Zaloguj się, aby obserwować  
barrybond

Jaki traktor na 25ha ornej 7ha łaki i 10ha sadu

Polecane posty

barrybond    2

Witam zastanawiam się nad kupnem nowego traktoru, ktory bedzie pracowal na 25ha ziemi ornej, 10ha sadu plus 7 ha łaki, z tendencja do zwiekszania obszaru sadu, w tej chwili mam mtz 80km i 60-tke.Ziemie 3,4 i 5 klasy. Chciałbym aby taktor był w miare waski, zeby miescil sie w sadzie, chociaz nie musi to byc typowo sadowniczy traktorek, no i powinien obrobic reszte ziemi, oczywiscie musi miec naped na przod i ma byc ekonomiczny. Zastanawialem sie nad mf 3625 albo 3635f oraz mccornickiem gm55.Z tego co sie orientowałem za mf musze dac okolo 33tys euro a mccornicka 24700euro. A i oczywiscie ma zastapic te traktory ktore mam, ewentualnie 60 zostawie sobie w rezerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek420    3

Kolego w takiej sytuacji polecam kubote M10540 która spełni Twoje oczekiwania w 100%. Oszczędny w paliwie, bardzo skrętny co do sadu przyda się najbardziej.Z częściami tez nie ma żadnego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Uniwersalnym ciągnikiem,który spełniałby Twoje oczekiwania będzie New Holland z serii T4000 Delux. Kilku rolników z forum posiada te modele i maja dobrą opinię z tego co wiem. Ciągnik jest wąski,ale zwinny,czyli i do pola i do sadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak dla mnie do takiej ilości sadu i ziemi ornej nie będzie dobrego jednego ciągnika. Wersie sadownicze są wąskie przy dość sporej mocy ale w polu to trochę gorzej z nimi. Znowu normalny ciągnik do sadu to jest za szeroki...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Witam, dzieki za wszystkie odp na te chwile brałbym mf3625f, ale wstrzymam sie do jakiegos prow-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ziemia jaka orna lekka czy ciężka ? New holland T6010 idealny ! 100 Km pozwoli ci uciągnąć każdą maszyne jaką masz :D super kabina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Witam, w tej chwili planuje wyciac 3ha sadu i dosadzic 2,5 bardziej intensywnego. Ziemia raczej lekka, chociaz jest kilka ha glinki. Jednak wole kupic cos bardziej sadowniczego, a do orania i siana nawet bardziej oplaca mi sie najac kogos kto mi zrobi usluge. Przy takim areale do orania i takich cenach ciagnikow, wole dac komus zarobic pare zlotych a bardziej przypilnowac sadu. Na laki jestem juz raczej zmowiony, ze znajomy kosi, dba i beluje siano,a ja biore polowe bez roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj