Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacz Brzeg MS 500 ustawianie szerokości roboczej

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gremlin1997

gremlin1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 maj 2012 - 20:14

Rozsiewacz Brzeg MS 500 ustawianie szerokości roboczej Witam. Zakupiłem rozsiewacz Unia Brzeg MS 500 z hydrauliką , dwutarczowy , 10-24m . wszystko jest ok, tylko z tabel nie mogę się połapac jak ustawic szerokośc roboczą . na tarczach są po dwie łapki mniejsza B i większa A z regulacją ; : V,0,1,2,3,4,5,6. czy mógł by mi ktoś wytłumaczy jak ustawia tarcze pod rożne szerokości robocze i co robi mala tarcza a co duża

Edytowany przez gremlin1997, 14 maj 2012 - 20:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacz Brzeg MS 500 ustawianie szerokości roboczej Dzisiaj, 10:38
  •  

#2 Share piotrek100dt

piotrek100dt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co się kręci.

Napisany 15 maj 2012 - 11:46

Rozsiewacz Brzeg MS 500 ustawianie szerokości roboczej jeśli ci chodzi o szerokość rozsiewu to regulujesz to tylko gazem czyli obrotami na wom. Ja próbowałem to przestrajać i ustawiać i to na nic. siewka jest ustawiona fabrycznie tak aby optymalnie rozsiewać nawóz więc nie potrzeba tam nic regulować i przestawiać.

#3 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 maj 2012 - 12:01

Rozsiewacz Brzeg MS 500 ustawianie szerokości roboczej Kolego piszesz bzury :P
Pracować należy z wałkiem na obrotach 540, do każdego nawozu inaczej ustawiasz kąt łapek dzięki któremu zwiększasz szerokość roboczą rozsiewacza, aby uzyskać szerokość roboczą bodajże powyżej 15 m należy zastosować dłuższe łopatki wysiewające.
kolego @greblin1997 nie posiadasz instrukcji?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share piotrek100dt

piotrek100dt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co się kręci.

Napisany 15 maj 2012 - 12:13

Rozsiewacz Brzeg MS 500 ustawianie szerokości roboczej no tak pracuje się na wałku 540. a te 15 metrów to nie jest problem osiągnąć wystarczy mieć jakieś 400 obrotów na przekaźniku na fabrycznym ustawieniu. jak dla mnie to możesz tam kombinować. masz instrukcję to czytaj i ustawiaj. ale na pewno wrócisz do fabrycznego ustawienia. ja tak mam od 4 lat i jest bardzo dobrze.

#5 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 maj 2012 - 12:56

Rozsiewacz Brzeg MS 500 ustawianie szerokości roboczej To Ty każdy asortyment nawozu siejesz na takich samych ustawieniach??? A jeakie to fabryczne ustawienie? :lol: Takie jakie sie monterowi w fabryce zamarzy ? Mamy 8 otworów do wyboru, a z fabryki może wyjechać rozsiewacz w dowolnej kombinacji.ustawienia łopatek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 25 maj 2014 - 15:07

Rozsiewacz Brzeg MS 500 ustawianie szerokości roboczej Podłącze się - czy zdaniem uzytkowników rozsiewacza Unia Brzeg MS ten sprzet nadaje sie do rozsiewania wapna?

Dodaj odpowiedź