Polecane posty

simson2812    423

witam mam prpblem bo moje 2 cielaki 90kg drugi 110kg sa chore a mianowicie miały (nie wiem czy maja) biegunkę dostały jakiś lek na to i w dodatku mają kaszel i katar brak apetytu. Mają gorączkę. Co robić czy one maja zapalenie płuc na innych postach czytałem że jest jakis lek o nazwie draxxin i że to skuteczny jak narzie to dawałem im ,,enroxil 5%'' co im dać prosze o pomoc. co robić?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Floron 1cm/10 kg masy ciała by pewnie nie zaszkodził. Co weterynarz na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a powiedz mi ten lek to od czego? Weterynarza nie było. Trochę gadaliśmy z tym weterynarzem co leki sprzedawał. I w dodatku odeszła chęć do kupna następnych sztuk.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499
Napisano (edytowany)

Jak to weta nie było?? Jak to zapalenie płuc to masz już pozamiatane - dzwoń do najbliższego jak najszybciej bo samemu lecząc możesz tylko sobie więcej biedy narobić choć już jest fatalnie.... Jeśli wyzdrowieją to o dobrych przyrostach bedziesz mógł pomarzyć.

 

http://www.veterynaria.pl/leki.php?cmd=info&id=742

Edytowano przez mickas092

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

jeżeli robi bokami ciezko oddech to pewnie zapalenie płuc , jeżeli bedzie zapozno bedziesz trzeba podac leki dozylenie


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
Napisano (edytowany)

Zwykła tetracyklina powinna pomóc [Oksywet, Oksyjet], Jeżeli nasz dostęp to Genadexil to jest enrofloxacina5% antybiotyk z tej samej grupy co Floron 0.5-1ml na 10 kg m.c. Można zastosować Schotapen 1ml/ 10kg m.c, zamiennik to Combiject. Przy pierwszym podaniu antybiotyku podaj podwójna dawkę, sposób sprawdzony, podany przez weta który leczył, by wyleczyć, a nie zarobić.

Edytowano przez agromatik
  • Like 1

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a to jak ciężko oddycha to zapalenie płuc? a jak nie to może być to tylko przeziębienie?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Tylko przeziębienie raz dwa może sie przerodzić w zapalenie płuc - nie kombinuj tylko lecz albo będziesz za tylne nogi z obory wyciągał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Przeziębienie będzie bez gorączki, Upławy z nosa, kaszel, silna gorączka, oraz osowiałość to objawy z. płuc. I tak jak @mickas powiedział po biegunce, zwykłe przeziębienie przejdzie raz dwa w zapalenie płuc i zgon. Niech zgadnę cielaczki maja miedzy 6 a 8 tygodni?


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

to co dzwonić po wet czy dać jakiś lek z tych co mi poradziliście? a draxxin na innych postach tez polecali


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

nie cielaki są troche starsze


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

U mnie wet leczył tetradurem 1 cm/10 kg masy ciała. Jak wiesz jak podawać leki to lecz sam - jak nie to dzwoń po weta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Tak jak @mickas jeżeli masz trochę orientacji to lecz, jeżeli to dla Ciebie obszar dziewiczy to lepiej zdaj się na weta. Wymuś by pierwszą dawkę dał podwójnie i co najmniej jeszcze na dwa strzały.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

moj dalszy wójek był wet i sporo nam doradzał ale zmarł a mam numer do młodego weta który i mówi co dac i doradza takie sa jego opinie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamvet1    0

Jeśli ciele ma dłużej biegunkę to rozwija sie u niego kwasica metaboliczna. Wtedy cielę mocniej oddycha czyli "robi bokami" żeby skompensować ją podanie anti b pozostawiam w takiej sytuacji bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

W pierwszym poście napisał że mają katar i kaszel więc dla mnie jest to jednoznaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

dziś był wet bo niebyło komu pojechać po leki i szceić bo tata jest kierowcą zawodowym wiec jest poza domem a ja w szkole byłem wiec lipa. Dał im antybiotyk i zostawił jeszcze żeby dać w sobotę po mojemu to duzo nie skasował bo wziął 60zł


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Mam to samo... już z 500zł w cielaka wsadziłem, ma ze 150kg. 2 tyg temu zaczął kaszleć i dostał gorączki, wet przyjechał, dał dożylne i był spokój. Jak się ochłodziło to cielaka znowu wzięło i próbujemy go leczyć. Nie stoi ani na przeciągu ani w pomieszczeniu z niską temperaturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a no tak już jest z tym bydłem najgprzej to odchowac cielę. Nie wiem czy mówil czy nie bo mnie niebyło wtedy


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Jak to weta nie było?? Jak to zapalenie płuc to masz już pozamiatane - dzwoń do najbliższego jak najszybciej bo samemu lecząc możesz tylko sobie więcej biedy narobić choć już jest fatalnie.... Jeśli wyzdrowieją to o dobrych przyrostach bedziesz mógł pomarzyć.

 

http://www.veterynar...cmd=info&id=742

nie zgodze się z tym, miałem cielaki z zapaleiem pluc, (leczone antybiotykiem) potem poprawone innym , antybiotyk podawany 5 dni, u jednej przeszlo już w przewlekle , kaszel pozostal, antybioyk po 6 dniach odstawiony, sapanie i kaszl pozostal, z czasem samo ustapilo, pomimo to przyrosty zadawalające, wg mnie dlugotrwale biegunki i leczenie maja negatywny wpływ na przyrosty, samo zapalenie pluc zadnego, z mojego doswiadczenia

Edytowano przez nightmare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Witam,, prosze o porade,mam byka ok 400 kg, ktory od kilku godzin dziwnie charczy,sapie. Nie ma goraczki, kataru,ma apetyt. W oborze stoi jeszcze 2 w podobnej wadze i jest ok, i kilka cielat, z czego jedna cieliczka 2 mce kicha. Nie maja przeciagow, pija letnia wode, stoja w cieple. Co to moze byc i czy wzywac wet. ? dodam,ze to moje pierwsze sztuki,wiec az sie trzese o ich stan zdrowia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konder11    0

Dwa lata temu mialem w oborze wirusa pluc u bykow a teraz znowu zaczynaja zapalenie pluc lapac. Co mam zrobic zeby sie jego pozybyc??

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj