Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ problem ze sprzęgłem

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rafal8888

Rafal8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 16 maj 2012 - 09:54

MTZ problem ze sprzęgłem Witam mam taki problem wymienilem w moim MTZ tarcze docisku i tarcze sprzeglowa poniewaz strasznie zgrzytalo jak sie wkladalo biegi, jak odpalilem i chcialem wlozyc jakis bieg to zgrzyt byl taki ze nie dalo sie wlozyc biegu ale jak na zgaszonym silniku wcisnolem sprzeglo i wlozylem bieg i caly czas trzymalem sprzeglo to bralo dobrze i nie slizgalo sie czy cos ale jak puscilem je do kocna i chcialem zmienic bieg dalej to samo zgrzyt ze az uszy bolaly, zmienilismy tarcze docisku i tarcze sprzeglowa efekt: taki sam nawet jeszcze gorzej bo jak puszczam sprzeglo to szarpie i cos stuka jakby przy docisku, wiem ze moze nie za jasno naswietlilem temat ale mam nadzieje ze bedziecie wiedzieli o co chodzi, Pozdrawiam i z gory serdecznie dziekuje za pomoc.Pozdrawiam
I czy moze to byc cos takiego jak hamulec walka sprzegłowego?

Edytowany przez Elektrotechnik, 20 maj 2012 - 11:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ problem ze sprzęgłem Dzisiaj, 12:34
  •  

#2 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 16 maj 2012 - 20:16

MTZ problem ze sprzęgłem Łapki sprzęgła dobrze wyregulować :unsure: .

#3 Share Rafal8888

Rafal8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 maj 2012 - 07:31

MTZ problem ze sprzęgłem Łapki sprzęgła dobrze są wyregulowane na jakieś 2mm od łożyska oporowego, a o tym hamulcu pisałem dlatego ze jak wcisnę sprzęgło i poczekam z 10s to biegi ładnie wchodzą

Edytowany przez Elektrotechnik, 20 maj 2012 - 11:20.
Cytowanie poprzedniego posta

#4 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 17 maj 2012 - 07:49

MTZ problem ze sprzęgłem Tam też jest regulacja hamulca sprzęgła. Coś przy tym robiłeś?

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 17 maj 2012 - 07:57

MTZ problem ze sprzęgłem A masz hamulec wałka? Nie wszystkie mtz-ty go posiadają.
KPK Kumurun Team

#6 Share Rafal8888

Rafal8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 maj 2012 - 08:29

MTZ problem ze sprzęgłem Raczej mam, mowie raczej bo nie jestem specjalista od MTZ i tyle co wyczytałem na forach itp, ale podsyłam zdjęcie, i to cięgło które jest zaznaczone na zdjęciu wydłużyłem na max. i trochę pomogło ale nie za wiele
Zdjęcie021.JPG
Przenieś do galerii

Załączone miniaturki

• Zdjęcie021.JPG

Edytowany przez Elektrotechnik, 20 maj 2012 - 11:20.

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 17 maj 2012 - 08:51

MTZ problem ze sprzęgłem Dokładnie. To krótkie cięgno jest od hamulca wałka sprzęgłowego. Podciągaj go delikatnie tak żeby tylko przy pełnym wciśnięciu sprzęgła hamowało wałek.
KPK Kumurun Team

#8 Share Rafal8888

Rafal8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 maj 2012 - 09:03

MTZ problem ze sprzęgłem Właśnie na tym cięgnie skończyła mi się już regulacja i dalej zgrzyta, tam powinna być chyba jakaś tarcza hamulcowa podobna jak sprzęgłowa i pewnie trzeba ja wymienić, dobrze mówie?

Edytowany przez Elektrotechnik, 20 maj 2012 - 11:21.

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 17 maj 2012 - 10:01

MTZ problem ze sprzęgłem Nie. Wewnątrz skzryni redukcyjnej na wałku sprzęgłowym są dwie niewielkie tarcze i to one hamują wałek. Tu masz zdjęcie. Znajdziesz je a rysunku połączone z dzwignią idącom na zewnątrz skrzyni.

http://www.picshot.p...c/viewset/69254
KPK Kumurun Team

#10 Share Rafal8888

Rafal8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 maj 2012 - 10:12

MTZ problem ze sprzęgłem Tak wiem bo odkręciłem ta pokrywę od góry i je widać i myślałem ze może pomiędzy nimi coś musi być, tylko co zrobić jak regulacji już nie ma a wałek się nie zatrzymuje po wciśnięciu sprzęgła może być tak ze te tarcze są już wyrobione i dlatego nie zatrzymują tego walka? One powinny być gładkie?

Jak nadal będziesz notorycznie cytował poprzedni post to dostaniesz bana. Na razie "tylko" 10%.

Edytowany przez Elektrotechnik, 20 maj 2012 - 11:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 17 maj 2012 - 21:48

MTZ problem ze sprzęgłem Nie mam zielonego pojęcia w rzyciu tam nie zaglądałem. Poza tym w moim nie ma hamulca w ogóle. Sprawdz czy nie ma jakiś luzów na dzwigniach któr niepoptrzebnie zabieraja zakres regulacji. I pytanie jak ustawiałeś sprzęgło? Mozliwe że ustawiając łapy cofniete są za mocno i musiałeś to nadrobić na cięgle od sprzęgła głównego a tym samym brakło regulacji na hamulcu.
KPK Kumurun Team

#12 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 18 maj 2012 - 21:08

MTZ problem ze sprzęgłem Ja wymieniałem wałek sprzęgła i nie miał wejścia na klin tarczy hamującej teraz mam bez hamulca i biegi wchodzą dobrze bez jakiegoś wielkiego zgrzytu .Może cały pic polega na tym jak pisze wyżej Kolega że najpierw ustawiasz odległość łapek do docisku a potem na cięgle ustawiasz branie sprzęgła na pedale .A tarcze u mnie też były gładkie. :wacko: .

#13 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 19 maj 2012 - 12:20

MTZ problem ze sprzęgłem A w Nowych belarusach jest taki hamulec skrzyni?????
KPK Kumurun Team

Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

#14 Share Rafal8888

Rafal8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 maj 2012 - 16:47

MTZ problem ze sprzęgłem Właśnie łapki sprzęgła są ustawione dobrze bo ok 2mm od łożyska a jakiś dużych luzów na cięgnach nie ma, i zastanawia mnie czy te tarcze hamulca tego nieszczęsnego walka nie powinny być grubsze i wtedy by lepiej hamowały, te hamulce występowały rzadko w tych traktorach ale ja mam to nieszczęście ze jest i nie wiem może na tym krótkim cięgnie od tego hamulca założyć dłuższa sprężynę i wtedy by lepiej dociskały te tarcze. Z tego co się orientuje to w nowych belarusach nie ma tego hamulca.

#15 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 19 maj 2012 - 21:01

MTZ problem ze sprzęgłem Jak wciśniesz sprzęgło na chwilę to skrzynia powinna Ci się za trzymać, czy coś z tego zaobserwowałeś :unsure: .

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 19 maj 2012 - 21:42

MTZ problem ze sprzęgłem Jka robi się ze sprzęgłem, wymiana tarcz itp to przd zjechaniem silnika należy ustawić wstępnie odległość łapek od pierścienia z frezami womu w docisku sprzęgła. ma ona wynosić 12mm od krawędzi wieloklina do części łapek przylegającej do łożyska oporowego. To gwarantuje że zewnętrzna regulacja sprzęgła jest w takiej pozycji że do następnego remontu nie braknie ci regulacji.
KPK Kumurun Team

#17 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 20 maj 2012 - 11:28

MTZ problem ze sprzęgłem Dokładnie tak jak piszesz kolego @seweryn20. Jednak nie wydaje mi się, że przyczyną jest hamulec sprzęgła. On służy do tego aby przy redukcji biegów hamować rozpędzone masy w skrzyni biegów. Przy prawidłowo wyregulowanym sprzęgle hamulec nie ma wpływu na zmianę biegów.

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 20 maj 2012 - 12:29

MTZ problem ze sprzęgłem To znaczy nie dokładnie przy redukowaniu. W czasie redukowania należy zrównać obroty wałka sprzęgłowego z z obrotami biegu na który redukujeny. A dokładnie różnice na sprzęgłach kłowych. Dla tego zmienia się na dwa sprzęgła a redukując z przegazówką. Hamulec wałka głównie się przydaje gdy na postoju wciskamy sprzęgło i chcemy zapodać bieg. Gdy tarcza stoi wchodzi cicho, gdy kręci się z rozpędu trochę trzaśnie na kłach. Więc zgadza się stwierdzenie że przy zmianie biegów nie ma wpływu. W moim nie ma tego hamulca wcale i żeby nie trzasło trzeba odczekać kilka sekund i wchodzą biegi ładnie.

Edytowany przez seweryn20, 20 maj 2012 - 12:31.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 20 maj 2012 - 22:15

MTZ problem ze sprzęgłem Powiem szczerze nie robiłem sprzęgła w tej zemście Stalina , ale może po prostu masz coś zwichrowane ?
Płaszczyznę koła zamachowego , tarczę , czy docisk ?
Może trza było zamach przetoczyć .

Dodaj odpowiedź