Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biofungicydy pozyskiwane z produktów spożywczych

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 14 maj 2012 - 21:02

Biofungicydy pozyskiwane z produktów spożywczych Witam
Wtajemniczeni pewnie wiedzą o czym mowa, ale nurtuje mnie jedna rzecz, a mianowicie spotkałem się z teorią, że stosowanie najpopularniejszych drożdży spożywczych (~5 kg/ha) tudzież opryskiwanie mlekiem (tak, białym pysznym mlekiem od krówki) jest porównywalne z syntetycznym środkiem grzybobójczym. Moje pytanie brzmi, czy faktycznie ma to sens? Pytam Was o to czysto informacyjnie, może faktycznie ktoś z Was ma doświadczenie w tej dziedzinie i chciałby się podzielić swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami :)

P.S. Proszę nie opisywać agrotechniki typu: "Ja to pryskam X razy czymś tam" bo nie o to chodzi w tym temacie :)

Pozdrawiam
Pozdrawiam,
Robert

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Biofungicydy pozyskiwane z produktów spożywczych Dzisiaj, 08:40
  •  

#2 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 14 maj 2012 - 21:11

Biofungicydy pozyskiwane z produktów spożywczych zapomniałeś o najbardziej rozpowszechnionym-wyciągiem z pokrzyw przeciw grzybom,i podlewanie przez nasze babcie w ogródku mydlinami przeciw mszycom.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 15 maj 2012 - 20:21

Biofungicydy pozyskiwane z produktów spożywczych Tak jak przypuszczałem, mit obalony;] choć kiedyś spotkałem się z biofungicydem, ale jego produkcja jest zapewne bardziej złożona niż dodawanie drożdży do zbiornika :) z tymi mydlinami to mnie rozbawiłeś, nie spotkałem się z czymś takim :)
pozdrawiam :)
Pozdrawiam,
Robert

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 maj 2012 - 20:35

Biofungicydy pozyskiwane z produktów spożywczych z mydlin nie masz powodów do śmiechu-to działa-tyle że to można robić w areale ogródka.

tu masz dobry przykład tego co co cię interesuje(to działa,sprawdzałem) http://bioagris.pl/b...gris/ernia.html