Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki.

117 odpowiedzi na ten temat

#41 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 21:13

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Mam u siebie skrzynie 4 biegowa a odnośnie przyspieszacza to faktycznie poszedłem, przejechałem się i sprawdziłem. To jak w końcu będzie z tą prędkością jazdy przy średniej gęstości lanu?jakimi biegami operować najlepiej ?bo wiadomo przecież nie 4.

Jeszcze jedno, otóż wymieniałem wąż hydrauliki i troche wyszło oleju (jakies 2litry) z układu kierowniczego był to wąż i teraz pytanie czy jest możliwość jakoś zapowietrzyć układ czy po prostu odpala się i uzupełnia brakujący płyn i wszystko jest ok?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Dzisiaj, 13:12
  •  

#42 Share Jony

Jony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 21:28

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Odnośnie regulacji kierownicy, jest to bardzo przydatne kładziesz sobie kierownicę na nogi i masz dobry widok na heder, kolumna oczywiście się blokuje podczas pracy służy do tego pedał w podłodze z lewej strony kolumny.

#43 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 08:33

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. bieg pomiedzy 2 szybka a 3 wolna, najlepiej sam bedziesz widzial na polu
uklad sam sie odpowietrzy

Polska B

#44 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 09:35

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. kolego izydor chyba troszke przesadziłeś żeby można było jeździć tym sprzęcikiem 3 wolno podczas pracy. No chyba że się myle. no chyba że przy tych 150km faktycznie daje rade. szkodza że nie wypowie sią ktoś kto ma taką samą maszyne i z takim samym hederem

#45 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 03 lipiec 2012 - 06:44

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. beni226 mam 970-tke heder 3,9 troche słabszy silnik od twojego bo 136 koni. Ale reszta to samo . W zbożach wydajności do 6 ton dwójką spokojnie można jezdzić regulujesz tylko wariatorem w zależności od plonu , wiadomo jak polegniete to najlepiej jedynka żeby dokładnie zebrać . W zeszłym roku na końcówce żniw na usługach w pszenżycie około 4 tony/h konczyłem kosić na 3 biegu bo zostało do konca pół hektara ale zaczynało kropic to właściciel kazał pogonic z tym ze zastrzegłem sobie ze nie odpowiadam za to co zostanie za kombajnem , dał rade nie zapychał sie ani nic ale czy nie gubił to juz nie sprawdzałem bo zaczeło lać .Ogólnie najbardziej optymalny jest drugi bieg .

#46 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 07:23

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. A wiecie może jak przyśpieszacz bardzo zwalnia bądz też zwiększa prędkość jazdy?czy to jest o pół biegu czy mniej.
Czyli kolego Gomez01 na jazde z przyśpieszaczem też można się smiało pokusić

#47 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 22:47

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. kolego jak chcesz miec wszysto ok poprostu zerkasz na obroty maszyny jak za mocno zaczynaja spadac ponafd nastawione nominalne poprostu zwalniasz lub jedziesz szybciej jak sa za wysokie

#48 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 13:18

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Panowie a czy układ hamulcowy i kierowniczy jest zasilany tym samym olejem?jeśli tak to jakiego używacie na dolewke/?
jeśli hamulcowy jest osobno to jaki należy używać?
Oraz co to jest za zbiorniczek po prawej stronnie obok przedniego koła?

#49 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 22:09

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. kolego płyn hamulcowy do hamulcy. wspomaganie to tosamo co hydraulika. a ten zbiornik to akumlator hydrauliczny

#50 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 08:30

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. musze uwierzyc na slowo, ze to akku, czyli amortyzacja hedera, kiedys na silowniku dawali sprezyne
plun hamolcowy oczywiscie ze osobno, my dolalismy dot3 i nic sie nie stalo

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Dzisiaj, 13:12
  •  

#51 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 09:32

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. A płyn do hydrauliki to jaki stosujecie u siebie?hipol może być? bo u mnie po kolorze i zapachu to chyba coś w tym stylu siedzi ale czyżby za granicą też takie cośmieli jak hipol

#52 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 10:02

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. kolego hipol jest oleje przekładniowym nie hydraulicznym

#53 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 07 lipiec 2012 - 07:50

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Jak kolwiek olej hydrauliczny wlejesz będzie odpowiedni W tych maszynach nie ma jakiejs bardzo skomplikowanej hydrauliki żeby cos miało nie chodzić zwykła pompa i rozdzielacz . zadziała nawet na oleju z biedronki ale to zastosujemy jak wyczerpia sie zapasy ropy na świecie ;-)

#54 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 21:05

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam. Dziś pierwszy raz kombajn był w akcji. Obsługa dziecinna wręcz banalna.

Mam pytanie odnośnie sieczkarni otóż u mnie jest załączana ręcznie poprzez wciśniecie tego czegoś. Tylko tak powiedzcie mi czy to normalne że jak ją włącze i po skończonej pracy chce ją wyłączyć to ona cały czas mi pracuje nawet jak maszyna jest nie w trybie roboczym tak to ujme?po prostu przejeżdzam z pola na pole a ona cały czasmi wariuje. czy to normalne i czy też macie.?

#55 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 21:24

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. u nas jest na elektromagnesie i dziala tylko przy kiedy pracuje mlocarnia
u Ciebie powinno byc podobnie

Polska B

#56 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 11:29

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. u mnie jest załączana ręcznie i podczas załączonej sieczkarni i podczas odpalania rozrusznik jest obciążony. wiecie może czy da się coś z tym zrobić?musi być coś nie tak. jak jest u innnych co mają ręcznie załączaną sieczkarnie?

#57 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 13:00

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Niestety jaski mają napęd bezpośrednio z przystawki na silniku jezeli masz padnięty lektromagnes pozostaje ci za kazdym razeem wkręcaci wykręcac srubki a jak wszystko działa to jest uzaleznienie ze jak nie masz załączonej maszyny to sieczkarnia nie chodzi a jest to zrobione banalnie na automacie od stopu podobny jak był w c-330

#58 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 08:05

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. kolego bezeta10 mógłbyś to jakoś lepiej rozjaśnić bo za bardzo z twojej wypowiedzi nie rozumiem

#59 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 08:57

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. a moglbys dac zdjecie jak to masz wszystko rozmieszczone, ew. jak opis jak masz to stworzone, przez jakas przystawke, czy bezposrednio z silnika na sieczkarnie

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 11:52

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. zdjęcia nie wczesniej jak w przyszły wekkend

Dodaj odpowiedź