Polecane posty

idpe    0

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał doczynienia z ochwatem poporodowym u klaczy . Może zna ktoś jakies metody (mogą byc niekonwencjonalne ) na wyleczenie . Z góry dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idpe    0
Napisano (edytowany)

nie . Napewno jest to ochwat poporodowy wszystkie objawy na to wskazują , zresztą taka jest diagnoza weterynarza .

Edytowano przez idpe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luqasz17    61

Znam dwa. Pierwszy to chorą klacz wprowadzić do płynącej wody najlepiej rzeki . Drugi chore kopyta obłożyć gliną wymieszaną z octem. Sam stosowałem pierwszy sposób i na ochwat u konia pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostro17    6

Też miałem taki przypadek ze moja klacz miała ochwat na tył. Przyjechał weterynarz dał trzy kroplówki dożylnie i pomogło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idpe    0
Napisano (edytowany)

luqasz17 słyszałem o tych metodach , mozesz powiedziec ile razy i na jak długo wprowadzac ją do rzeki ?i czy w twoim wypadku byl to ochwat poporodowy czy jakis inny

Ostro17 u mnie jest troche gorszy przypadek bo złapało ja na przod i tyl .Weterynarz tez dwał kroplówki dożylnie ale nie trzy tylko az 8 tzn 4 na rozrzedzenie krwi i 4 z witaminami aktualnie dostaje zastrzyki przeciw stanu zapalnemu

Edytowano przez idpe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luqasz17    61

W moim przypadku to był "zwykły" ochwat wprowadzałem gdzieś po ok. 30 minut z przerwami po kilka razy w ciagu dnia. A przypomniało mi się że podstawową metodą walki z ochwatem jest puszczewnie krwii z szyji lub kopyta. U mnie miała inna klacz puszczaną krew z szyi zaraz jak tylko zauważyłem ochwat i to pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idpe    0

nie miałem czasu odpisac ale na szczescie udało sie wyrowadzic klacz na prosta dzieki za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam idpe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie miałem czasu odpisac ale na szczescie udało sie wyrowadzic klacz na prosta dzieki za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam idpe

Musisz pilnować odejścia łożyska po porodzie -do 6 godz.nie odchodzi duże prawdopodobieństwo wystąpienia ochwatu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj