Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z cielęciem

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 maj 2012 - 19:03

Problem z cielęciem Mam problem z około miesięcznym byczkiem rasy limousine Chodzi on na pastwisku z krową mamką i w piątek tydzień temu zauważyłem że coś nim nie tak- nie chodzi tylko leży jakiś smutny Później zauważyłem że w miejscu gdzie ma kolczyk zrobiła się rana bo się nie zagoiło W sobotę przyjechała weterynarka i oprócz zdezynfekowania rany dostał penicylinę i jakiś antybiotyk w zastrzyku W poniedziałek znów dostał zastrzyk i już było z nim wszystko OK Hasał sobie po polu normalnie a dziś znów leży smutny i chodzi tak noga za nogą Ucho już się zagoiło , załatwia się normalnie, ciąga sobie mleko od matki ale potem zamiast chodzić to się kładzie i leży Martwi mnie też to że słabo chodzi i nie wstaje tak od razu tylko kilka razy trzeba go zganiać żeby wstał Co może mu dolegać? Miał ktoś coś takiego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z cielęciem Dzisiaj, 12:18
  •  

#2 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 11 maj 2012 - 09:16

Problem z cielęciem Domyślam się ,że temperatury nie mierzyłeś? Podstawowa sprawa , a tak często o tym zapominamy. Nogi bez zmian? Mam na myśli gorące raciczki , obrzęknięte stawy .A może to po prostu leniuszek jest i pomału wraca do siebie po antybiotyku?

#3 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4161 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 11 maj 2012 - 09:56

Problem z cielęciem antybiotyk powinien być dłużej stosowany 2 dawki nie załatwiają sprawy

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#4 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 11 maj 2012 - 16:48

Problem z cielęciem Nogi bez zmian żadnych obrzęków ani nie bolą go stawy przy uciskaniu Natomiast zauważyłem że ma trochę przyspieszony oddech Temperatury nie mierzyłem teraz ale wczesniej mierzyła weterynarka i miał 38 stopni Teraz ma uszy i nos ciepłe więc chyba nie ma gorączki

#5 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 13 maj 2012 - 09:06

Problem z cielęciem Witam ponownie Cielak ciągle nie wykazuje żadnych innych objawów poza tym że długo leży i jakoś dziwnie chodzi - nie utyka na jedną nogę ale jakoś obie tylne nogi dziwnie i ostrożnie stawia Podejrzewam ze chodzenie sprawia mu ból i stad ta skłonność do leżenia Co można zrobić aby sprawdzić co jest tego przyczyną?

#6 Share wzdowian

wzdowian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 maj 2012 - 17:24

Problem z cielęciem ja mam troszke inny problem a mianowicie cielaczek rasy simental urodzil sie slepy czy podawanie witaminy B1 cos da czy moze ktos ma inny pomysl jak go wyleczyc

#7 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 13 maj 2012 - 18:56

Problem z cielęciem Teraz zauważyłem że cielak ten jak wstanie i chwilę pochodzi bo ucieka pomału jak się do niego podchodzi to zaczyna tylne nogi stawiać na samym koniuszku racic przesuwa ciężar ciała na przednie kończyny i w końcu nie ma już sił i się kładzie Nie widać żadnych zmian w tylnych racicach i nie reaguje też na uciskanie racic i w ogóle nóg więc co może sprawiać mu ten ból przy chodzeniu? Czy to może być ochwat - czy też przy ochwacie uciskanie racic powodowałoby ból? Zastanawiam się też czy to moze niedobór selenu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co interesujące

Napisany 16 maj 2012 - 12:47

Problem z cielęciem

Teraz zauważyłem że cielak ten jak wstanie i chwilę pochodzi bo ucieka pomału jak się do niego podchodzi to zaczyna tylne nogi stawiać na samym koniuszku racic przesuwa ciężar ciała na przednie kończyny i w końcu nie ma już sił i się kładzie Nie widać żadnych zmian w tylnych racicach i nie reaguje też na uciskanie racic i w ogóle nóg więc co może sprawiać mu ten ból przy chodzeniu? Czy to może być ochwat - czy też przy ochwacie uciskanie racic powodowałoby ból? Zastanawiam się też czy to moze niedobór selenu

Ja w tym roku miałem to samo juz z czterema cielakami. Wieczorem skacze jak szalony a rano juz leży i jak wstanie to sie trzęsie, cały sztywny i pada. Wet dał mi za każdym razem zastrzyki jakieś antybiotyki(3 w 1) i jak narazie skutkowało choć dwa jeszcze tdo końca nie wyzdrowiały. Początkowo myślałem ze to wina byka bo jak on był mały to miał to samo i myslałem że to genetyczne i teraz byka odłączyłem od stada i wpuściłem nowego.
Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

#9 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 16 maj 2012 - 13:13

Problem z cielęciem Niee Mój to ma inne objawy - bo zachowuje się całkowicie normalnie - nie jest sztywny ani nic tylko widać że ma jakiś problem z tylnymi nogami i dlatego tyle czasu leży Dziś kupiłem selen z witaminą E i dam mu zastrzyk - może to coś da

#10 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 maj 2012 - 18:04

Problem z cielęciem Podobne objawy występują przy zapaleniu pępka , niech kolega @hatetusk go dobrze obejrzy . To są powikłania z zaniedbań w pierwszym tygodniu życia . Leczenie antybiotykiem przez dwa tygodnie u mnie stosowałem tetracyklinę i pępek smarowałem maścią ichtiolową .

#11 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisany 21 maj 2012 - 19:47

Problem z cielęciem hatetusk może Twój byczek chorować na płuca to częsta przypadłość małych cielaków .Objawy to właśnie przyspieszony oddech, posmutnienie,brak apetytu czasem biegunka .Ja spotkałam się z takim przypadkiem u siebie i już od jakiegoś czasu stosuje profilaktyczne szczepienia cielą zaraz po urodzeni (nie chorują ).

#12 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 maj 2012 - 20:29

Problem z cielęciem Wydaje się że zastrzyk z selenem i wit E pomógł Teraz nawet nie można podejść do cielaczka bo ucieka Musiał mieć coś z mięśniami bo na zewnątrz nic nie było widać niepokojącego Za 2-3 tyg dostanie jeszcze jedną dawkę i może będzie już dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share dareks710

dareks710

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 wrzesień 2012 - 21:12

Problem z cielęciem hej.Mam pytanie do wszystkich. Czy ktoś sie kiedys spotkal z czyms takim ze cielak krotko po odsadzeniu nie chce wstawac? Kilka dni temu oddzieliłem 3 miesieczną jałówke limoze od mieszanej krowy, i po dwóch dniachnie nie wstaje. Wet. twierdzi ze to odwapnienie i dal mi zastrzyki calcium cos tam ale slabo sie jej poprawia, wogle traci apetyt i nie zuje zujki. Niech ktoś coś poradzi jesli moze i kiedys sie z czyms takim spotkal???prosze o pomoc