Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ?

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:wrestling pływanie koty chiny japonia muzyka kościelna

Napisany 14 maj 2012 - 16:32

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? Ja uważam że tak. Sam niemam technikum rolniczego jestem po liceum i studiach weterynaryjnych i pracuje jako weterynarz. Ale obrabiam gospodarstwo 17 hektarów. I musze powiedzieć że wiele napraw sam nie potrafię wykonać a osoby po technikach czy zawodówkach świetnie sobie z tym radzą. Mój Ojciec do tej pory ma pretensje że nie poszedłem na rolnika ! Chociaż można powiedzieć że pracuje na dwa etaty...
Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? Dzisiaj, 15:56
  •  

#2 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 14 maj 2012 - 17:48

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? po co zakładać taki temat?

#3 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 14 maj 2012 - 18:14

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? Gdzie pracujesz jako weterynarz? W lecznicy prywatnym gosp. czy jeszcze gdzieś indziej?

#4 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 14 maj 2012 - 18:16

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? co do napraw, to w szkole raczej wiele byś się nie nauczył, do tego trzeba mieć "dryg" i tyle.
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#5 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 14 maj 2012 - 18:24

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? No właśnie kto NIE chce się w szkole uczyć to się nie będzie uczył i tyle. Mam w klasie takie osoby które mają np. 6 na półrocze z matematyki a z niemieckiego ledwo 3. Jest u mnie taka osoba

#6 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 14 maj 2012 - 19:29

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? RolniczkazZawad Jestem takiego samego zdania można co najwyżej dopatrzeć gdzieś co i jak ale jak tego nie lubisz to sie w tym nie sprawdzisz...
I fakt ze w szkole sie za dużo nie nauczysz wiem bo sam ucze się jako mechanik maszyn rolniczych...

#7 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 14 maj 2012 - 19:41

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? O ogarniętego mechanika na wsi nie trudno z podobnym weterynarzem rożnie to bywa.

#8 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 14 maj 2012 - 19:50

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? Gucio prawda że trudno - Trzeba mieć dryg i tyle. Jak jesteś kumaty to będziesz robił za veta i mechanika w swoim gospodarstwie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? Dzisiaj, 15:56
  •  

#9 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 14 maj 2012 - 20:24

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? @triplehh- z mojej niedawnej przygody z TMR'em mam takie spostrzeżenia- sama szkoła, program nauczania a nawet i wiedza nauczyciela to z dużym uogólnieniem o kant d*py potłuc-wszystko co wyniosłem z technikum to to, co uzyskałem w rozmowach i kontakcie z innymi chłopakami, kiedy podczas namiętnych dyskusji dzieliliśmy się wiedzą, plotkami, spostrzeżeniami i doświadczeniami- i to jest własnie złoto dla którego wybralbym tę szkołe jeszcze raz.

więc jeśli wyrosłeś w środowisku rolników i masz kontakt z rówieśnikami z rolniczym bakcylem to wiele nie straciłeś kończąc ogólniak, a masz za to pewnie lepsze pojęcie od większości z nas o filmach, muzyce, medialnych plotkach etc bo zwykle o tym dyskutuje dorastający, współczesny "proletariat" zaludniający ogólniaki ;)

Edytowany przez ahme999, 14 maj 2012 - 20:25.

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#10 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 15 maj 2012 - 21:05

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? I dzięki temu mają lepsze wyniki w nauce przez co mogą sobie pozwolić na studiowanie i późniejsze budowanie urządzeń czy maszyn dla nie-proletariatu.

#11 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 15 maj 2012 - 23:15

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? @StasiekS , możesz rozwinąć swoją myśl, co to niby pozwala "IM" na studiowanie etc....

Edytowany przez ahme999, 15 maj 2012 - 23:16.

#12 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 16 maj 2012 - 18:40

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? Poziom nauczania w liceach i technikach który w przeważającej części techników jest niski a nawet bardzo niski.

#13 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 17 maj 2012 - 12:35

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? @Stachu- myk jest taki, że przy podziale uczniów po gimnazjum jest selekcja i gorsi do techników, lepsi do ogólniaków dzięki czemu belfry mogą lepiej cisnąć z materiałem, a technika-cóż, muszą się dostosować do gliny nad jaką pracują, bo nikt nie spodziewa sie nagłego skoku ambicji po ludziach którzy w gimnazjum jechali na 2-3... Ja jednak po technikum bez problemów dostałem sie na polibudę i różnice, gdzie się kto uczył wcześniej, zatarły się kompletnie po dwóch, trzech miesiącach, bo mniej więcej na tyle starczyło licealistom ich szerszej, niż u techników wiedzy z matmy czy fizyki. Za to przekomicznie wyglądają sytuację, gdy prowadzący pokazuje jakieś łożysko, koło zębate czy pospolitą śrubę a 80% (wcale nie przesadzam) byłych licealistów wlepia w to wytrzeszczone gały, bo widzą takie zjawiska pierwszy raz w życiu.
I to właśnie Ci ludzie mają w przyszłości, jak to określiłeś, "budować maszyny czy urządzenia" ....

Nie twierdzę, że tacy inżynierowie nie będą się do niczego nadawać, jednak będą potrzebować sporo czasu zanim doświadczeniem zdobędą to "wyczucie"... I mimo że w nazwie wydziału mamy Samochody I Maszyny Robocze, to jak wszyscy, z dziekanem na czele zgodnie twierdzą, że można tu 5 lat studiować i nie dotknąć klamki samochodu :D

Edytowany przez ahme999, 17 maj 2012 - 12:38.

#14 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 17 maj 2012 - 18:36

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? A no właśnie. Ogólnie uważa się technika(przynajmniej w moich stronach) za szkoły gorsze. Najlepsze byłoby stworzenie nowego systemu nauczania tak żeby absolwent wiedział jak policzyć wytrzymałość materiału czy naprężenia ale także wiedział jak wygląda łożysko czy sworzeń.
Chociaż może lepszym rozwiązaniem byłoby lepsze dofinansowanie uczelni tak aby właśnie studenci mogli to łożysko dotknąć a nie tylko na slajdzie obejrzeć.

#15 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 17 maj 2012 - 22:39

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? Ogólnie problem przydatności wiedzy zdobywanej na studiach, i to nie tylko technicznych, jest poruszany od pewnego czasu i ostatnio ma coraz szerszy wydźwięk, aczkolwiek nie specjalnie widać jakiekolwiek działania, żeby coś zmienić.

Niby powstają wyższe szkoły zawodowe-nazwa nieco groteskowa, ale podobno kształcą naprawdę niezłych, ergo poszukiwanych speców-"rzemieślników".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 17 maj 2012 - 22:52

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ? Bo chodzi o kasę. Obecny system dofinansowań uczelni polega na płaceniu za każdego studenta a nie jakość uczelni. Im więcej uczelnia ma studentów tym więcej dostanie pieniędzy od państwa. A wydatki są coraz większe bo budynek trzeba wyremontować i go wyposażyć w lepszy sprzęt, dobra kadra naukowa także za darmo nie będzie robić a tych najlepszych chętnie przyjmie zagranica. Dlatego uczelnie muszą obniżać poziom aby zachęcić do studiowania a także żeby stworzyć "konkurencję" dla prywatnych.
Kiedyś na PW dawali studentom na zajęciach maszyny, materiały i mieli na zaliczenie coś tam zrobić. Dzisiaj co najwyżej mogą popatrzeć jak to robi prowadzący i zapisać w zeszycie żeby mieli z czego na egzaminie odpytać. Wiele wydziałów jest zadłużonych na kilka milionów a sprzęty pamiętają jeszcze II WŚ. Dlatego aby nasi studenci byli bardziej praktyczni w przyszłości należy szkolnictwu wyższemu dać zastrzyk gotówki, tak aby rektor nie kombinował skąd wziąć pieniądze na kawałek żelaza do obróbki. A żeby podnieść poziom absolwentów szkół średnich i przyszłych studentów wystarczy tylko podnieść próg zdawalności matury z 30% do 50%. Przy okazji problem Wyższych Szkół Lansu i Baunsu się sam rozwiąże.