Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obroty na młocarni

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 maj 2012 - 21:09

Obroty na młocarni Jeśli wam na full dociągniętym już coś przyciera, mozliwe że pas jest ciut węższy i trzeba więcej dokręcić do przycierania aby uzyskać te 1000obr. Pomierzcie szerokość pasów i porównajcie z nowym.
U mnie przy 2150 na silniku mogę dokręcić od 450 do 1100 na młocarni, i nic nie dociera :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obroty na młocarni Dzisiaj, 07:34
  •  

#22 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 15 maj 2012 - 21:12

Obroty na młocarni Bizonek wymień prądniczkę lub licznik bo cię oszukuję. Może nawet sprężynka przy prądniczce za mocno dociska. Tak miałem u wujka. Dopiera z mojego odkręciliśmy i okazało się że prądniczka była padnięta.

#23 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 16 maj 2012 - 06:53

Obroty na młocarni

Chodzi nam (zapewne) o obroty bębna młocarni :) (to co wskazuje wskaźnik)

A tobie o jaki beben chodzi ?

Ja zawsze interpretowałem młocarnie jako kompletny zespół młócący... Czyli bęben, podsiewacze, odrzutnik i wytrząsacze... Obroty młocarni również mogą być różne z powodu ślizgającego się pasa potrójnego (miałem taki przypadek).
Jeśli mówimy o regulacji obrotów to ta regulacja może dotyczyć tylko bębna ponieważ tylko tam jest taka możliwość... (oczywiście pomijam obroty wentylatora przy podsiewaczu:):) ) Reszta obrotów młocarni zależy wprostproporcjonalnie od obrotów silnika.

Ale wydaje mi się że wszyscy wiedzą o co chodzi jeśli mówimy o regulacji obrotów...:)

#24 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 17 maj 2012 - 15:01

Obroty na młocarni Przepraszam że tak długo nie odpisywałem pas od JD ma numer Z20823 jego wymiar to 51*2121. Są to pasy uzębione. Nieźle się spisuje ROFLEX VARI 401 ale znacznie lepszy jest TAGEX. Widziałem taki pas który się zerwał a młocarnia się nie pośliznęła. Nie był to jednak pas firm wymienionych wyżej.

#25 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 20 maj 2012 - 09:35

Obroty na młocarni tomek73 wiem że mnie oszukuje, bo jak już pisałem koszenie przy 400 obr/min jest nie możliwe... ;) Zaraz by się bęben "udławił". Nie wymaga mi, żeby wymieniać prądniczke, bo wiem, że te 1000obr mam :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share maldar

maldar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 maj 2012 - 20:41

Obroty na młocarni Jak jest u was z przestawianiem obrotów z 900 na 700 czyli na rzepak.
Czy wystarczy przekręcić korbką?
Bo niestety ja muszę popuścić śrubę pod podajnikiem zbożowym inaczej nie mam aż takiej dużej rozbierzności w regulacji.
Chce powiedzieć ze pas jest napiety prawidłowo.

#27 Share daro170225

daro170225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, boks, rolnictwo

Napisany 03 czerwiec 2012 - 10:06

Obroty na młocarni Obroty bebna młócącego 520-1100 +-50
Naciag paska młocarni 95+-0,5mm (mierzac na zewnetrznych płaszczyznach miseczek), Jak stoi pas na odrzutniku?

#28 Share milosz320

milosz320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 23:36

Obroty na młocarni U mnie po założeniu nowego pasa uzębionego obroty bębna młocarni ponad 1100 sprawdzane miernikiem chociaż licznik pokazuje 1000 i wyszło na to że oszukuje,
pełnej regulacji można dokonać za pomocą korbki (550-1100) Obroty silnika ustawione na 2300 przy pełnym obciążeniu 2250.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 20:10

Obroty na młocarni

Witam. W moim bizonie odkąd go kupiłem nie było wskaźnika obrotów młocarni ani prądniczki. Co byście powiedzieli na zastosowanie takiego czegoś http://allegro.pl/ob...5503656595.html

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika