Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki.

117 odpowiedzi na ten temat

#81 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 11:05

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Niczym się ich nie smaruje (są fabrycznie nasączone żywicą). Obsługa tych łożysk polega wyłącznie na regulacji luzu poprzez wyjmowanie podkładek między połówkami. Niektórzy wstawiają tam kalamitki, smarują smarem grafitowym ale w instrukcji obsługi nie ma ani słowa na ten temat. Ja nie smaruję i nic się z nimi nie dzieje. Polecam zamówienie instrukcji obsługi w serwisie JD, koszt ok 100zł (dużo taniej niż alledrogo) i można się dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Dzisiaj, 00:25
  •  

#82 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 29 kwiecień 2013 - 12:36

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Nawet dokładnie już nie pamiętam, ale to już chyba 7 sezonów JD u mnie pracuje i nie smaruje owych drewnianych "łożysk" na wytrząsaczach w ogóle. Zawsze przed sezonem po starcie w robotę (ok. godzina pracy) wysiadam i sprawdzam czy drewno się nie grzeje zbyt mocno. I jakoś nigdy nie było problemu i nic nie regulowałem, tylko kontrola i dalej w robotę.

#83 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 16:20

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Z tym regulowaniem to chodziło mi o to, że w tych łożyskach w miarę ich zużywania zmniejsza się luz poprzez wyciąganie podkładek i innej obsługi nie wymagają. Wiadomo, że się tego co chwilę nie robi. Ja taką regulację na kilku łożyskach robiłem po kupnie kombajnu 3 sezony temu. Od tamtego czasu tylko sprawdzam czy wszystko jest OK. Można powiedzieć, że te łożyska są prawie bezobsługowe.

#84 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 18:27

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. no to bardzo mnie to cieszy. dzis sprawdziłem u siebie i luzów zero. jak wymieniłem panewki to u mnie nie było żadnych podkładek tylko normalnie bez niczego ale pewnie wystarczy przy szlifować drewienko i wystarczy.
A jak wg was bedą się zużywały bardziej panewki te końcowe czy te co sa na początku kombajnu. ?

#85 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 01 maj 2013 - 07:22

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Nie zauważyłem żadnej różnicy w zużyciu tych na końcu wytrząsaczy względem tych na początku.

#86 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 19:16

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam czy posaida może ktoś w swoim Jaśku ori naklejke z punktami smarowania albo cos żeby były wszystkie wymienione?interesuje mnie seria 9xx badz ewentualnie 10xx

#87 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 19:29

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. kolego napisz do mnie PW za kilka tygodni, bo w obecnej chwili nie mam jak otworzyc klap
no chyba ze ktos wczesniej wstawi :)

Polska B

#88 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 08:10

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam panowie jestem nowym posiadaczem JD 975 nie wskazuje temp silnika mogli byście mi podpowiedziec w którym miejscu w waszych kombajnach znajduje sie ten czujnik bo w swoim siedziałem juz troche i nic nie znalazłem ;/

#89 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 08:27

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. czujnik temperatury masz na silniku. zacznij moze lepiej najpierw od niego czy działa, jeżeli działa to potem musisz sprawdzic przewody które idą do wskażnika.

#90 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 08:59

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. @beni226 dobrze naprowadziles kolege :D
no gdzie indzeij moglby byc czujnik temperatury plynu chlodzacego
jak dobrze pamietam czujnik jest w okolicach pompy paliwowej, gdzies posrodku bloku, od strony zbiornika zbozowego,
czy po wcisnieciu kluczyka zegar jakos reaguje?

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Dzisiaj, 00:25
  •  

#91 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 10:15

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. po wciśnieciu kluczyka delikatnie tak jakby podskoczyły te kontrolki od temp i od poziomu paliwa która też nie działa ;/ a ten czujnik jest mechaniczny czy elektryczny ? silnik dookola obejrzalem bardzo dokladnie i nie zauważyłem nigdzie wkręconego czujnik do bloku w jednym miejscu jest zaślepka wkręcona na klucz imbusowy to moze w tym miejscu był kiedyś ten czujnik ale po co bo ktos go wykrecał i zakrecal zakretke czujnik nie jest drogi...

#92 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 20:45

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. otwórz sobie katalog online i poszukaj gdzie dokładnie znajduje sie ten czujnik. ale z drugiej strony jak ci wskazówka cos tam reaguje to wydaje mi sie ze musisz miec ten czujnik i jakos reaguje. sprawdz styki pod panelem i poszukaj w instalacji którędy przewód idzie i przesledz czy czasem nie jest gdzies przerwany bądz też przerywa. jesli znajdziesz przewód mozesz tez sprawdzic miernikiem czy po prostu jest przepływ sygnału z jednego konca na drugi

#93 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 21:43

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. ok ;) kompletna mechanike mozna powiedziec zrobiłęm to trzeba teraz za elektryke sie brac ;/ wiesz mozę ile mniej wiecej powinno byc mm na wlocie do klepiska i wylocie ?

#94 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 09:00

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. witam, wie ktoś może gdzie można dostac katalog częsci do hederu? bo niestety na katalogu online nie znalazłem niczego w tym temacie.

#95 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 13:09

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Bo musisz wpisać model hederu i Ci się pokaże ;) Ewentualnie nr katalogu który jest w katalogu online w wykazie wyposażenia. http://jdpc.deere.co...PageServlet_Alt
Link za bardzo nie działa. W "katalog number search" musisz wpisać 4195 i wyskoczy Ci katalog hederu...

Edytowany przez lukejro, 25 czerwiec 2013 - 13:16.

#96 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 20:08

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. no klego lukejro jestem pod wrazeniem, faktycznie działa. zawsze próbowałem ale pisałem jeszcze litery mp czy jakos tak

#97 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 20:09

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. beni226 mam katalog kupiony powiedz czego potrzebujesz to Ci podesle ;)

#98 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 21:31

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. dzieki kolego zetor1111, ale znalazłem już wszystko w katalogu online, a powiedz no jak tam sprawa ci poszła z tym czujnikiem temperatury

#99 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 10:24

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. witam mam ptanko dla tych co posiadają w swoim 9xx na gardzielu osłone otóż czy ona się przydaje bo ja takowej nie posiadam oraz czy mógłby ktoś wrzucić jakies fotki jak to dokładnie wygląda oraz z jak grubej blachy jest to wykonane?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share daniel002d

daniel002d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 13:28

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam,
Mam problem z filtrem powietrza(JD 975). Chodzi o to, że gdy kupiłem kombajn, to nie było filtr powietrza tego wewnętrznego. Próbowałem go dokupić, ale nic z tego-nie wchodzi do środka. W środku są takie dwa druty połączone ze sobą na końcu i nie można go po prostu wsadzić do końca. Filtr zewnętrzny ładnie wchodzi, a ten drugi no nie. Hmm wiecie może gdzie kupić, jakie wymiary ma ten filtr albo coś na ten temat?!

Dodaj odpowiedź