Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ?

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 maj 2012 - 14:55

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? Witam,

Mam pytanko czy mogę założyć mocniejsze żarówki przy kombajnie (JD 2064) tzn teraz są H3 55W a chce założyć H3 100W jest ich razem 6 szt i z H4 55W na H4 100W i z tego co ja się orientuje to jedynie co może mi bezpiecznik nie wytrzymać większego też chyba nie można więc mam nadzieje że mi coś doradzicie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? Dzisiaj, 18:19
  •  

#2 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 14 maj 2012 - 16:10

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? Nie tylko bezpieczniki, począwszy od przewodów, a skończywszy na odblaskach i samych kloszach. Po prostu nie są przystosowane do takiej mocy żarówek.

Włącz wszystkie światła, zmierz napięcie na aku a potem przy żarówkach i napisz ile wynosi spadek napięcia.

#3 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 14 maj 2012 - 16:33

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? Nie możesz założyć większych niż przewidział producent. Uszkodzisz przewody, same lampy, a nawet alternator. Niedoładowany akumulator będzie najmniejszym problemem. Jedyne co możesz zrobić żeby zwiększyć oświetlenie to wymienić lampy na ksenonowe. Mają standardowo 35 W więc będziesz mógł założyć ich więcej uzyskując jednocześnie większy strumień świetlny z każdej lampy.

#4 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 14 maj 2012 - 18:14

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? a mogę wymienić na tego typu żarówki LED http://allegro.pl/no...2333649450.html ? maja dużo mniejszy pobór prądu niż zwykle żarówki żarnikowe :)

#5 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 14 maj 2012 - 21:58

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? Możesz, tylko nic nie zobaczysz w nocy przy takim oświetleniu.

#6 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 14 maj 2012 - 22:18

Możesz, tylko nic nie zobaczysz w nocy przy takim oświetleniu.

A dlaczego ? Te ledy nadają się tylko do jazdy dziennej ?

Zdania rozpoczynamy wielką literą. Dodatkowo 10% za cytowanie poprzedniego posta.

Edytowany przez Elektrotechnik, 15 maj 2012 - 06:01.

#7 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 maj 2012 - 22:38

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? Ledy nie dają skupionego dobrego światła, chyba że kosztują 10x więcej niż halogen i są z przyszłości :D
A gdzie podział się post @sadka? jakiś hokus pokus :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 15 maj 2012 - 21:37

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? Faktycznie post zaginął i poprzedzający go post (#3) się zmienił, mimo braku klauzury o edycji.

Post poprawiłem, i usunąłem posty nie na temat. I proszę już zakończyć OT bo polecą %%.

Edytowany przez Elektrotechnik, 16 maj 2012 - 11:07.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 16 maj 2012 - 20:19

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? Trzeba było zostawić informację że post poprawiłeś i by nie było problemu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 16 maj 2012 - 20:27

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? OSRAM Night Breaker H4.
mam we wszystkich autach i roznica kolosalna w stosunku do serii. dłuższy i bielszy strumień światła.
polecam!
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 16 maj 2012 - 23:15

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? już kupione OSRAM Night Breaker Plus H3 55W jak założę i efekt u wiecznie zdjęciem i wstawię do galerii :) ja wymieniam tylko te 6szt u góry na Night Breaker na dole te 4 szt przychodzą Philips zwykłe H4 55W i na tył i na rurze wyładowczej też zwykłe H3 mi chodziło tylko poprawienie widoczności na heder także po założeniu tych wszystkich powinno być całkiem całkiem :)

#12 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 17 maj 2012 - 08:24

Trzeba było zostawić informację że post poprawiłeś i by nie było problemu.

Nie zostawiłem informacji, bo mi jako moderatorowi nie dodaje automatycznie informacji, że edytowałem post. Z rozpędu nie zaznaczyłem tej opcji.

Co do żarówek, to wszystkie wersje "plus", "super" i inne wynalazki ze zwiększonym strumieniem światła można sobie o kant d...y rozbić, bo mają znacznie mniejszą żywotność od standardowych. Dzieje się tak dlatego, że produkowane są one na nieco niższe napięcie (około 10% niższe, w zależności od producenta) co powoduje, że natężenie światła wzrasta o 40%, przy jednoczesnym skróceniu żywotności do 30% wartości jaka jest przy normalnych żarówkach. Ale naiwni dają się na to nabierać i kupują takie żarówki. A fizyki niestety nie da się oszukać.

#13 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 17 maj 2012 - 08:42

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? czyli wg ciebie ile taka zarowka +50, +70% wytrzymuje?
u mnie komplety w autach wytrzymywały od 18 do 24 miesięcy. Mysle ze to dobry wynik i na taki okres jestem w stanie wydać trochę wiecej pieniedzy.

#14 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 17 maj 2012 - 09:07

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? Taka żarówka ma trzykrotnie mniejszą żywotność od standardowej. Ile km rocznie przejeżdżasz autem?

#15 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 17 maj 2012 - 09:16

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? ok 30 000km

#16 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 17 maj 2012 - 09:22

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? No i to by się zgadzało, bo klienci, którzy robią około 100 000 km rocznie przyjeżdżają średnio co dwa lata na wymianę żarówek. Oczywiście żarówki standardowe renomowanej firmy. No i trzeba też wziąć poprawkę na żarówki H3, które są całkowitym nieporozumieniem.

#17 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 17 maj 2012 - 19:27

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? no ja używać będę przez krótki okres tylko co te żniwa i tylko po zmroku także powinny wytrzymać żniwa a jak wiadomo żniwa długo nie trwają także mi nie straszny krótki okres żywotności efekt się liczy :)

#18 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 maj 2012 - 21:10

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? Tak krócej żyje taka żarówka, tylko dla przykładu wszyscy chyba jesteśmy kierowcami i wszyscy jeździmy w nocy, i jazda na tych ulepszonych żarówkach kosztujących 3-4-5 razy tyle co zwykła jest o wiele lepsza, widać lepiej wyraźniej pobocze, osoby na poboczu, wyraźniejszy jest kąt zarysu świateł.
W kombajnie lepiej widać np. kamienie na polu czy inne przeszkody mogące zniszczyć heder w nocy, czy wpaść w kombajn i uszkodzić drogie elementy. Wtedy można sobie pluś w brode że robiło się bez dobrych świateł.
Kilkanaście zł na sztuce to nie pieniądze, a chodzi tu o wlasne bezpieczenstwo czy pieszych w przypadku samochodu, a o grube tysiące w przypadku nowszych kombajnów, nie patrzył bym na żywotność żarówki i na jej 3x wyższą cene :rolleyes:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#19 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 31 maj 2012 - 16:36

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? Chłopie zostaw jak jest bo to nie fiat126p tylko ty jeździsz wokół łatwopalnego zboża. Klosze się grzeją przewody to samo. O iskrę i pożar nie trudno. Ale z drugiej strony wszystko powinno wytrzymać, ale tylko powinno, a nie musi.
Załóż sobie światła dalekosiężne:) W sklepach są takie pseudo tuningowane niebieskie H4 i one mają tą samą moc a świecą mocniej, tyle, ze i na krótkich trochę oślepiają

Edytowany przez in2dex, 31 maj 2012 - 16:39.

To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 czerwiec 2012 - 08:55

Wymiana żarówek na mocniejsze w Kombajnie zbożowym ? Po co do kombajnu zakładać dalekosiężne skoro najważniejszym miejscem, które trzeba oświetlić jest heder, a dalekosiężne świecą wąskim światłem i widać mniej niż na roboczych <_<