sąsiadów że dostał młodego rolnika i chce to pole kupić). Oprysk kupił on a pryskał mu ktoś inny ale jak byłem u niego to ma lekkiego strach i on i ten co pryskał. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sasiad spalił mi ponad hektar rzepaku Dzisiaj, 19:32
  •  

#42 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów

Napisany 12 maj 2015 - 21:56

Ja kilka dni temu robiłem oprysk i prawdopodobnie lekko podwiało. Sąsiadowi przebarwia kawałek zboża 25m x 3,5m, czyli poniżej 1 ara ( z etykiety środka wynika, że prawdopodobnie przebarwienia będą przejściowe). Zaproponowałem mu rekompensatę w zbożu. Stwierdził, że nie będzie bawił się w wyliczenie i zakomunikował mi, że zgłosił już sprawę do odpowiednich służb.

Co konkretnie mnie może spotkać??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 13 maj 2015 - 20:26

kontrola z PIORIN, sprawdzają ewidencję zużycia środków, atest opryskiwacza, twoje uprawnienia do pryskania itp. sąsiada tak samo sprawdzą. jak będą uchybienia = mandat do 500zł.