Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usługowa mieszalnia pasz

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pigmer

pigmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 maj 2012 - 11:26

Usługowa mieszalnia pasz Witam.

Mam kilka pytań odnoście usługowych (samojezdnych) mieszalni pasz ponieważ na polskich stronach zbyt wiele informacji na temat tych maszyn nie znalazłem.

A więc
-czy to się opłaca, bo na pewnej stronie wyczytałem, że na tonę paszy maszyna spala ok 3 l paliwa?

-maszyny te mają dużą wydajność- ok 16 t/h, ale czy warto kupować taki sprzęt, jeśli pali on tyle paliwa ?

-jakie są ceny nowych i używanych usługowych (samojezdnych) mieszalni pasz?

-ile rocznie trzeba mielić paszy, żeby maszyna się zwróciła?

Najbardziej spodobały mi się urządzenia firmy Buschhoff - film poniżej

http://www.youtube.com/watch?v=milmYMe1hFQ

Edytowany przez pigmer, 13 maj 2012 - 11:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Usługowa mieszalnia pasz Dzisiaj, 02:03
  •  

#2 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 20 maj 2012 - 11:59

Usługowa mieszalnia pasz Moim zdaniem słaba opłacalność, ale duża wygoda i dużo czasu się zaoszczędza, a czas jest bezcenny.
Jeśli w godzinę ta maszyna zrobi 16 ton paszy to w niecałe 4 min zrobi 1 tonę.
Czas zaoszczędzony dzięki tej maszynie można wykorzystać na np. doglądanie hodowli-mniej zaniedbanych spraw.
Szkoda tylko, ze te maszyny palą tyle paliwa-3 l na tonę to wychodzi przy obecnej cenie ropy ok 16 zł, dla porównania mała mieszalnia na prąd pobierze ok 9 kW czyli jeżeli mamy 1 kW po 0,50 gr to wychodzi 4,50 a jeżeli tańsza taryfa prądu to jeszcze mniej.
Pozostaje jeszcze jedna kwestia- taką mieszalnie postawi się gdzie się chce a murowanej paszarni się raczej nie przesunie- koszt budowy paszarni o takiej wydajności jak tej samojezdnej pewnie będzie zbliżony :unsure: ale już murowana paszarnia nie będzie tak wszechstronna jak ten samochód-bo pozostaje jeszcze kwestia transportu mieszanki do silosów często oddalonych od paszarni.
Myślę, że jak tygodniowo miesza się ok. 15- 20 ton paszy to warto kupić taki sprzęt do gospodarstwa- tylko te ceny :o
Linki: S.M.H. Gmelin :: Reutlingen , APRA - miesięcznik Rolnik Dzierżawca
Myślę, że dla mniejszych gospodarstw lepsze będzie takie coś: http://www.gehl.com/ag/prodpg_ma.html

#3 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 20 maj 2012 - 12:15

Usługowa mieszalnia pasz mysle ze w polsce nie bedzie rynku na takie usługi

#4 Share pigmer

pigmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 27 maj 2012 - 10:35

Usługowa mieszalnia pasz A to czemu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 27 maj 2012 - 11:26

Usługowa mieszalnia pasz bo mały rolnik jest za mały na takie usługi i nie miesza wcale albo kupi sobie mały mieszalnik i sobie we własnym zakresie będzie coś rzeźbił a duży albo jedzie na kupczej albo ma swoja mieszalnie tak przynajmniej uważam i takie widzie tendencje w mojej okolicy

#6 Share pigmer

pigmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 13:57

Usługowa mieszalnia pasz Ale nie wszędzie są tak małe gospodarstwa i jest inne zapotrzebowanie.
Proszę o dzielenie się rzeczowymi opiniami i sugestiami na temat tego sprzętu bo myślę, że ktoś jednak już w Polsce miał z tym do czynienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Michal1970

Michal1970

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 21:36

Usługowa mieszalnia pasz Witam. Pracowałem na takiej maszynie w okolicach Wrocławia, spalanie to nie 3 lecz 6-8 litra na tone. Przy dzisiejszej sytuacji ekonomicznej polskiej wsi to opłacalnośc raczej na minus mimo, że dolnośląskie do najbiedniejszych nie należy, a pracy mało. Na własne potrzeby wygoda, ale trzeba sporo zainwestowac. Kiedy i czy wogóle się wróci sam musisz sobie wyliczyc. Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź