Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odległość upraw od działki sąsiada

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jelonek2012

jelonek2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 maj 2012 - 21:14

Odległość upraw od działki sąsiada Witam, mam pytanie, jaka musi być odległość od działki na której sieję zboża do działki sąsiadującej z tą działka ( na tej działce stoi dom ) jeżeli ktoś ma pomysł to proszę pisać. Chętnie poczytam jakieś akty prawne na ten temat, ponieważ sąsiad jest dość upierdliwy. Twierdzi że mu się kurzy jak robię w polu i robi z tego duży problem. A ja muszę wiedzieć jakie są normy i będę się ich przestrzegał. Liczę na pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odległość upraw od działki sąsiada Dzisiaj, 13:05
  •  

#2 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 maj 2012 - 21:27

Odległość upraw od działki sąsiada Nie wiem jakie są normy co do zwykłego uprawiania ale na pewno masz normy co do pryskania i tych bym na twoim miejscu przestrzegał jeśli sąsiad jest upierdliwy A co do reszty to wątpię aby jakieś były określone normy chyba że jak masz na maszynach określone na jakich robisz - np na kosiarce rotacyjnej jest podane że można pracować 50 m od ludzi ale czy coś za to grozi oczywiście jeśli nie będzie wypadku to chyba tylko to że sąsiad wytoczyłby proces cywilny że narażałeś jego zdrowie Ale to tylko taka abstrakcyjna teoria W którymś numerze Top Agrar był opisany przykład ze sąsiadowi śmierdziało więc trochę inny przykład ale wyjaśnienie adwokata mówiło że jeśli w jakiś sposób twoje czynności związane z prowadzeniem gospodarstwa naruszają czyjś spokój to zwłaszcza na terenach rolniczych nie ma mowy o naruszaniu prawa bo są to normalne czynności które musisz wykonywać i są uzasadnione prowadzeniem twojego gospodarstwa

#3 Share jelonek2012

jelonek2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 maj 2012 - 22:57

Odległość upraw od działki sąsiada Dzięki wielkie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Grzechol

Grzechol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 maj 2012 - 23:12

Odległość upraw od działki sąsiada Odnośnie pryskania to jeśli dobrze pamiętam z kursu chemizacyjnego nie ma norm co do budynków, można pryskać np. przy samym budynku sąsiada, jest za to chyba jakaś odległość od drogi publicznej... co do zapachów to jak zmierzyć jego nasilenie? pole do popisu sąsiad ma jednak w przypadku jeśli będziesz np. bałaganił na drodze lub zakłócał cisze nocną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7802 postów

Napisany 11 maj 2012 - 08:10

Odległość upraw od działki sąsiada Do oprysku to 5 metrów od drogi publicznej, ale chyba przymajmniej od powiatowej, 15 metrów od ujęć wodnych, i rzek. A pod domem to możesz pryskać i może ci gość naskoczyć.
Teraz miałem taką sytuację że pryskałem rzepak na płatka o 11 godzinie. Kobieta wyskoczyła z domu że jej śmierdzi. Co ja robię. bo przecież rzepak pryska się tylko w nocy. Z awanturą do mnie.
Jej dom jest z 30 metrów od pola., za drogą miedzy narodową.
Przyjechała inspekcja i nic mi nie zrobiła.
Fakt zapłaciłem 100 zł mandatu bo na środku co pryskałem nie było informacji że mogę go mieszać z innym, a ja pryskałem dwoma środkami.
Kobiety na początku powiedzieli mi że już mnie sprawdzili i mam wszystko w porzątku i nic mi nie zrobią.
Tego samego dnie pod Wałbrzychem pryskali rzepak a w Książu była wystawa kwiatów.
Policja chciała żeby zjechali i chłopaki nic sobie z tego nie robili. pryskali dalej. Policja stała i patrzyła się.
Tak samo jest jak obornik pod Wałbrzych wożą pod samymi oknami osiedla. Policja tylko jeździ a telefony gorące.
Więc niech sobie pogada i tak nie nie może zrobić. Nie ma co się przejmować tymi gatkami.

#6 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 maj 2012 - 09:19

Odległość upraw od działki sąsiada U nas gość z warszawy wezwał wszystkie służby jak sąsiad wywoził obornik ,BO MU ŚMIERDZIAŁO -policja dała pouczenie warszawiakowi że jak następnym razem wezwie bezpodstawnie to zostanie ukarany...został poinformowany że to jest wieś a nie miasto i trzeba się przyzwyczaić do takich zjawisk a jak nie pasuje to nikt nie zmusza do wąchania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 maj 2012 - 09:31

Odległość upraw od działki sąsiada Nie ma czegoś takiego jak odległość upraw od granic działek. Nawet nie ma wprost uregulowanej odległości drzew od granic(sądy posiłkują się przy tym regulaminem ROD). Z własności możesz korzystać tak jak pozwalają Ci ustawy i w taki sposób aby nie przeszkadzać sąsiadom. A nie wiem w jaki sposób udowodni przed sądem, że Twoje prace powodują uciążliwe immisje które przeszkadzają mu w życiu i normalnym mieszkaniu.
Ale tak jak wyżej wspomniano, musisz się teraz pilnować bo policja może być wzywana do wszystkiego.