Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomysł na małe gospodarstwo

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 16 maj 2012 - 18:52

Pomysł na małe gospodarstwo Zboże jakieś +-4ha
Buraki cukrowe jakieś 1,80ha
qq 30a ale nie na kiszonkę
ziemniaki 15a
Reszta trawy i kończyna

Główna pasz to wysłodki z buraków,sianokiszonka i liście z buraków.Słomy biorę/kupuje jakieś 5ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomysł na małe gospodarstwo Dzisiaj, 07:49
  •  

#22 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 16 maj 2012 - 20:14

Pomysł na małe gospodarstwo 20sztuk da rade zasieje 10 ha kukurydzy i starczy na caly rok(pod warunkiem ze nie bedzie zalował na nasiona nawoz i da obornika) Ppojdzie w strone systemu amerykanskiegi gdzie glownie jest stosowana kukurydza sa nawet stada ze wylacznie kukurydza ale on moglby dokupic siana zeby miala troche dluzszych czastek no i slome tp tez koszty ale napewno jesli dbalby o nie to zarobia na wszystko jeszcze mu zostanie i wiadomo skoro tylko kukurydza to mu si uzupelniac bialko srutami poekstrakcyjnymi i gotowa pasza(sami nie dajemy ani grama swojej sruty tez jedziemy glownie na kukurydzy i nie narzekamy ani na wydajnosc ani na zdrowotnosc krow ale miesieczny koszt zakupu paszy i sruty rzepakowej plus premiksy to okolo 7 tys dla 22 krow ale on nie musi miec odrazu takiej wydajnosci )
no ale jednak jest to ale ja jednak zaczynając od zera gdzie trzeba wylozyc kase na przerobki budynku i zakupic cale stado nie pchał bym sie w to zwlaszcza ze ceny skupu mleka spadaja a kupic 20 w miare dobrych sztuk to lekko 100 tys duzo jeszcze zalezy jakiej klasy masz te ziemie ?
przy tym areale warzywka i opasy bo sa jakies odpady z produkcji chyba beda lepszym rozwiązaniem

#23 Share tomekkkkkk

tomekkkkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 maj 2012 - 16:43

Pomysł na małe gospodarstwo 20 tyś od 20 dojnych hmm to jakieś 33 litry dziennie od sztuki, a jak wiadomo krowa przez całą laktacje równo mleka nie daje, więc moim zdaniem bez doświadczenia i odpowiednich pasz objętościowych jaki i treściwych tyle mleka nie uzyskasz, musisz odpowiednio zbilansować ilość białka i energii w paszach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Jafarski

Jafarski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 20:29

Pomysł na małe gospodarstwo a ja jestem święcie przekonany że na jednego opasa w zupełności wystarczy 0,5 ha !!! a na jedną krowę mleczną to trzeba 1 ha zagospodarować bo inaczej na wydajności się to odbije :)

#25 Share Jafarski

Jafarski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 10:35

Pomysł na małe gospodarstwo

I co może na samej trawie mają urosnąć?? Większej głupoty nie słyszałem....

Młody, niedoświadczony rozum !
Pomyśl zanim napiszesz....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 18:20

Pomysł na małe gospodarstwo Ale kolega tez moze dokupic sobie sianokiszonke lub siano w mojich okolicach sianokiszonka kosztuje 70 zł a siano 60 zł to jak policzyc koszenie, prasowanie, zwozenie ,owiniencie, ustawienie bali i co najwazniejsze nawozenie łak to nie wiem czy sie bardziej nie opłaca kupic bel.