Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case MX 110 Maxxum wałek sie nie włącza

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Krzych-77

Krzych-77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 19:46

Ja rozwiązałem ten problem w ten sposób.

Trzeba zsynchronizować obroty wałka z obrotami które komputer czyta z alternatora - wykrywa poślizg na sprzęgle i jak jest to aby je chronić wyłącza wałek.

Procedura synchronizacji obrotów:

włożyć zworę (przewód) łączącą dwa terminale na prawo od skrzyni bezpieczników,

uruchomić ciągnik i ustawić obroty na 1000 obr/min

dioda wałka (obok dźwigni) powinna mignąć 3 razy

włącz wałek dźwignią

dioda mignie 4 razy

wyłącz wałek dzwignią

wyłącz silnik

wyjmij zworę

zrobione,

Jak nie pomoże to może być uszkodzony czujnik obrotów przy wałku, aby sprawdzić trzeba podłączyć do miernika i badać przesówajac blisko wyjętego czujnika np. śrubokręt.

Edytowany przez Krzych-77, 01 sierpień 2016 - 19:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case MX 110 Maxxum wałek sie nie włącza Dzisiaj, 21:56
  •  

#22 Share Rafik

Rafik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 15:19

Witam kolegów. 

Dopadła mnie zmora, w moim MX100C wałek przestał się włączać. Stało się to na polu podczas pracy z beczkowozem, czyli lekko miał. Objawy są takie: po włączeniu wałek ani drgnie a po kilku sekundach kontrolka zaczyna mrugać. Sprawdziłem, jest błąd 63. Kasowałem błąd i robiłem kalibrację według porad kolegów, ale nic nie pomogło. Wykręciłem elektrozawór, sprawdziłem czy płynnie chodzi, wkręciłem z powrotem i próbowałem podać napięcie na krótko, też nic. Jak wypnę kostkę i podłącze miernik to po włączeniu przez chwilę jest napięcie i znika. Boję się, że mogłem zepsuć coś w ten sposób. Poradźcie co mogę jeszcze sprawdzić zanim zacznę wymieniać w ciemno graty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 11:23

Po podaniu napięcia na krótko też nic? Jeśli faktycznie tak jest (o ile dobrze podłączyłeś przewody) to problem leży w elektrozaworze (może cewka) lub coś z mechaniką, hydrauliką. Upewnij się, czy dobrze podłączyłes na krótko np. z akumulatora, bo to wskaże gdzie szukać problemu. Można jeszcze sprawdzić miernikiem cewkę, ale musiał bym poszukać jakie powinno być wskazanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Rafik

Rafik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 19:01

Problem rozwiązany :)

Posprawdzałem jeszcze raz co się dało, cewkę, kable, hydraulikę i wszystko niby gra. Zabrałem się za zawór, rozmontowałem chwasta, przemyłem i okazało się, że zatkało taki otworek średnicy prawie jak włos. Po przetkaniu i złożeniu wszystko działa. Oczywiście po wszystkim skasowałem błąd i zrobiłem na koniec kalibrację dla frajdy. Pozdrawiam i dzięki koledze grego za porady.

Dodaj odpowiedź