Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem

59 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 17 maj 2012 - 20:29

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem i jak robiłeś coś dzisiaj ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem Dzisiaj, 08:37
  •  

#22 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 17 maj 2012 - 20:50

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem dzis z powodu zlych warunkow atmosferycznych zmienilem tylko talerz na dyfrze. Zdjelem stary i zalozylem nowy. Podkladki miedziane na satelitach mam w super stanie takze podkaldka pod wpustem frezowym co poloska w niego wchodzi tez jest w super stanie wiec to zostawilem. Kupilem oryginalny zestaw ursusa. Jutro skaldam ciagnik. Jak beda jakies problemy to sie odezwe

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#23 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 22 maj 2012 - 09:09

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem CIagnik prawie zlozony, zostalo tylko zalozyc blotniki i akumulatory. WIekszych problemow nie bylo. Walek ataku i kolo ustawilem na taki luz aby kartki papieru nie cielo wiec chyba dobrze. Nie wiem kiedy uda mi sie zrobic jazde probna ale teraz nie mam kiedy go dokonczyc bo jeszcze mam matury :) ale jak tylko sie skoncza to skaldam i w droge i bedzie wiadomo czy jest dobrze. walek ataku zabezpieczylem dwoma srubami na katre tak jak mowiles i 2 zabezpieczeniami koronkowymi srub. Mam nadzieje ze to dostatecznie zabezpieczy wlaek przed odkreceniem i nastepna awaria ale co bedzie to zobaczymy
pozdrawiam :) wszystkich i naprawiajacych to samo co u mnie :)

Edytowany przez Uziu92, 22 maj 2012 - 09:13.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#24 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 22 maj 2012 - 09:30

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem U siebie też dałem dwie nakrętki na ataku, tylko dodatkowo po skręceniu złapałem je obie spawem tak dla pewności :)

#25 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 22 maj 2012 - 11:09

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem no to dobrze :) mój jest już gotowy do użytku, tylko kabiny mu brakuje, ale na razie jest ciepło to i tak będę tak chwile jeździł :). U mnie wszystko gra ale dopiero teraz będzie miał coś pracy w polu to zobaczymy jak się spisuje.
p.s mi też długo zajął ten remont ponieważ tez pisałem matury :)

#26 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów

Napisany 22 maj 2012 - 19:59

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem Dzis mialem ostatnia maturke :) Ale wracajac do tematu nie wiem czy nie zlapac spawem tego ? Co radzicie ? jeszcze dekiel nie przykrecony calkiem ?

#27 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 22 maj 2012 - 22:32

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem jak sie boisz to złap :) to tobie właśnie przez nakrętke rozwaliło przekładanie, to masz prawo być ostrożny ( zresztą i tak pewnie złapiesz to spawem to złap i będziesz pewny :) ). Ja nie łapałem spawem bo mi nakrętka sie nie odkręciła, a tylko nigdy nie były luzy ustawiane wywaliło łożyska i połupało talerz, dlatego ja się o to nie boje że mi sie odkręci, ( ale gdyby przez odkręcenie mi sie to stało tez pewnie bym złapał spawem ) pozdrawiam

#28 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów

Napisany 23 maj 2012 - 19:50

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem Tak zrobilem. Zlapalem jedna nakretke spawem do walka. U mnie oberwalo zabezpieczenie nakretki i zerwalo z niej gwint pozniej. Teraz bede spokojniejszy. 2 nakretki 2 zabezpieczenia i jeszcze przylapane spawem. Mysle ze jutro bedzie jazda probna bo teraz robie kosmetyke jeszcze zostalo blotnik jeden nowy zalozyc pociagnac instalacje do niego, akumulatory i ogolnie jeszcze raz sprawdzic polaczenia srubowe i hamulce ustawic ale to juz jak wyjade.

#29 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 23 maj 2012 - 20:31

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem no i ok :) Napisz po jeździe próbnej jak się sprawuje, mój juz pracował w polu i wszystko ok. A czemu zmieniasz błotnik na nowy ?

#30 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów

Napisany 23 maj 2012 - 21:29

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem akumulatory mi kiedys wybuchly i kwas poszedl na mocowania blotnikow i je zjadlo i popekaly cale daltego daje nowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem Dzisiaj, 08:37
  •  

#31 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów

Napisany 24 maj 2012 - 19:22

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem witam :)
ciagnik zlozony, wszystko zorbione jazda probna byla. Teraz chodzi jak pszczółka. Nic mostu nie slychac tylko silnik. Hamulce nowe brzytwa. wszystko w porzadku puki co. Zobaczymy co dalej bedzie :)

#32 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 24 maj 2012 - 22:02

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem No to git :). A z góry jak jedziesz 6 nie słychać takiego przyjemnego świstania nowej przekładani :) ?

#33 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów

Napisany 24 maj 2012 - 22:36

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem z gory akurat nie jechalem jeszcze ale jak jechalem na 6 i zwalnialem silnikiem to cisza byla. Ciekawe czy powinno tak byc czy tak jak mowisz powinno byc cos slychac

#34 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 25 maj 2012 - 09:11

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem No na równym tez u mnie cicho z górki słychać takie gwizdanie coś jak turbina w aucie :) A wogóle to umnie same górki juz wyjazd z garażu jest na dość sporą góreczkę :)

#35 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów

Napisany 25 maj 2012 - 20:52

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem dzis troszke jezdzilem z przyczepa ale akurat z gorki nie jechalem ale jak zwalnialem to moze cos ciutke bylo slychac takiego swistu :D

#36 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 26 maj 2012 - 14:58

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem :) i jak sie nic nie odkręci itp to spokój, w moim przypadku na kolejne 30 lat :D

Edytowany przez Maniek101, 26 maj 2012 - 15:01.

#37 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów

Napisany 26 maj 2012 - 16:32

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem dokladnie jak sie nie odkreci to i u mnie ze 20 lat wytrzyma ale mam nadzieje ze pojde z postepem i z duchem czasu i flota ciagnikow sie zmieni na nowsza :) i nie bede juz musial tego naprawiac przynajmniej u siebie :)

#38 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 26 maj 2012 - 21:48

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem u mnie raczej sie nie zmieni bo mam tylko ją i większego mi nie trzeba bo nie mam dużo do roboty :). Ale choć sie zmienia flotę to 1 c 330 to obowiązek, musi być w domu :) !!

#39 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 11:52

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem

Witam przy hamowaniu silnikem strasznie wyje skrzynia biegów na 2 i 5 biegu co moze być przyczyną i jak tą awarie usunąć ?

dodam jeszcze ze pod obciązeniem skrzynia pracuje normalnie .

Edytowany przez 2xandrzej360, 04 listopad 2014 - 11:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 17:06

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem łożysko na walku