Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy to zapalenie płuc

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 28 maj 2012 - 21:02

czy to zapalenie płuc a no tak już jest z tym bydłem najgprzej to odchowac cielę. Nie wiem czy mówil czy nie bo mnie niebyło wtedy
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy to zapalenie płuc Dzisiaj, 11:17
  •  

#22 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 12:16

czy to zapalenie płuc

Jak to weta nie było?? Jak to zapalenie płuc to masz już pozamiatane - dzwoń do najbliższego jak najszybciej bo samemu lecząc możesz tylko sobie więcej biedy narobić choć już jest fatalnie.... Jeśli wyzdrowieją to o dobrych przyrostach bedziesz mógł pomarzyć.

http://www.veterynar...cmd=info&id=742

nie zgodze się z tym, miałem cielaki z zapaleiem pluc, (leczone antybiotykiem) potem poprawone innym , antybiotyk podawany 5 dni, u jednej przeszlo już w przewlekle , kaszel pozostal, antybioyk po 6 dniach odstawiony, sapanie i kaszl pozostal, z czasem samo ustapilo, pomimo to przyrosty zadawalające, wg mnie dlugotrwale biegunki i leczenie maja negatywny wpływ na przyrosty, samo zapalenie pluc zadnego, z mojego doswiadczenia

Edytowany przez nightmare, 18 grudzień 2013 - 12:18.

#23 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 00:16

czy to zapalenie płuc Witam,, prosze o porade,mam byka ok 400 kg, ktory od kilku godzin dziwnie charczy,sapie. Nie ma goraczki, kataru,ma apetyt. W oborze stoi jeszcze 2 w podobnej wadze i jest ok, i kilka cielat, z czego jedna cieliczka 2 mce kicha. Nie maja przeciagow, pija letnia wode, stoja w cieple. Co to moze byc i czy wzywac wet. ? dodam,ze to moje pierwsze sztuki,wiec az sie trzese o ich stan zdrowia. Pozdrawiam

#24 Share konder11

konder11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 14:15

czy to zapalenie płuc Dwa lata temu mialem w oborze wirusa pluc u bykow a teraz znowu zaczynaja zapalenie pluc lapac. Co mam zrobic zeby sie jego pozybyc??

Połączone

Edytowany przez razor275, 15 kwiecień 2014 - 11:47.

#25 Share przemek277

przemek277

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:konie rolnictwo hodowla bydła

Napisany 16 marzec 2014 - 21:18

czy to zapalenie płuc jeżeli to było w oborze ti pierwsze ci to bym wy wapnował oborę albo siarką to załatwił

#26 Share konder11

konder11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 07:14

czy to zapalenie płuc Ale mam bydlo w oborze to nie jestem pewny czy mozna wapnowac

Ale mam bydlo w oborze to nie jestem pewny czy mozna wapnowac

#27 Share przemek277

przemek277

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 15:45

czy to zapalenie płuc można wapnować tylko bydło wygoń na 2/3 godz ja mam konia i tak rowie

#28 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 17:55

czy to zapalenie płuc zapalenie płuc to przechodziły w tym roku zwierzęta z różnych obszarów, w taka pogodę unikaj przeciągów. Jeśli zwierzęta maja podwyższoną temperature bez antybiotyków się nie obejdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share przemek277

przemek277

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 19:54

czy to zapalenie płuc ja bym się skonsultował z jakimś gościem co się zna bo tak co my gadamy to ja ci poradziłem co mogłem

#30 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 26 marzec 2014 - 20:43

czy to zapalenie płuc Jeżeli kupujesz cielaki z innych obór to juz tego sie nie pozbędziesz.

#31 Share kamil31

kamil31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 luty 2016 - 15:10

czy to zapalenie płuc

Witam,, proszę o poradę, mam problemy z cielętami. Cielę rodzi się zdrowe. Około drugiego tygodnia cielakowi zapadają się boki, ma trudności ze wstawaniem po około dwóch dniach cielak pada. Cielak nie ma żadnych oznak chorób typu biegunka, zapalenie płuc. Po wykonaniu sekcji przez lekarza weterynarii wszystkie cielęta mają chore płuca ( tzn. zazwyczaj jedno płuco jest przyschnięte albo mocno przekrwione ). Wykonane były przez lekarza weterynarii badania krwi oraz poszczególnych narządów ale nie przyniosły one żadnych  rezultatów. Krowy szczepione są od rotawirusów. Chcąc wyeliminować ewentualne bakterie i wirusy znajdujące się w oborze wszystkie nowo narodzone cielęta przeszły na tzw. chów zimny. Niestety, i to nic nie pomogło. Sytuacja trwa od około wczesnej jesieni, na początku upadki cieląt wynosiły około 50% a teraz prawie 100%. Moja hodowla wynosi około 120 sztuk bydła. Lekarz rozkłada ręce (konsultował się też ze swoimi kolegami weterynarzami ). Może ktoś spotkał się z takimi przypadkami. Proszę o pilną pomoc.

#32 Share MonikaPrucnal

MonikaPrucnal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 10:16

czy to zapalenie płuc

mam podobny problem ciele chudnie nie chce jesc osypki jedynie pojlo go trzyma przy zyciu

#33 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 kwiecień 2016 - 17:25

czy to zapalenie płuc

U znajomego weterynarz pobierał wymaz z drzwi obory i ścian bo tez nic nie pomagało, nie zaszkodzi tak zrobić jak sytuacja jest beznadziejna.

#34 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:02

czy to zapalenie płuc A jaką temperaturę ma ten cielak, w jakim jest wieku koleżanko MonikaPrucnal?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share rolnik90_01

rolnik90_01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 21:25

czy to zapalenie płuc

Witam,, proszę o poradę, mam problemy z cielętami. Cielę rodzi się zdrowe. Około drugiego tygodnia cielakowi zapadają się boki, ma trudności ze wstawaniem po około dwóch dniach cielak pada. Cielak nie ma żadnych oznak chorób typu biegunka, zapalenie płuc. Po wykonaniu sekcji przez lekarza weterynarii wszystkie cielęta mają chore płuca ( tzn. zazwyczaj jedno płuco jest przyschnięte albo mocno przekrwione ). Wykonane były przez lekarza weterynarii badania krwi oraz poszczególnych narządów ale nie przyniosły one żadnych  rezultatów. Krowy szczepione są od rotawirusów. Chcąc wyeliminować ewentualne bakterie i wirusy znajdujące się w oborze wszystkie nowo narodzone cielęta przeszły na tzw. chów zimny. Niestety, i to nic nie pomogło. Sytuacja trwa od około wczesnej jesieni, na początku upadki cieląt wynosiły około 50% a teraz prawie 100%. Moja hodowla wynosi około 120 sztuk bydła. Lekarz rozkłada ręce (konsultował się też ze swoimi kolegami weterynarzami ). Może ktoś spotkał się z takimi przypadkami. Proszę o pilną pomoc.

Spotkałem, ale w  większości takich przypadków, zmiana środowiska wystarczyła. Poczytaj o BVD/MD, chociaż to taki trochę ślepy strzał. Powiedź tylko jeszcze  czy i jak długo poisz cielaki mlekiem. Bo też może być ono źródłem zakażenia. 

mam podobny problem ciele chudnie nie chce jesc osypki jedynie pojlo go trzyma przy zyciu

nie czekać, tylko przeleczyć antybiotykiem. Jutro mogę napisać co my stosujemy, bo teraz nazw nie pamiętam