Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy to zapalenie płuc

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 16 maj 2012 - 16:23

czy to zapalenie płuc witam mam prpblem bo moje 2 cielaki 90kg drugi 110kg sa chore a mianowicie miały (nie wiem czy maja) biegunkę dostały jakiś lek na to i w dodatku mają kaszel i katar brak apetytu. Mają gorączkę. Co robić czy one maja zapalenie płuc na innych postach czytałem że jest jakis lek o nazwie draxxin i że to skuteczny jak narzie to dawałem im ,,enroxil 5%'' co im dać prosze o pomoc. co robić?
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy to zapalenie płuc Dzisiaj, 23:11
  •  

#2 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 16 maj 2012 - 17:03

czy to zapalenie płuc Floron 1cm/10 kg masy ciała by pewnie nie zaszkodził. Co weterynarz na to??

#3 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 16 maj 2012 - 17:07

czy to zapalenie płuc a powiedz mi ten lek to od czego? Weterynarza nie było. Trochę gadaliśmy z tym weterynarzem co leki sprzedawał. I w dodatku odeszła chęć do kupna następnych sztuk.
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#4 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 16 maj 2012 - 17:30

czy to zapalenie płuc Jak to weta nie było?? Jak to zapalenie płuc to masz już pozamiatane - dzwoń do najbliższego jak najszybciej bo samemu lecząc możesz tylko sobie więcej biedy narobić choć już jest fatalnie.... Jeśli wyzdrowieją to o dobrych przyrostach bedziesz mógł pomarzyć.

http://www.veterynar...cmd=info&id=742

Edytowany przez mickas092, 16 maj 2012 - 17:31.

#5 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 16 maj 2012 - 17:39

czy to zapalenie płuc jeżeli robi bokami ciezko oddech to pewnie zapalenie płuc , jeżeli bedzie zapozno bedziesz trzeba podac leki dozylenie
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#6 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 16 maj 2012 - 17:46

czy to zapalenie płuc Zwykła tetracyklina powinna pomóc [Oksywet, Oksyjet], Jeżeli nasz dostęp to Genadexil to jest enrofloxacina5% antybiotyk z tej samej grupy co Floron 0.5-1ml na 10 kg m.c. Można zastosować Schotapen 1ml/ 10kg m.c, zamiennik to Combiject. Przy pierwszym podaniu antybiotyku podaj podwójna dawkę, sposób sprawdzony, podany przez weta który leczył, by wyleczyć, a nie zarobić.

Edytowany przez agromatik, 16 maj 2012 - 17:49.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#7 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 16 maj 2012 - 17:55

czy to zapalenie płuc a to jak ciężko oddycha to zapalenie płuc? a jak nie to może być to tylko przeziębienie?

#8 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 16 maj 2012 - 17:57

czy to zapalenie płuc Tylko przeziębienie raz dwa może sie przerodzić w zapalenie płuc - nie kombinuj tylko lecz albo będziesz za tylne nogi z obory wyciągał.

#9 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 16 maj 2012 - 18:03

czy to zapalenie płuc Przeziębienie będzie bez gorączki, Upławy z nosa, kaszel, silna gorączka, oraz osowiałość to objawy z. płuc. I tak jak @mickas powiedział po biegunce, zwykłe przeziębienie przejdzie raz dwa w zapalenie płuc i zgon. Niech zgadnę cielaczki maja miedzy 6 a 8 tygodni?

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#10 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 16 maj 2012 - 18:05

czy to zapalenie płuc to co dzwonić po wet czy dać jakiś lek z tych co mi poradziliście? a draxxin na innych postach tez polecali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 16 maj 2012 - 18:13

czy to zapalenie płuc http://www.ema.europ...00063309.pdf.. http://www.veterynar...cmd=info&id=707 to antybiotyk identyczny z Ganadexil-em, jeżeli nie poskutkował to antybiotyki z tej grupy można sobie darować.

Edytowany przez agromatik, 16 maj 2012 - 18:21.

#12 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 16 maj 2012 - 18:17

czy to zapalenie płuc nie cielaki są troche starsze

#13 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 16 maj 2012 - 18:21

czy to zapalenie płuc U mnie wet leczył tetradurem 1 cm/10 kg masy ciała. Jak wiesz jak podawać leki to lecz sam - jak nie to dzwoń po weta.

#14 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 16 maj 2012 - 18:26

czy to zapalenie płuc Tak jak @mickas jeżeli masz trochę orientacji to lecz, jeżeli to dla Ciebie obszar dziewiczy to lepiej zdaj się na weta. Wymuś by pierwszą dawkę dał podwójnie i co najmniej jeszcze na dwa strzały.

#15 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 16 maj 2012 - 18:32

czy to zapalenie płuc moj dalszy wójek był wet i sporo nam doradzał ale zmarł a mam numer do młodego weta który i mówi co dac i doradza takie sa jego opinie

#16 Share adamvet1

adamvet1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 16 maj 2012 - 21:17

czy to zapalenie płuc Jeśli ciele ma dłużej biegunkę to rozwija sie u niego kwasica metaboliczna. Wtedy cielę mocniej oddycha czyli "robi bokami" żeby skompensować ją podanie anti b pozostawiam w takiej sytuacji bez komentarza.

#17 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 16 maj 2012 - 21:39

czy to zapalenie płuc W pierwszym poście napisał że mają katar i kaszel więc dla mnie jest to jednoznaczne.

#18 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 17 maj 2012 - 15:13

czy to zapalenie płuc dziś był wet bo niebyło komu pojechać po leki i szceić bo tata jest kierowcą zawodowym wiec jest poza domem a ja w szkole byłem wiec lipa. Dał im antybiotyk i zostawił jeszcze żeby dać w sobotę po mojemu to duzo nie skasował bo wziął 60zł

#19 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 21 maj 2012 - 21:17

czy to zapalenie płuc a ten wet mówił co było tym cielaczkom??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 21 maj 2012 - 21:43

czy to zapalenie płuc Mam to samo... już z 500zł w cielaka wsadziłem, ma ze 150kg. 2 tyg temu zaczął kaszleć i dostał gorączki, wet przyjechał, dał dożylne i był spokój. Jak się ochłodziło to cielaka znowu wzięło i próbujemy go leczyć. Nie stoi ani na przeciągu ani w pomieszczeniu z niską temperaturą.