Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mini hodowla niosek

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arkadiusz00

Arkadiusz00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 maj 2012 - 21:32

Mini hodowla niosek Witam serdecznie, ostatnio wpadł mi pomysł na mini biznes.
Przybliżę moją sytuację: mieszkam na obrzeżach miasta, niestety jeszcze chodzę do szkoły, w lipcu kupuję dwa konie i w związku z tym aby mieć jakiś grosz (miesięcznie 400-500zł) na różne pierdoły związane z moją pasją wymyśliłem/ podpatrzyłem mini biznes (moi rodzice mają kilka kurek i sprzedają jajka głównie po znajomych- lekarzach i nie tylko a więc zbyt bym miał).
Mam zamiar kupić na początek 40 kur niosek a więc dawałoby to w przybliżeniu 30 jajek dziennie. Koszt jednego jajka to 0,80 groszy co daje nam 24zł dziennie i 720zł miesięcznie. Jak już wspomniałem sprzedawałbym jajka po znajomych moich rodziców (jest ich wielu a moi rodzice nie chcą więcej kur bo pracują jak i na targu).
Niestety od zysku trzeba odjąć koszty czyli w moim przypadku jedynie koszty paszy ponieważ resztę będą pokrywać moi rodzice czyli energia elektryczna... (na zakup kur mam odłożone pieniądze): zakładając że jedna kura zjada 0,1kg paszy na dzień wychodzi nam że 40 kur zje tej paszy 4kg (nie wiem czy dobrze liczę, dane wziąłem z pewnej strony internetowej, w razie błędu proszę mnie poprawić) a więc na miesiąc wychodzi 120kg co daje nam w przybliżeniu 200 zł z różnymi dodatkowymi paszami typu witaminy. A więc odejmując koszty od uzyskanego zysku (720-200) daje nam 520zł czyli w przybliżeniu 500zł.
Teraz mam jeszcze parę pytań:
- czy sprzedaż takich jajek na targu jest legalna (gdzieś wyczytałem że do 50 kur nie trzeba nigdzie ich zgłaszać),
- czy mogę dać ogłoszenie do gazety odnośnie sprzedaży (chodzi mi oczywiście o to żeby nikt się nie przyczepił),
- czy według was jest to realne aby zarobić tyle pieniędzy ze sprzedaży jajek?

Myślałem także aby kupić inkubator i na wiosnę sprzedawać odchowane kurki jak i pisklęta co o tym sądzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mini hodowla niosek Dzisiaj, 19:16
  •  

#2 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, numizmatyka

Napisany 10 maj 2012 - 22:10

Mini hodowla niosek Może ci to pomoże:
http://www.agrofoto....pic/49945-kury/
Kury nie zawsze ci będą nosić 30 jajek dziennie.Zimą, albo gdy będą pieżeć ilość jajek się zmniejszy. U mnie dziennie na 14 kur jest 8-11 jajek.Ja licze że na twoją ilość będzie do 25 jajek. Ja bym sprzedawał po 70gr, chyba że za 80gr, ci schodzą. W jakim wieku chcesz kupić kury? Kury od razu nie będą nosić jajek jqk je kupisz chyba że będą w takim wieku że będą nosić. Pomysł z inkubatorem jest dobry tylko musisz wiedzieć czy będziesz miał klijentów na kury, kurczaki.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

#3 Share Arkadiusz00

Arkadiusz00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 maj 2012 - 22:25

Mini hodowla niosek Tak ja to wiem, z są takie okresy (chowem kur zajmujemy się kilkanaście lat jak nie więcej - hobby taty). Szczerze mówiąc nie ma już u nas jajek po 70gr. (są po 80 i 90gr.) jedynie że na targu będę obniżać cenę. Będę kupował kury w okresie letnim więc myślę że takie jednoroczne. W tamtym roku moi rodzice dokupywali kury to gościu mówił że nie może nadążyć więc myślę że zapotrzebowanie jest nadal. Wielkie dzięki za odpowiedź i czekam na kolejne.

Bardzo mi zależy na odpowiedziach tych związanych z naszym kochanym prawem.

A jak myślisz dawid5508 dobrze wszystko policzyłem? Jest taka możliwość aby na tym tyle zarobić (z jednej strony nie wiele ale tez nie trzeba nom stop przy tym chodzić).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny drobiu, jaj i zbóż zobacz »

•  

#4 Share krzysiek96TsN

krzysiek96TsN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 10 maj 2012 - 22:35

Mini hodowla niosek Powiem ci ze tez tak myślę chwilowo mam 14 kur niosek kupiłem 20 pisklaków i jak dorosną zajmę się handlem na większą skalę odchodzą mi koszta paszy tylko muszę bym dokupywać koncentrat do tych 14 kurek to 25 kg starcza mi na 3 miesiące oczywiście jak stado się powiększy to będzie tego szło więcej ale zboże mam właśnie to pół biedy ja sprzedaje też po znajomych rodzinie i teraz jest dobry okres bo znoszą mi tak 11-10-9 jajek dziennie myślę ze ze zbytem byś miał dobrze wystarczy ze powiesz ze masz jaja świeże ekologiczne i oczywiście na swoim zbożu ludzie na to lecą a za mendel biorę 10 zl więc mam parę groszy a wszyscy wiedzą ze początki są najcięższe myślę ze powiedziałem ci że powiedziałem ci o tym interesie wszystko POWODZENIA

#5 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 11 maj 2012 - 20:22

Mini hodowla niosek Co do twoich obliczeń zgadzam się. Ale żeby zmniejszyć koszty jedzenia to możesz dawać kurom zielonkę z zbóż, trawy. Moje kury np.lubią zieloną gorczycę i rzepaku. Możesz również gotować im ziemniaki. Co do polskiego prawa to poszukaj sobie w goglach. Zysk jest zawsze jak sprzedajesz jajka.

#6 Share Arkadiusz00

Arkadiusz00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 maj 2012 - 22:34

Mini hodowla niosek Wielkie dzięki a więc jeszcze niecałe dwa miesiące i startuję! ;)

#7 Share krzysiek96TsN

krzysiek96TsN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 maj 2012 - 22:43

Mini hodowla niosek Co do jedzenia to ja daje swoim koszona trawę z podwórka taką koniczynkę raz w tygodniu bo tylko tyle razy kosze trawę a tak to tez jedzą kapustę,dynię ziemniaki gotowane z obiadu co zostały w garnku i wiele innych

#8 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 12 maj 2012 - 21:35

Mini hodowla niosek Jak się dowiesz coś o tym polskim prawie daj znać bo sam jestem ciekawy jak to jest. :)

#9 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 13 maj 2012 - 11:44

Mini hodowla niosek Kury jedzą więcej niz 0.1kg. Ja mam 28 kur i worek paszy starcza im na 5-6-7 dni. Więc jedzą coś około 200 gram/szt.
ja sprzedaje jajka po 65-75gr/szt. Wy po ile sprzedajecie? Ja jak sprzedawałem po 75gr to brali po 20-30 jajek a jak po 50gr to brali 50-60 więc nie ma co za dużej ceny dawać. W kauflandzie jajka z chowu ściółkowego po 85-90gr chodzą więc u mnie mają tanio ale jeszcze wybrzydzają.

#10 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 13 maj 2012 - 14:35

Mini hodowla niosek Ja sprzedaje po 60gr, ale za jakiś czas podniosę cenę do 70gr, ponieważ za pszenice wołali już 70zł/ worek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 13 maj 2012 - 15:55

Mini hodowla niosek Tak odrazu nie podnoś o 10gr bo będą się burzyć. Weś podziel to i podnoś o 5 groszy.

#12 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 13 maj 2012 - 20:11

Mini hodowla niosek Nie wiem czy będą się burzyć w sumie to sama rodzina, a jak podniosłem cenę (po Wielkanocy) z 50gr, na 60gr nic nie mówili.

#13 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 14 maj 2012 - 15:40

Mini hodowla niosek Aha chyba że tak. Ja nie sprzedaje po rodzinie więc się troche burzą.

#14 Share tom1234

tom1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 maj 2012 - 16:58

Mini hodowla niosek W przypadku 200kur to co trzeba zrobić aby hodowla była zgodnie z naszym prawem??
Co robić ze starymi kurami które się nie niosą?

#15 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 16 maj 2012 - 19:26

Mini hodowla niosek do 300 sztuk nie trzeba nic zgłaszać. Poczytaj forum o drobiu tam znajdziesz o tym tematy.

#16 Share Arkadiusz00

Arkadiusz00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 maj 2012 - 09:00

Mini hodowla niosek I można normalnie od 300 kur sprzedawać jajka bez niczego?

#17 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 17 maj 2012 - 16:36

Mini hodowla niosek Chyba tak ale nie jestem pewien. Napisz do przemka lub szymona oni ci powiedzą co i jak. Poprzeglądaj forum w dziale drób i tam znajdziesz tematy.

#18 Share KrzysztofRyba

KrzysztofRyba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 19:59

Mini hodowla niosek

Czy trawa pomaga  na niesienie jajek??? :blush:

#19 Share Kacpeeer01

Kacpeeer01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 09:09

Mini hodowla niosek

tak jezeli jesto trawa a nie jakieś chwasty bo trawa zawiera duzo witamin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 26 lipiec 2016 - 11:52

Mini hodowla niosek

A trawa w jakim sensie? Co innego jak puścisz je na trawę i same będą ją skubać a co innego jak skosisz np kosą W tym drugim przypadku kury nie mają możliwości aby skubać po kawałku i musza połykać całe źdźbła które potem zalegają w żołądku Jeśli kosić to już lepiej kosiarką niż kosą bo wówczas trawa jest posiekana na małe kawałki