Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki traktor na 25ha ornej 7ha łaki i 10ha sadu

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 17 maj 2012 - 10:15

Jaki traktor na 25ha ornej 7ha łaki i 10ha sadu Witam zastanawiam się nad kupnem nowego traktoru, ktory bedzie pracowal na 25ha ziemi ornej, 10ha sadu plus 7 ha łaki, z tendencja do zwiekszania obszaru sadu, w tej chwili mam mtz 80km i 60-tke.Ziemie 3,4 i 5 klasy. Chciałbym aby taktor był w miare waski, zeby miescil sie w sadzie, chociaz nie musi to byc typowo sadowniczy traktorek, no i powinien obrobic reszte ziemi, oczywiscie musi miec naped na przod i ma byc ekonomiczny. Zastanawialem sie nad mf 3625 albo 3635f oraz mccornickiem gm55.Z tego co sie orientowałem za mf musze dac okolo 33tys euro a mccornicka 24700euro. A i oczywiscie ma zastapic te traktory ktore mam, ewentualnie 60 zostawie sobie w rezerwie.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki traktor na 25ha ornej 7ha łaki i 10ha sadu Dzisiaj, 11:56
  •  

#2 Share piotrek420

piotrek420

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 17 maj 2012 - 12:17

Jaki traktor na 25ha ornej 7ha łaki i 10ha sadu Kolego w takiej sytuacji polecam kubote M10540 która spełni Twoje oczekiwania w 100%. Oszczędny w paliwie, bardzo skrętny co do sadu przyda się najbardziej.Z częściami tez nie ma żadnego problemu :)

#3 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 27 maj 2012 - 20:43

Jaki traktor na 25ha ornej 7ha łaki i 10ha sadu Uniwersalnym ciągnikiem,który spełniałby Twoje oczekiwania będzie New Holland z serii T4000 Delux. Kilku rolników z forum posiada te modele i maja dobrą opinię z tego co wiem. Ciągnik jest wąski,ale zwinny,czyli i do pola i do sadu.

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 maj 2012 - 21:16

Jaki traktor na 25ha ornej 7ha łaki i 10ha sadu Jak dla mnie do takiej ilości sadu i ziemi ornej nie będzie dobrego jednego ciągnika. Wersie sadownicze są wąskie przy dość sporej mocy ale w polu to trochę gorzej z nimi. Znowu normalny ciągnik do sadu to jest za szeroki...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 21:13

Jaki traktor na 25ha ornej 7ha łaki i 10ha sadu Witam, dzieki za wszystkie odp na te chwile brałbym mf3625f, ale wstrzymam sie do jakiegos prow-u.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2012 - 21:31

Jaki traktor na 25ha ornej 7ha łaki i 10ha sadu a ziemia jaka orna lekka czy ciężka ? New holland T6010 idealny ! 100 Km pozwoli ci uciągnąć każdą maszyne jaką masz :D super kabina :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 21:11

Jaki traktor na 25ha ornej 7ha łaki i 10ha sadu Witam, w tej chwili planuje wyciac 3ha sadu i dosadzic 2,5 bardziej intensywnego. Ziemia raczej lekka, chociaz jest kilka ha glinki. Jednak wole kupic cos bardziej sadowniczego, a do orania i siana nawet bardziej oplaca mi sie najac kogos kto mi zrobi usluge. Przy takim areale do orania i takich cenach ciagnikow, wole dac komus zarobic pare zlotych a bardziej przypilnowac sadu. Na laki jestem juz raczej zmowiony, ze znajomy kosi, dba i beluje siano,a ja biore polowe bez roboty.