Skocz do zawartości

Zdjęcie

Inseminacja

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 08 listopad 2007 - 20:49

Inseminacja Na co zwrócić uwagę przy wyborze nasienia HF dla krówek? Nie długo nadejdzie "ten czas" dla mojej krówki i chciał bym wybrać jak najlepiej :rolleyes: aha mój okręg zajmujący sie inseminajcą www.mchirz.pl moze tu cos doradzicie
pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Inseminacja Dzisiaj, 18:59
  •  

#2 Share mariuszonisk

mariuszonisk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 14:56

Inseminacja

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nasienia HF dla krówek? Nie długo nadejdzie "ten czas" dla mojej krówki i chciał bym wybrać jak najlepiej ;) aha mój okręg zajmujący sie inseminajcą www.mchirz.pl moze tu cos doradzicie
pozdrawiam ;)

Proponuje lidera rankingu Smith czy jakoś tam. Wszystkie byki przeszły bardzo restrykcyjną ocenę i są bardzo dobre.
Ja zwracam uwagę na indeks produkcyjny jak i na zwiększanie białka np.: Apollo. nieraz biore takie które mają wysoki indeks kalibru bo jak są byczki to łatwiej takie sprzedać bo są ładniejsze a jak jest jałoszka to i tak jest dobrze.
Napisz więcej co byś chciał osiągnąć to może coś konkretnego ci poradzę, dodaj informacje o krówce jaka rasa, budowa, wydajność, białko i tłuszcz

#3 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 10 luty 2008 - 20:15

Inseminacja sorry ze dopiero teraz dopisuje ale dopiero zauowazyłem ta odp :) hehe a wiec tak krowa to zwykla pospolita terazm mam kolejna ktora bedzie... krowa ogulnie dos ladna sporo mleka ladne wymie :D ten shmit (z USA ;)) tez mi sie podoba :)
aha i mam jeszcze pytanko jedo otoz w opisie jest np taka rubryka charakter mlec zny i jest ordynarny i szlachetny
pozdro

#4 Share krzysiekXXX

krzysiekXXX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 11 luty 2008 - 19:32

Inseminacja Z listy buchajów MCHIRZ to ja bym wybrał JUMBO ET.Bardzo ładne: białko w KG, KG mleka, itp.Jedyną jego wadą to postawa tylnych nóg.Twoje krowy mają poprawną postawe tylnych nóg?? A do tego jego ojcem jest JOCKO BENS.
Nie zawsze lider jest najlepszy dla krowy. :rolleyes: Pozdro dla wszystkich członków PFHBiPM.

#5 Share Dorominio2009

Dorominio2009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 październik 2009 - 19:19

Inseminacja Czy może wiecie w jakich książkach, czasopismach szukać informacji o inseminacji buhajami ras mlecznych oraz o działalności zakładu w Żelkowie k/ Siedlec. Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam

#6 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 24 październik 2009 - 19:55

Inseminacja My już od dawna nie zacielamy krowy nasieniem mchirz ... Słabo utrzymują ciążę są komplikacje wycielenia... Zdenerwowaliśmy się drastycznie i zacielamy teraz krówki nasieniem holenderskim bądź niemieckim... Nawet teraz zaczynam w jednej z tych firm pracować... Robiliśmy porównania nasienia łowickiego i niemieckiego co ciekawsze byk który był pierwszy w katalogu w Polsce w porównaniu z niemieckimi zajął dopiero piąte miejsce!!! Ale nie ma co porównywać krówek po holenderskim nasieniu i tych po polskim wogóle przyrost masy cielaków jest świetny i co ciekawsze dorosłe sztuki mają 3 cm rogi albo nie mają wogóle ;) o wymieniu nie wspomnę równiutko ułożone :) Fajne te krówki są :) ... No i nasienie tańsze od Łowickiego :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 25 październik 2009 - 19:37

Inseminacja U nas w okolicy Żnina inseminacje prowadzi Adam Mądrowski i jego córka ...
A ten rok jest kiepski na bodajże 9 ocieleń tylko 2 jałówki ... coś mi to podpada dziwne to jest ;/

#8 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 25 październik 2009 - 19:42

Inseminacja grzegorz132 jak ja zacielam tym nasieniem holenderskim bądź niemieckim to teraz na 7 porodów miałem 5 jałoszek i 2 byczki ;) ... Ale szczerze to już zależy w większym stopniu od krów niż od nasienia... oczywiście nasienie buhajów też dzieli się na to gorsze i lepsze jakościowo a jakim oni kryją to nie wiem niestety :(

#9 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 26 październik 2009 - 09:30

Inseminacja

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nasienia HF dla krówek? Nie długo nadejdzie "ten czas" dla mojej krówki i chciał bym wybrać jak najlepiej :) aha mój okręg zajmujący sie inseminajcą www.mchirz.pl moze tu cos doradzicie
pozdrawiam :)

Witam :)
Przy wyborze buhaja radziłbym Ci spojrzeć również na jego powtarzalność oceny wartości hodowlanych, najlepiej jak przekracza 80% wtedy jest większe prawdopodobieństwo przekazania tych najlepszych cech na córkę :) aaa jeśli chodzi o mchirz to ja bym Ci polecił Champ joe - powtarzalność wysoka, liczba córek też jest oki i wartość hodowlana naprawdę spoko ;) a dalej pytałeś o charakter mleczny - to jak najbardziej mleczny Kolego bo ordynarny brany jest pod uwagę przy wycenie Simentalera :)
Pozdrawiam.

#10 Share Dorominio2009

Dorominio2009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 październik 2009 - 16:06

Inseminacja Dzięki, naprawdę mi pomogliście, wyrazy uznania :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 29 październik 2009 - 20:09

Inseminacja

Czy może wiecie w jakich książkach, czasopismach szukać informacji o inseminacji buhajami ras mlecznych oraz o działalności zakładu w Żelkowie k/ Siedlec. Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam

Witam :)
Polecam Ci 2 książki, jedna to "Hodowla i użytkowanie bydła" ta jest bardziej ogólna ale jest sporo pożytecznych porad i ta druga dziś skończyłem ją czytać :D "Poradnik hodowcy krów mlecznych" bardzo ciekawa, wiele praktycznych porad w sprawie wyboru buhajów do inseminacji, objaśnienia indeksów itd. jak chcesz autora i więcej info to wbijaj na priva :) pogadamy :) Pozdro.