Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki.

117 odpowiedzi na ten temat

#101 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 13:39

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. wedlug katalogu jest tylko jeden filtr
Dodany obrazek

Edytowany przez izydor6280, 03 lipiec 2013 - 13:39.

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Dzisiaj, 09:08
  •  

#102 Share daniel002d

daniel002d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 13:58

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Dzięki za cenne info :))) Każdy gadał ze sprzedawców, że tam idzie filtr wewnętrzny, a tu widać gó*no się znają. Skąd brałeś katalog izydor6280 ?;)

#103 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 14:23

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. zobacz na pierwszej stronie czy nie ma linku, jesli nie wpisz w google JD parts catalog

Polska B

#104 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 21:00

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. kolego daniel002d niestety musze cię rozczarować bo ja u siebie mam taki filtr jak ty mówisz wewnętrzny mniejszy który wchodzi do środka, faktycznie w katalogu go nie ma ale ja mam takowy więc goście co sprzedają troszke mieli racji

#105 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 05 lipiec 2013 - 04:16

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam panowie Jak tam wasze przygotowania maszyn do sezonu 2013 u mnie prace zbliżaja sie ku koncowi została jeszcze tylko jedna rzecz do poprawienia a mianowicie obroty silnika podczas pracy i zwracam sie tu z proźba do posiadaczy kombajnów serii 9xx i 1xxx posiadajacych silniki 6 cylindrowe czy może orientuje sie ktos z jakimi obrotami powinny nasze kombajny pracować bo wydaje mi sie ze moja 970- ma za duze obroty mówi mi to co drugi kombajnista który go słyszy a i ja stwierdzam ze na słuch to ma dosć wysokie pozatym odkad go kupiłem miał tendencje do grzania sie dodam tylko ze nigdy go nie przegrzałem ale uwazac trzeba było bardzo na temperature dopiero w zeszłym sezonie po zamontowaniu dodatkowej chłodnicy problem zniknoł poza tym ma jeszcze dziwna tendencje do zrywania śrób oraz uchwytów na sitach nie jest to czeste bo zdarza sie to raz na 30-40 hektarów ale jest i odnosze wrażenie ze jest to spowodowane własnie zbyt wysoka praca silnika co przenosi sie na szybsza prace podzespołow grzanie sie silnika i zrywanie sit.Zamówiłem juz laserowy tahometr do sprawdzenia jakie rzeczywiscie ma obroty ale potrzebuje jakis odnosnik jakie powinny byc prawidłowe dlatego prosze o pomoc. Prosze o forumowiczów i moderatora o wyrozumiałośc ponieważ zamieszcze ten post w innych tematach zwiazanych z seria 9xxi 1xxx . Pozdrawiam

#106 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 11:38

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. panowie mógłby ktos sprawdzic w którym dokładnie meijscu jest ten czujnik temp u was w kombajnie? w swoim znalazłem dwa czujniki jeden przy ostatnim wtryskiwaczu a drugi tutaj przy przekladni tam gdzie te głowne pasy są napedowe itd. jeden to ciśnienie oleju nie pamietam ktory a drugi jakos na nic nie reagowal.

#107 Share iwona1234

iwona1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 07:57

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. witam mam problem poszukuje korka do spustu wody z bloku w john deer 975

#108 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 21:10

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam, mam pytanie jak u was jest z systemem chłodzenia w JD 975. Ja u siebie zauważyłem że po jakis 4 godz pracy zaczyna łapać mi temp, musze zjechac do d.omu i z powrotem wyczyscic chłodnice i tak w kółko. Zaglądnołem do chłodnicy i zauważyłem że przy samej chłodnicy w bębnie znajduje się taki płaskownik i teraz moje pytanie czy on też powinien byc w ruchu?u mnie cały czas stoi w miejscu i ani drgnie

a chodzi mi o element nr 28

a i jeszcze jedno czy te dziurki od przodu bebna to macie zatkane wszystkie czy powinny byc wszystkie drożne tak jak te po obwodzie?

Załączone miniaturki

• Z31984_________UN21SEP98.gif

#109 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 30 lipiec 2013 - 21:30

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. "Zaczyna łapać temp" czyli co masz na myśli? Wskazówka przekracza środek zegara? Rozbierałem owy bęben 3 sezony temu, ale nie pamiętam jak to tam jest. U mnie w 970 rzadko kiedy dobija do połowy zegara. Ale chłodnica musi być czysta. Po 4 sezonie miałem uszkodzenie korka i trochę płynu wylało się na chłodnicę i wraz z kurzem zatkało mi trochę chłodnicę to po sezonie musiałem odkręcić bęben i dokładnie wyczyścić bo była zaklejona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Dzisiaj, 09:08
  •  

#110 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 30 lipiec 2013 - 23:44

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Beni te dziurki od przodu tez powinny byc drożne warto przy wysypywaniu zboża puknąć w ten kosz reka to ładnie wszystko odpadnie ja tez miałem problem z chłodzeniem ale u mnie był ten problem ze miałem uszkodzony rdzeń chłodnicy i była ona drożna tylko na 70 procent natomiast silniki john deera w naszych kombajnach mają fajne wyjścia na podłączenie drugiej chłodnicy do podłączenia wystarczy pare metrów węza chłodnica i przejsciówki na dany rozmiar chłodnicy jaki chce sie zastosować ja zastosowałem od ciagnika fendt 105 bo taka była pod reką teraz temperatura 85 stopni to osiaga jak jest 40 stopni w słoncu i bardzo mocne zboze do koszenia ;-).

coolman a masz u siebie termostat ??

#111 Share zukasz

zukasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 23:04

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. beni226 element 28 powinien sie krecic, jak jest odpalony silnik,

#112 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 20:42

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. a ten element 28 tak wogóle jakie ma znaczenie oraz czy mozliwe że przez niego może szybko zapychac chłodnice?u mnie niestety ten element jest do naprawy i cały czas stoi w miejscu.
a teraz pytanie z innej beczki w którym miejscu jest zamontowana spreżarka od klimatyzacji?chciałem założyć może klime od osobówki i nie wiem jak to ugryźć

#113 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 21:23

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam koledzy w środku sezonu. Mam małe pytanko jak w JD 975 podciągnąć nagarniacz bo zauważyłem że podczas zbierania zboża wyległego nie daje rady podniesc i lekko sie zatrzymuje.
Wie może ktos jeszcze jak zwiekszyc obroty nagarniacza?jest tam jakas regulacja?

#114 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 01 maj 2015 - 16:29

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki.

Witam, mam małe pytanko, mam do wymiany łańcuch oraz zebatki od przenośnika zbożowego co daje ziarno do zbiornika. Łańcuch zdemontowałem, zebatke od niego tą co siedzi w zbiorniku równierz. Teraz moje pytanie jak zdjąć tą na dole??? łożyska od slimaka na dole odjąte z jednej i drugiej strony, nawet zdjąłem łancuch i łożyska wszystkie od przenośnika kłosowego i dalej stoje w miejscu i nie moge zdjąć tej zebatki!robił może ktoś coś podobnego bardzo bym prosił o szybką odpowiedz. 

#115 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 21 maj 2015 - 09:56

zębatki nr. 6 ?

Z108814________UN21SEP98.gif

zbijaliśmy je na powrotnym i większych problemów nie było, gorzej wytłuc łożysko  <_<

Polska B

#116 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 21 maj 2015 - 11:53

dzieki kolego izydor za odpowiedz ale juz uporalem sie z tym. Musiałem odkręcić całe obudowy przenosników ziarnowych żeby właśnie wyjąć tą zębatke nr 6. Ale powiem tak że rozwiązania tych łożysk samonastawnych są bardzo dobre i żadnych problemów z nimi nie miałem. \kwestia tylko części bo ori zębatka miała po zmierzeniu twardosc 40hrc a nowa nie miała wogóle tak więc ciekaw jestem ile wytrzyma. pozdrawiam.

#117 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 22:09

Witam, jak tam przygotowania do sezonu. Mam pytanko, zauważyłem że na  podsiewaczu mam wyrobione gumy i to w kilku miejscach i czy teraz mam wymienic tylko te co są wadliwe czy po prostu wszystko za koleją jak leci. Jaka jest wasza opinia oraz dajcie znać czy są jakieś problemu z niektórymi tymi gumami podczas wymiany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#118 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 14:40

Witam w 2016r, jak tam przygotowania do sezonu?mam pytanie czy miał ktoś stycznosc z naprawa pompy wody przy modelu 975, 1075? czy jest mozliwosc jej regeneracji?u mnie mam objawy ze wentylator chodzi na boki i jest duzy luz. Nowy zamiennik kosztuje 1500zł a nie ma zestawów naprawczych do tej pomy (pompa jest na stałe zepolona z kołem pasowym). Jeśli ma ktoś jakis pomysł to niech da znac. Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź