Skocz do zawartości

Zdjęcie

CLAAS ROLLANT 250 RC - instrukcja w języku polskim

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ozi22

ozi22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 17 maj 2012 - 10:39

CLAAS ROLLANT 250 RC - instrukcja w języku polskim Witam , kupiłem niedawno taka prase i szukam instrukcji w jezyku polskim , badz tez jakiegos uzytkownika ktory podpowie kilka rzeczy. Prasa jes w wersji komfort czyli z komputerem, centralnym smarowaniem , hydrauliczym cofaniem rotoru itp. Glownie chodzi mi o ustawienia komputera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
CLAAS ROLLANT 250 RC - instrukcja w języku polskim Dzisiaj, 05:26
  •  

#2 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 17 maj 2012 - 17:09

CLAAS ROLLANT 250 RC - instrukcja w języku polskim zamów sobie http://moto.allegro....2316166750.html

#3 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 17 maj 2012 - 20:27

CLAAS ROLLANT 250 RC - instrukcja w języku polskim a to może ktoś napisze do jakiego momentu zbijać bale patrząc na manometr? dzisiaj robiliśmy pierwszą sianokiszonkę swoją prasą, nie dobijaliśmy mocno a były o wiele cięższe jak po sipmie którą znajomy już bardziej nie mógł zbić:) aha i po lewej stronie prasy są dwa pokrętła, zdj. nie zrobiłem ale każdy kto ma taką prasę zapewne wie o co chodzi. Co nimi się reguluje? I jak.

#4 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 17 maj 2012 - 21:07

CLAAS ROLLANT 250 RC - instrukcja w języku polskim mam skan instrukcji po polsku do rollanta 255 uniwrap, jeśli cie interesuje napisz maila to prześlę

#5 Share gorgo7170

gorgo7170

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 maj 2012 - 22:24

CLAAS ROLLANT 250 RC - instrukcja w języku polskim ja tez mam instrukcje znajomy pracuje w claasie i mi zgraldo rolanda 250 RC comfort
co do tych pokretel to wydaje mi sie ze muwisz o regulacji cisnienie w komorze czyli sile zgniotu ja mam tam jedno pokretlo i normalnie krece w lewo to zmniejszam cisnienie a krece w prawo to odwrotnie juz niepamietam dokladnie na ile tam jest ustawione ale chyba na 110 atmosfer i ja tak presuje jesli chcesz sie jeszcze czegos zapytac to mozesz napisac do mnie pozdro:)

#6 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 21 maj 2012 - 09:26

CLAAS ROLLANT 250 RC - instrukcja w języku polskim To zapytam jeszcze:)
Widocznie u nas już nie trzyma zawór i klapa popuszcza przy prasowaniu ale nie o to chodzi a o to czy da się wyłączyć to aby sama nie owijała? Ponieważ gdy uchyli się klapa to po jakimś momencie samo włącza się owijanie siatką co nie ukrywam jest wkurzające:/ Jak w porę domknę klapę to się nie włączy. Aha i może ktoś wie jakie zapotrzebowanie mocy ma ta prasa? Bo sprzęgło na wałek które założyliśmy jednak jest za słabe:/ i nie wiemy jakie w końcu ma być, a bez jeździć nie chcemy

#7 Share gorgo7170

gorgo7170

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 maj 2012 - 20:32

CLAAS ROLLANT 250 RC - instrukcja w języku polskim wiem ze idzie opuznic owijanie ale czy calkiem wylączyc gdy komora jest juz pelna to chyba raczej nie idzie, niewiem przyjamniej ja tego nie sprawdzalem. A jesli ci chodzi o te samo otwieranie sie to ci powinno samo dobic komore co jakis czas i to tz mozna regulowac czasowo ze co iles sekund dobija komore ta komora jak jest duzo w komorze materialu to ona sie zawsze lekko otwiera bo przybywa kiszonki ale wlasnie poto regulujesz se czas w jakim ma ci dobic tą komore i jesli juz nie da rady dobic poniewaz jest tam za duzo materialu to wtedy przycisnie taki czujnik i pokazyje ci ze masz pelną komore i zaczyna sie owijanie. ja tez mialem z początku taki problem bo jak mi pokazalo ze mam pelną komore to ja niezdązylem wychamowac traktora a juz owijalo i wlasnie dlatego jest ta regulacja czasu owijania

#8 Share luki3110

luki3110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 maj 2012 - 16:16

To zapytam jeszcze:)
Widocznie u nas już nie trzyma zawór i klapa popuszcza przy prasowaniu ale nie o to chodzi a o to czy da się wyłączyć to aby sama nie owijała? Ponieważ gdy uchyli się klapa to po jakimś momencie samo włącza się owijanie siatką co nie ukrywam jest wkurzające:/ Jak w porę domknę klapę to się nie włączy. Aha i może ktoś wie jakie zapotrzebowanie mocy ma ta prasa? Bo sprzęgło na wałek które założyliśmy jednak jest za słabe:/ i nie wiemy jakie w końcu ma być, a bez jeździć nie chcemy

Da radę wyłączyć automatyczne owijanie. Musisz zrobić tak:
1 Przy wyłączonym panelu sterowania wciskasz i przytrzymujesz na raz 2 ostatnie przyciski (czerwona kontrolka i czarny)
2 Następnie trzymając przyciski włączasz sterownik
3 Zacznie świecić przycisk numer 3 który masz wciśnięty przez około 10 sekund
4 gdy zgaśnie przycisk numer 3 puszczasz oba przyciski które trzymałeś i wyłączasz sterownik
Masz aktywny tryb ręcznego owijania siatką

Ja mam natomiast pytanie jak mocno domykacie tylną klapę? Chodzi mi o wskazanie na manometrze. Czy po zamknięciu klapy i kiedy zaczynam prasować wskazówka powinna być na 0 czy na zielonym polu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 30 maj 2012 - 11:03

CLAAS ROLLANT 250 RC - instrukcja w języku polskim dzięki kolego za informację:) to jest w instrukcji napisane to co napisałeś mi? bo zastanawiam się czy nie zamówić jej sobie.
Ja jak zamykam i dam ciśnienie na zielone pole to wtedy mi klapa sama nie puści :)

#10 Share luki3110

luki3110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 maj 2012 - 18:55

to jest w instrukcji napisane to co napisałeś mi?

Tak jest właśnie napisane w instrukcji i u mnie działa jak należy.

#11 Share lukassz19

lukassz19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 19:21

CLAAS ROLLANT 250 RC - instrukcja w języku polskim Witam mam takie pytanie odnośnie tej prasy
Jakie ustawiacie ciśnienie na zegarze po zamknięciu tylnej klapy i jak regulować ciśnienie prasowania na zaworze tym pokrętłem czy tą śrubką co jest w środku tego pokrętła? Bo pokrętłem próbowałem kręcić i nie mogłem go ruszyć ręką.

#12 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:40

CLAAS ROLLANT 250 RC - instrukcja w języku polskim jak ręką nie można to kluczem francuskim, jak przykręcasz to zwiększasz ciśnienie

#13 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 20:09

CLAAS ROLLANT 250 RC - instrukcja w języku polskim Mam pytanie. Jaki zamek klapy jest w tych rollandach? Hydrauliczny? Przymierzam się do kupna.

#14 Share czesio35

czesio35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 luty 2016 - 18:52

Tak, jest hydrauliczna blokada klapy. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 20:42

Panowie co sprawdzić żeby zaczeła noże wysówać? jakie powinno być napięcie na tych cewkach od elektrozaworu odpowiedzialnego za podnoszenie noży??