Polecane posty

pigmer    3
Napisano (edytowany)

Witam.

 

Mam kilka pytań odnoście usługowych (samojezdnych) mieszalni pasz ponieważ na polskich stronach zbyt wiele informacji na temat tych maszyn nie znalazłem.

 

A więc

-czy to się opłaca, bo na pewnej stronie wyczytałem, że na tonę paszy maszyna spala ok 3 l paliwa?

 

-maszyny te mają dużą wydajność- ok 16 t/h, ale czy warto kupować taki sprzęt, jeśli pali on tyle paliwa ?

 

-jakie są ceny nowych i używanych usługowych (samojezdnych) mieszalni pasz?

 

-ile rocznie trzeba mielić paszy, żeby maszyna się zwróciła?

 

Najbardziej spodobały mi się urządzenia firmy Buschhoff - film poniżej

 

http://www.youtube.com/watch?v=milmYMe1hFQ

Edytowano przez pigmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Moim zdaniem słaba opłacalność, ale duża wygoda i dużo czasu się zaoszczędza, a czas jest bezcenny.

Jeśli w godzinę ta maszyna zrobi 16 ton paszy to w niecałe 4 min zrobi 1 tonę.

Czas zaoszczędzony dzięki tej maszynie można wykorzystać na np. doglądanie hodowli-mniej zaniedbanych spraw.

Szkoda tylko, ze te maszyny palą tyle paliwa-3 l na tonę to wychodzi przy obecnej cenie ropy ok 16 zł, dla porównania mała mieszalnia na prąd pobierze ok 9 kW czyli jeżeli mamy 1 kW po 0,50 gr to wychodzi 4,50 a jeżeli tańsza taryfa prądu to jeszcze mniej.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia- taką mieszalnie postawi się gdzie się chce a murowanej paszarni się raczej nie przesunie- koszt budowy paszarni o takiej wydajności jak tej samojezdnej pewnie będzie zbliżony :unsure: ale już murowana paszarnia nie będzie tak wszechstronna jak ten samochód-bo pozostaje jeszcze kwestia transportu mieszanki do silosów często oddalonych od paszarni.

Myślę, że jak tygodniowo miesza się ok. 15- 20 ton paszy to warto kupić taki sprzęt do gospodarstwa- tylko te ceny :o

Linki: S.M.H. Gmelin :: Reutlingen , APRA - miesięcznik Rolnik Dzierżawca

Myślę, że dla mniejszych gospodarstw lepsze będzie takie coś: http://www.gehl.com/ag/prodpg_ma.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

bo mały rolnik jest za mały na takie usługi i nie miesza wcale albo kupi sobie mały mieszalnik i sobie we własnym zakresie będzie coś rzeźbił a duży albo jedzie na kupczej albo ma swoja mieszalnie tak przynajmniej uważam i takie widzie tendencje w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3

Ale nie wszędzie są tak małe gospodarstwa i jest inne zapotrzebowanie.

Proszę o dzielenie się rzeczowymi opiniami i sugestiami na temat tego sprzętu bo myślę, że ktoś jednak już w Polsce miał z tym do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1970    0

Witam. Pracowałem na takiej maszynie w okolicach Wrocławia, spalanie to nie 3 lecz 6-8 litra na tone. Przy dzisiejszej sytuacji ekonomicznej polskiej wsi to opłacalnośc raczej na minus mimo, że dolnośląskie do najbiedniejszych nie należy, a pracy mało. Na własne potrzeby wygoda, ale trzeba sporo zainwestowac. Kiedy i czy wogóle się wróci sam musisz sobie wyliczyc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez caros2
      Po jakim czasie od desykacji jęczmienia dikwatem 200SL można z niego podać paszę dla świń?
    • Przez AboundPL
      Wiecie może gdzie w mazowieckim/podlaskim/warmińsko-mazurskim kupić wysłodki/młóto i w jakich cenach?
    • Przez WojtekSprus
      Witam chciałbym zmienić dostawce koncentratu dla niosek nieśnichy 
      polecicie godnego do spróbowania dostawce ?
    • Przez rolnik2102
      Witam, czy jest ktoś z okolic Kalisza i kupuje płynny wywar gorzelniany do bydła lub by był zainteresowany kupnem? Osobiście bym chciał kupić tą pasze  tylko że muszę wziąć całą cysternę a aż tyle nie potrzebuje i szukam chętnych z okolic kto by był jeszcze zainteresowany kupnem tej paszy 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Używacie dla cieląt powyzej miesiąca paszy gotowej z sieczką lub suszem z lucerny określanej jako "pasza TMR dla cieląt" ??Charakteryzuje się ona wiekszą zawartoscią włókna, przez co ułatwia przygotowanie do pobrania objetościówek w przyszłości.
      Na rynku jest kilka firm oferujących, np.VitTra, Biofeed czy DeHeus. 
      Jeśli ich używacie, moglibyście ocenić wyniki ich stosowania? Może jakies zdjęcia samej paszy? Koszty? 
      Ja używam jednej z nich, ale co dostawa to inaczej wygląda. Liczę na pomoc, z góry dzięki za odzew.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj