erni

Jakie maszyny do Ursusa 4512/4514?

Polecane posty

zetor10045    13

@melon10641 uważasz że nie ma siewników o szerokości roboczej 2,5m? to jesteś w ogromnym błędzie sprawdź na allegro i odwiedź okolicznych handlarzy i zmienisz zdanie :D

Jeśli chodzi o to że niektórzy sieją zestawem uprawowo-siewnym w pole które było już uprawiane wcześniej to co w tym dziwnego? jeśli gleba jest ciężka w uprawie to czasami 2 nawet przejazdy agregatem może być za mało gdy warunki nie sprzyjają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Zetor10045 przyznaje się że nie wiedziałem że są 2,5m i mniejsze. Fakt faktem wszystko zależy od warunków i jakie ma się ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Witam ! w jakiej bronie wirowej poradzi sobie 4514 ? Bo myslalem nad 3m bo siewnik taki mam ale to dla niego za duzo chyba ! Myśle że nie poradzi sobie przekaźnik ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

W ogóle by sobie z nim nie poradził troszkę ponad 60 km do 3 metrowej brony aktywnej :blink: Moim zdaniem nie warto w ogóle sobie tym głowy zawracać <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf6150    0

ciągnik ma 66km więc niewiem czy nawet 2,5m sobie poradzi + siewnik ciężar niepodniesie ursus niema takiego mocnego podnośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kup zestaw bierny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Najlepiej będzie jak wypróbujesz swój traktor z tą maszyną (oczywiście tylko bez siewnika) zanim ją kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ormor    6

Ja uważam nawet nie ma myśleć nad taką opcją ... i nawet jeżeli były by lekkie gleby ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopie ty jednak chyba przeceniasz możliwości tego sprzętu. Weź się lepiej do nauki.

Edytowano przez PiotrMilewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

powiem tak. gdyby ursus 4514 pociagnał taki agregat to by w polsce nikt nie widział ciagników 6-cylindrowych. ten agregat nawet niezły tylko że do ciagnika tak z 90 KM do akuracik. to ja mam Same explorera 70KM izastanawiam sie czy dac mu agregat 2,8 czy 3m ale nie 3,90! do ursusa to taki własnie z 2,8 do maksymalny maks. zreszta ciazko by miał go podnieść bez wzmocnionego podnosnika. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja się podepnę pod pytanie kolegi tylko że agregat uprawowy też RAU tylko że taki ok. 3.2m 3.3m czy da radę z nim ciągnik 75km bez przedniego napędu na ziemi klasy od IV do VI teren leciutko pagórkowaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Klasa VI czyli piachy plus pagórki... Bez przodu może Ci się mielać w piachu. Moim zdaniem max to 3m by był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Koledzy mają rację zbyt duży agregat to 4514 2.8m myślę że było by w sam raz. Wiem z własnego doświadczenia.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Mój ursus 4514 pracował z agregatem 3 metry i czasami miał co robić.

Właśnię myślę o takim około 3,20m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

I co wczoraj agregatowałem takim 3,6 m i dobrze sobie radził 1 szosową jeździlem ;P Wrzucę dzis filmik i dam linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

U mnie na wsi gosciu ma 4514 i ma co robić jak mu zapnie agregat 2.8m :D

Szkoda ze zamiast piosenek nie slychac pracy silnika .. Bo na pewno go mordowałeś i dostawał w d*pę z takim agregatem i takiej szybkosci :)

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Witam ! Czy Ursus 4514 radzi ten agregat http://allegro.pl/ag...2212568403.html ?

Kupuj go.

Ja mam agregat 2,8 do 3512. Metr szerszy do twojego ciągnika będzie w sam raz. Nie ma co małych maszyn kupować, ropa droga jest.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

U mnie na wsi gosciu ma 4514 i ma co robić jak mu zapnie agregat 2.8m :D

Szkoda ze zamiast piosenek nie slychac pracy silnika .. Bo na pewno go mordowałeś i dostawał w d*pę z takim agregatem i takiej szybkosci :)

Jak by ciężko miał to bym 4 polową jeździł ;D Ja sprzetu nie męcze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Przez Lukasz041514
      Witam, kupiłem do swojego Ursusa wspomaganie około 4 lat temu, ostatnio niestety chodzi dużo gorzej, postanowiłem kupić zegar i podłączyć do pompy. Ciśnienie tuz na wyjściu z pompy 0. Nie kręciłem kołami ( zapomniałem). Pompę zdemontowane, wszystko Ok pompa wydaje się ze tłoczy. wlalem swierzy olej i czekam aż silikon złapie. Oleju nigdy niewymienialem. Jakie mogą być powody złej pracy wspomagania ??? Czy pompa powinna mieć ciśnienie tuz na wyjściu gdy koła są ustawione do jazdy na wprost.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj