Skocz do zawartości

Zdjęcie

szukanie właściciela

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzyzak2711

krzyzak2711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 maj 2012 - 15:12

szukanie właściciela witam
jestem nowy na forum, chociaż czytam je regularnie od kilku lat
przejrzałem forum wzdłuż i wszerz w mojej sprawie i nic konkretnego nie znalazłem dlatego zdecydowałem sie napisać nowy temat.

Moj problem polega na :

w mojej okolicy tj woj. śląskie
jest duzo ziemi leżącej w odłogu, kilkanaście hektarów w 2 wsiach leżących 10-15km ode mnie
konkretne kawałki znalazłem na geo-mapach itd . Jestem zainteresowany dzierżawa lecz musze wiedzieć z kim mam rozmawiać

problem tkwi w tym jak znaleźć kontakt do właściceli tych kawałków ziemi
1. nie znam nikogo w tych wsiach aby rozmawiać , chodzenie od domu do domu ? nie zbyt interesujący sposób.
2. znajomi rolnicy też nie utrzymują kontaktu z tamtejszymi właścicielami
3. wykaz w księgach wieczystych w sądzie itd raczej odpada gdyż to sa małe działki i koszt rozeznania wyniósłby kilkaset zł
4. czy w starowstwie powiatowym dostane wypis w mojej sprawie (jaka cena itd?)
czy istnieje szansa udostępnienia mi (osobie prywatnej) takich wiadomości w jaki kolkwiek inny sposób?

jestem zainteresowany dzierżawą ale oczywiście nie wiadomo co na to właścicele tych gruntów dlatego zależy mi na dość niskim koszcie poniesionym w ta strone
problem jest złożony ponieważ bedzie to kilkunastu właścicieli dlatego zależy mi na delikatnym załatwieniu sprawy
prosze o rady
pozdrawiam krzyżak
Poprawiłem tytuł tematu aby był bardziej przejrzysty

Edytowany przez danielhaker, 17 maj 2012 - 11:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
szukanie właściciela Dzisiaj, 17:46
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 16 maj 2012 - 15:30

szukanie właściciela Nie wiem jak u was ale u nas w starostwie to ani pół słowa nie powiedzą kto jest właścicielem której działki. Pozostaje chyba chodzenie po domach. Sam myślałem nad ta sprawa i nic mądrego nie wymyśliłem.

#3 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 16 maj 2012 - 15:40

szukanie właściciela Na pewno nie dostaniesz takich informacji.Sam o takim czymś myślałem ale sobie odpuściłem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 16 maj 2012 - 16:07

szukanie właściciela A nie pomyślałeś o tym,aby dać ogłoszenie w lokalnej gazecie o tym że na terenie np. swojej gminy weźmiesz w dzierżawę ziemię po dogodnych warunkach, może akurat ktoś się zgłosi.

Edytowany przez MAT912, 16 maj 2012 - 16:13.

#5 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 16 maj 2012 - 17:08

szukanie właściciela Ja kiedyś dokopałem sie do właściciela w oto sposób; nr. działki i w staraostwie dowiedziałem sie nr. księgi wiczystejj, nastepnie po nr. KW w wydziale dowiedziałem sie o adresie właściciela. nic mnie to nie kosztowało tylko troche czasu trzeba poświęcić. Powodzenia, kto pyta nie błądzi.

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 maj 2012 - 17:44

szukanie właściciela idź z flaszka do sołtysa wsi w której są te odłogi on ci pomoże.

#7 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 16 maj 2012 - 18:01

szukanie właściciela zaorać i zasiać a właściciele sami się znajdą

#8 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 16 maj 2012 - 18:14

szukanie właściciela Oficjalną drogą to Księgi Wieczyste albo ewidencja gruntów. Nieoficjalną to albo jakaś wtyka w urzędzie albo chodzenie od domu do domu i szukanie. Ale wątpię czy znajdziesz właścicieli w tej okolicy bo gdyby tam mieszkali to już dawno by te pola nie były ugorami. Sądzę, że aby się dowiedzieć będziesz musiał trochę pieniędzy na to wydać.

#9 Share krzyzak2711

krzyzak2711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 maj 2012 - 18:38

szukanie właściciela dziękuję za zainteresowanie :)

ogłoszenia w gazecie jest nie skutecznym sposobem na rozwiązanie tego problemu , próbowałem od dłuższego czasu, nic to nie dało.

gdyby paliwo było tańsze tak właśnie bym zrobił drogi leonardo111 :):)

Sądzę ze wiekszość tych właściceli ma średnią wieku ponad 50 i syna który wyjechał w poszukiwaniu roboty i lepszej przyszłości... a pole leży latami.
Chyba będe musiał zrobić tak jak pisze p.Damian i liczyć na przychylność sołtysa ewentualnie podczas niepowodzenia inwestować w księgi bądź ewidencja gruntów.
Nie mam nikogo znajomego w urzędzie niestety.
Sposób gregc330 bede musiał spróbować również.
Dziękuję za rady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 16 maj 2012 - 18:44

szukanie właściciela Sądzę, że z właścicielami może być o wiele gorzej. Prawdopodobnie właściciel/właściciele mieszkają gdzieś w dużym mieście, w spadku dostali trochę ziemi o której zapomnieli a rodzice nie żyją bo wątpię, żeby nic z tą ziemią nie zrobili.

#11 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 16 maj 2012 - 19:03

szukanie właściciela W starostwie prosisz pisemnie w podaniu o wypis z rejestru gruntów podając nr działki, nr obrębu, nazwa gminy. W wypisie masz dane właściciela łącznie z jego adresem. Wypis muszą Ci wydać, a to dlatego, że za to płacisz i podajesz swoje dane przy braniu wypisu.

Edytowany przez agromatik, 16 maj 2012 - 19:04.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#12 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 16 maj 2012 - 19:13

szukanie właściciela A na jakiej podstawie dadzą mu wypis? On co najwyżej może mieć wgląd do rejestru. Wypis dostają jedynie osoby które mają jakiś interes prawny, właściciele czy osoby upoważnione.

#13 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 16 maj 2012 - 19:25

szukanie właściciela Sołtys nie będzie wiedział do kogo należy konkretna działka, będzie ta osoba figurowała w tzw. kwitariuszu i tam będzie adres tej osoby i czy udzieli czy nie to już jego prywatna sprawa.

UG powinien wiedzieć do kogo należą konkretne działki/lub do kogo należały jeżeli właściciele nie żyją i nie ma przeprowadzonej sprawy spadkowej.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#14 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 16 maj 2012 - 19:41

szukanie właściciela Jak sam tak robiłem i to nie raz, ostatnio w telewizji był taki reportaż ''Piraci polowi" w sobote i niedziele obsiewali po kilkadziesiat hekterów bez pytnia włascicieli nawet zgłaszają to do dopłat nic im nikt nie zrobi jak zasiałeś możesz zebrać takie prawo

#15 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 16 maj 2012 - 19:48

szukanie właściciela Możesz im zrobić. Nawet domagać się odszkodowania za używanie działki. Jest parę sposobów aby wywalić takich lokatorów.

#16 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 16 maj 2012 - 22:05

szukanie właściciela u nas to wyglada to tak-ide do urzedu gminy ,podaje nr. dzialki i po chwili mam wszystkie dane-nie wiem czy to legalne czy nie ale znam osobiscie urzednikow i nikt problemow nie robi.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#17 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 17 maj 2012 - 08:32

szukanie właściciela Proponował bym do urzędu gminy i tam naświetlić sytuację że chcesz dzierżawić. Urzędnik sprawdzi czyja to działka i to on może skontaktować się z właścicielem bez podawania Ci danych. Wszystko pozostaje zgodnie z prawem i urzędnik Ci nie omówi. Jeśli właściciel wyrazi zgodę na kontakt z Tobą resztę dograsz sam.
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share krzyzak2711

krzyzak2711

Nowicjusz

• Members