Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wieniec koła zamachowego

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 17 maj 2012 - 21:10

Wieniec koła zamachowego wymieniał ktoś wieniec koła zamachowego od paru lat przepuszczał mi rozrusznik ( trzeba było kilka razy przycisnąć żeby rozrusznik zatrybił ) po wyjęciu rozrusznika okazało się że wieniec do połowy zjedzony :) dużo problemów z wymianą ? czy łatwo schodzi przystawka z silnika ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wieniec koła zamachowego Dzisiaj, 04:11
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 maj 2012 - 22:09

Wieniec koła zamachowego Powiem więcej, ruszysz odkręconą przystawką to spadnie :D a czym ją wykaraskasz to nie mam pojęcia, waży ze 120-150kg, trzeba uzbroić się w jakiś bloczek, lebiodkę, wyciąg i do góry chama, tylko najlepiej zdjąć rure i boczną blachę z lewej strony silnika, wtedy jest bajka robota, a jak chcesz morduj się w dziurze :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share tom31

tom31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 18 maj 2012 - 15:12

Wieniec koła zamachowego no ja w tamtym roku wymieniałem wieniec zadnych problemow niebyło a robilem to z przyczepy podepchnietej pod sam kombajn

#4 Share przemo8126

przemo8126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 05:50

Wieniec koła zamachowego Witam.
Również czeka mnie w tym roku wymiana wieńca.
Czy przystawka odchodzi razem z osią ?
Jak jest połączony wał korbowy silnika z osią przystawki ?
Zauważyłem wyciek oleju pod przystawką, pewnie uszczelniacz na wale, czy jest możliwość wymiany gdy nie będzie przystawki ?

#5 Share maldar

maldar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:19

Wieniec koła zamachowego Oś przystawki i wał jest polączony na frezie i schodzi bez problemu. Jak ktoś ma czas to można odkręcać bok i rurę ja u siebie odkręcałem bez demontowania tych części. Wystarczyło zdjąć pasy podwiesić na zwykłym pasie silnik i na drugim przystawke.
Koło zamachowe przed zdjęciem najlepiej jest zaznaczyć gdyż na tym kole znajduje sie zamek od GMP i żeby nie obrócić o 180stopni. Tak mi się wydaje mi się udało na chybił trafił i jest git.
Wieniec do koła miałem przykręcony na śruby M10 chyba wystarczyło wieniec tylko obrócić. Czas naprawy we dwie osoby około 2 godz z przerwą na piwo. :)
A uszczelniacz powinno się wymienic bez problemu.

Edytowany przez Marcin91, 05 czerwiec 2012 - 19:44.
ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share przemo8126

przemo8126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:27

Wieniec koła zamachowego Dzięki za szybką odpowiedź :)
Czyli jest szansa że nie będzie trzeba wymieniać wieńca ? właśnie zastanawiałem się czy jest możliwość żeby go obrócić

#7 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 22:37

Wieniec koła zamachowego Jak jest jest zjedzony do połowy to wieniec i bendiks rozrusznika do wywalenia.
Na koło zamachowe dawajcie nowe nakrętki, to przenosi ponad 100kM, chyba że nowy typ wału to nowe śruby, z tym naprawdę nie ma żartów...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#8 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 20:47

Wieniec koła zamachowego dziś se patrzyłem jak to wygląda ech człowiek aż sie rwie do roboty ale nie ma wyjścia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 22:05

Wieniec koła zamachowego Witam, dzis wyjelem wieniec zebaty kola zamachowego.Nie trzeba faktycznie wymieniac na nowy? przygladalem sie dlugo i chyba wyglada tak samo z obu stron