mariuszonisk

Chcę zrobić program do bydła mlecznego i mięsnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Z wykształcenia jestem informatykiem programistą. Na rynku jest kilka wielkich systemów do prowadzenia obór czy też całych gospodarstw. niestety albo są skomplikowane albo nie po polsku a przede wszystkim są drogie. Pomyślałem że zimą mogę coś tam napisać taki prosty mały programik. Taki po prostu rejestr krów wydajności, pochodzenie, potomstwo, numery, jakieś tam zdjęcie, taka karta z obory pod kontrolą tylko że pod PC.

Piszcie co sądzicie o takim pomyśle. Co byście chcieli mieć w takim programie.

Jeśli ktoś chciał by pomóc to bardzo fajnie. Będę pisał w VisualStudio C++ 6.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

pomysł mi się podoba. Mi by się przydał jakiś programik "księga bydła". Teraz mam w exelu no ale...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

nom przydalo by sie takie cos B) dla mniejszych gosp. ktorych nei stac na zakup kosztownych programow B)

moglo by sie tam znajdowac cos takieogo jak kiedy krowa bedzie miec ruje od wycielenia krycie i program wylicza keidy planowane wycielenie itp rzeczy nom i dobrze bylo by zeby mozna bylo utwozyc jakeis drzewo genaol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom przydalo by sie takie cos :P dla mniejszych gosp. ktorych nei stac na zakup kosztownych programow :lol:

moglo by sie tam znajdowac cos takieogo jak kiedy krowa bedzie miec ruje od wycielenia krycie i program wylicza keidy planowane wycielenie itp rzeczy nom i dobrze bylo by zeby mozna bylo utwozyc jakeis drzewo genaol.

Właśnie o takich rzeczach myślałem. to co piszesz o terminach i wszelkie dane z okresu laktacji to prosta sprawa do zaprogramowania ale takie drzewo to już wyższa szkoła jazdy ale poszukam czegoś na forach dla programistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

aha nom i przydalo by sie takie cos na uwagi odnosnie krowy takie jak np zapalenie powtorka ruji czy cos w tym stylu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

...i jeszcze bilansowanie pasz...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Wystarczyło by stworzenie podstawowych funkcji do całej rejestracji bydła. Czekamy na niego i mam nadzieje ze udostępnisz go nam użytkownikom na forum.

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha nom i przydalo by sie takie cos na uwagi odnosnie krowy takie jak np zapalenie powtorka ruji czy cos w tym stylu ;)

Z tym nie będzie problemu. Planuje zrobić okno na temat chorób i leczenia, a ilość i terminy zacieleń znajdą się w danych poszczególnych sztuk.

 

...i jeszcze bilansowanie pasz...

Pomysł fajny ale merytorycznie nie dam se rady bo się zbytnio na tym nie znam. Wiem że jak w mleku mało mocznika (poniżej 100) to brakuje białka jak za dużo to brakuje energii. Mocznik 100- 300 tak trzymać. To moja cała wiedza na temat bilansowania pasz.

 

Wystarczyło by stworzenie podstawowych funkcji do całej rejestracji bydła. Czekamy na niego i mam nadzieje ze udostępnisz go nam użytkownikom na forum.

 

 

Pozdrawiam Balzak

Program ma być ogólnie dostępny za free zobaczymy jak wyjdzie i ile czasu na to poświęcę jeśli dużo i wynik będzie zadowalający to w licencji poproszę użytkowników, jeśli uznają że program jest tego warty, o dobrowolne co łaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manikek    0

hmmmm..... no i jak pisanie idu porgramu ja umiem JAVA, C++,C#,ASP.net, i wiele innych jezykow.... narazie siedze sobie na farmie i nudze sie jak chaliera....bym cos napisul siedzoc w chliewie przy krowach...

 

p.s.: przepraszam ja z wiochy.... ale sie nie boj moj kod bedzie gitez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm..... no i jak pisanie idu porgramu ja umiem JAVA, C++,C#,ASP.net, i wiele innych jezykow.... narazie siedze sobie na farmie i nudze sie jak chaliera....bym cos napisul siedzoc w chliewie przy krowach...

 

p.s.: przepraszam ja z wiochy.... ale sie nie boj moj kod bedzie gitez

Mimo że post wygląda na szyderstwo to odpowiem na razie jestem na etapie projektowania programu czyli: co ma zawierać , jakie funkcje, jakie okna, jak ma wyglądać interfejs, oraz zaczołem tworzyć bazy w akcesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manikek    0
Mimo że post wygląda na szyderstwo to odpowiem na razie jestem na etapie projektowania programu czyli: co ma zawierać , jakie funkcje, jakie okna, jak ma wyglądać interfejs, oraz zaczołem tworzyć bazy w akcesie

jakie szyderstwo pasjonuje sie rolinctwem i programowaniem...a ze gware wioskowa mam to co?... kod po wiesniacku ni bedu pisac co?

chcesz pomocy to przeslij co potrzebujesz... ja jestum za przyszlosciowym rolnictwem....

 

z powaga

 

Marian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona2lena    19

Cieszę sie że w końcu ktoś ma na to czas i przede wszystkim wiedzę. Ja chciałam sie do tego zabrać przy pomocy Delphi 7, ale jak już wspomniałam trzeba do tego czasu - musiałabym zacząć od podstaw. Jeśli chodzi o o program to przecież możesz zajrzeć do "Zootechnik 2007" tam jest praktycznie wszystko, program był w gazecie "Topagrar" za free ale na 30 dni. Podstawowa wersja tego programu kosztuje ok. 500zł (na 50 szt.) Jak dla mnie jest zbyt rozbudowany ponieważ zajmuję sie opasami a laktacja mnie nie interesuje. Za to bogato jest wyprowadzona księga stada bydła, można wypisywać karty przemieszczenia i inne. Jest wirtualna możliwość trzymania sztuk w danych pomieszczeniach itd. Co Ci będę tłumaczyć zobacz sam okiem fachowca.

 

Jeśli potrzebujesz żeby go przetestować chętnie pomogę. Trzymam kciuki i czekam na efekty. Pozdro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Hej! Jak idą prace nad programem? Ja "musnąłem" co nieco C++. Pisałem pod Devem, a także pod visualem 6.0. Kiedyś robiłem nawet obiektowo podobny, tylko o wiele mniej rozbudowany, projekt z użyciem okienek biblioteki MFC i tematyka nie była agrarna;) Według mnie to bardzo ciekawy pomysł. Oczywiście programowanko obiektowe jest tutaj wybawieniem i darem niebios, ale pewnie bez łączności z bazą danych też się nie obędzie (choć ja już do takiego poziomu wtajemniczenia nie dotarłem). Pochwal się jeśli będziesz miał już jakąś wersję beta. W gospodarstwie mojego ojca również taka aplikacja by się przydała, bo widzę, że kalendarz ma zawsze pobazgrany ;]


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Jak idą prace nad programem? Ja "musnąłem" co nieco C++. Pisałem pod Devem, a także pod visualem 6.0. Kiedyś robiłem nawet obiektowo podobny, tylko o wiele mniej rozbudowany, projekt z użyciem okienek biblioteki MFC i tematyka nie była agrarna;) Według mnie to bardzo ciekawy pomysł. Oczywiście programowanko obiektowe jest tutaj wybawieniem i darem niebios, ale pewnie bez łączności z bazą danych też się nie obędzie (choć ja już do takiego poziomu wtajemniczenia nie dotarłem). Pochwal się jeśli będziesz miał już jakąś wersję beta. W gospodarstwie mojego ojca również taka aplikacja by się przydała, bo widzę, że kalendarz ma zawsze pobazgrany ;]

Z bazami jest najmiejszy problem MS pomyślał i wymyślił sterownik ODBS robisz bazę np. w Akcesie w 3 prostych krokach za pomocą kreatora dostępnego z poziomu systemu robisz sterownik następie w projekcie dodajesz nową klase typu CRekordset pokazujesz swój sterwnik w odpowiednim miejscu dodajesz biblotekę #include twojej klasy klasie bazy nadajesz jakąś zmienną lokalną lub globalną i gotowe możesz łączyć się z bazą. Problem jest inny 3 lata nic w VC++ nie robiłem i musto rzeczy zapomniałem dlatego jeszcze nic konkretnego nie powstało ale wyciągnełem stare książki i może coś z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Nie kazdy ma accesa.

 

Nie kazdy chce miec accesa.

 

Moze by tak jakas darmowa baze, np MySQL ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kazdy ma accesa.

 

Nie kazdy chce miec accesa.

 

Moze by tak jakas darmowa baze, np MySQL ?

Jako urzytkownik takiej aplikacji nie musisz mieć accesa. Ja tworzę baze w acces w programie odwołuje się do niej za pomocą ODBC i mój programik sobie dane do bazy wrzuca. Program pobiera sobie bazę i ta baza staje się częścią składową programu.

Urzytkownik widzi tylko okna programu w tych oknach wpisuje w pola edycyjne dane a w tabelach widzi zawartość bazy, a acces jako taki urzytkownika nie interesuje i nie musi mieć licencji na accesa, mój program będzie działał bez zainstalowania programu jakm jest acces. Soro komercyjnych programów działa na acces i nawet o tym nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Jesli tak to OK, mialem kontakt z programowaniem, ale na znacznie nizszym poziomie.

 

Ja cos takiego jakbym sie uparl to moglbym zrobic jako dynamiczna stronke www z wykorzystaniem PHP, skryptow Javy i wlasnie bazy MySQLa. Ale najzwyczajniej nie mam na to czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli tak to OK, mialem kontakt z programowaniem, ale na znacznie nizszym poziomie.

 

Ja cos takiego jakbym sie uparl to moglbym zrobic jako dynamiczna stronke www z wykorzystaniem PHP, skryptow Javy i wlasnie bazy MySQLa. Ale najzwyczajniej nie mam na to czasu ;)

o też całkiem nieglupi pomysł ale to chyba wymaga postawienia serwera SQL na każdm kompie na którym aplikacja miała by dzialć? Właśnie z tego powodu użyłem acesa a nie MySQL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Pomysł dobry ale tylko do krów i bydła mógł by byc do wszystkich zwierząt hodowanych


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a tak z ciekawości to kiedy można by liczyć na ten program bo krowy będą sie zaraz cielic :rolleyes:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13
o też całkiem nieglupi pomysł ale to chyba wymaga postawienia serwera SQL na każdm kompie na którym aplikacja miała by dzialć? Właśnie z tego powodu użyłem acesa a nie MySQL.

 

Jest cos takiego jak Krasnal, czyli serwer WWW, MySQL i obsluga PHP, oraz kilka pomniejszych programikow, instalujesz jak zwykly program, i masz uruchamiany na zawolanie serwer, zatrzymujesz tez kiedy chcesz proscizna, tzw zestaw dla leniwych, pobierz, zainstaluj i korzystaj do woli :rolleyes: Do tego celu bylby wystarczajacy az nadto i jest zupelnie za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

To może lepiej niech będzie acces, bo stawianie całego serwera, który zajmuje w cholerę miejsca, tylko po to, żeby obsługiwał jeden program jest co najmniej niewygodne;]

 

A może postawmy serwerownie u kogoś w stodole i wówczas ktoś stworzy portal moje-stado.pl gdzie oprócz prowadzenia własnych baz danych można będzie się pochwalić kolegom zdjęciem swojej rekordzistki :);):P


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na kiedy planujesz ukończenie programu, tak orientacyjnie bo pomysł świetny

Nie mogę powiedzieć na kiedy bo tej zimy jakoś wyjątkowo dużo roboty miałem a poza tym sporo zapomniałem i musiałem poczytać książek. Niemniej prace trwają i może pod koniec marca będę mógł coś pokazać co będzie już działało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez polarolniczka
      Witam! Używacie jakiegoś programu do zarządzania gospodarstwem? Poradźcie proszę na jakie funkcje powinnam zwrócić uwagę. Jest może taki, który dodatkowo pomagałby uruchomić sprzedaż produktów albo można przez niego kupować np. nawozy?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, są tu osoby posługujące się nawigatorem polowym? Oczywiście mowa tu o pomocniczym, wiadomo że program nie jest dokładny. Da się jednak anteną zwiększyć jego dokładność, są jakieś anteny w ludzkich pieniądzach? wydawanie 900 zł za antenę tylko po to żeby mi pokazało na mapie gdzie są ścieżki to kiepski pomysł, nie ma jakiś tanich alternatyw? pozdrawiam :]
    • Przez miki86
      Witam,czy miał może ktoś do czynienia z niespełnieniem jednego z punktów umowy w programie Młody Rolnik,przez 1 rok,gdzie trzeba było siać rośliny wysokobiałkowe przez 3 lata,a były tylko siane 2 lata,jakie sankcje grożą,może ktoś wie?
    • Przez miki86
      Witam,czy miał może ktoś do czynienia z niespełnieniem jednego z punktów umowy w programie Młody Rolnik,przez 1 rok,gdzie trzeba było siać rośliny wysokobiałkowe przez 3 lata,a były tylko siane 2 lata,jakie sankcje grożą,może ktoś wie?
    • Przez janbers
      Biznes i dodatkowe stałe dochody jako Ambasador wsi. Jako ambasador projektu przede wszystkim zyskujesz uznanie mieszkańców dostarczając im różne udogodnienia i korzyści. 
      Otrzymujesz dostęp do ekskluzywnych promocji oraz rabatów na wszystkie produkty i usługi firm w setkach branż które z nami współpracują. 
      Zyskujesz również możliwość dodatkowego, pasywnego zarobku bez konieczności rezygnowania ze swoich obecnych obowiązków i przyjemności. 
      Bycie naszym partnerem nie jest pracą. To przywilej który dostaje tylko jedna osoba w całej społeczności każdej wsi. 
      Powyższa osoba dostaje tym samym wyłączność uczestnictwa w strukturze krajowej oraz szereg dedykowanych dla niej profitów. Więcej na stronie oraz po kontakcie  https://www.bezkredytu.net/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj