Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki.

117 odpowiedzi na ten temat

#21 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 17 maj 2012 - 21:23

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. kolego lukejro jak bym miał to podłączone to bym nie pytał na forum. Nie mam tam żadnego przewodu i nie wiem jak to podłączyć albo wogóle pod co się podpiąć . Czy to po prostu idzie do pulpitu czy gdzies indziej skoro to jakiś dzwięk ma wydawać?

A i jeszcze jak u was jest załączanie lefrektora do wysypu ziarna?czy z pulpitu czy jakoś inaczej macie to zrobione. ??

ma może ktoś schemat elektryczny tego modelu??? bo u mnie widze ktoś nieźle namieszał z elektryką!.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Dzisiaj, 11:33
  •  

#22 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 18 maj 2012 - 10:42

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. te czujniki sa podlaczone pod sygnal dzwiekowy
lampa robocza swieci sie kiedy masz wlaczone swiatla, minimum pozycyjne, a powinna byc wlaczana z kokpitu

Polska B

#23 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 20 maj 2012 - 08:37

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. panowie a tego schematu elektryki to nie posiada nikt?

#24 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 26 maj 2012 - 21:48

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Panowie mam pytanko odnośnie kabiny. Mój sprzęt był bez i kabina została dostawiona nie ori. Pytanie do właścicieli ori kabin jak macie zrobione uszczelnienie pedałów sprzęgła oraz hamulca??? mógłby mi ktoś opisać bądz też jakieś fotki wstawić? z góry dzięki za wszelkie opisy

#25 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 27 maj 2012 - 07:18

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. W mojej 970tce nie mam żadnego uszczelnienia kabiny w okolicy pedałów.

#26 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 27 maj 2012 - 08:43

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. u nas nie ma problemu, pedaly po wcisnieciu ida w dol, jest zalozona zwykla wykladzina gumowa, jak w wiekszosci kabin

Polska B

#27 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 28 maj 2012 - 09:45

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. kolego coolman11 to mówisz że naprawde nie masz zadnego uszczelnienia?i co podczas pracy nic tam ci nie wlatuje, żaden kurz i tym podobne?może uszczelnione jest jakoś od spodu?faktycznie pedał idzie w dół ale jest duża szpara.
Ja i tak jakoś spróbuje to uszczelnić. Może coś wyjdzie z tego jakoś.

#28 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 28 maj 2012 - 11:51

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. jesli sie wciska w dol to dajesz mate gumowa na calej podlodze
ten otwor jest wyciety do (de)montazu

Polska B

#29 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 28 maj 2012 - 21:21

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. kolego izydor6280 a była by mozliwość abyś przesłał mi zdjecia jak masz tą mate położoną u siebie. Na forum albo na maila: beni226@poczta.fm bo jakoś jak położe mate to wydaje mi się że i tak to nie jest tak idealnie uszczelnione.

A jeszcze z innej beczki: ile można brać za usługi tym sprzęcikiem?oraz ile może oleju wchodzić do silnika oraz jaki był by najlepszy, bo rozumiem że spust oleju znajduje się po lewej stronie przy silniku: te 2 koreczki???

#30 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 20:32

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam ponownie. Szkoda że nikt nie odpisał na poprzedni post.

Mam teraz pytanko takie: czy używacie u siebie regulacji kierownicy i czy jest wygodna podczas użytkowanie?bo u mnie jest popsuta i nie wiem czy jest sens ją naprawiać. I jeszcze czy po odblokowaniu dzwigni od niej ona powinna się zablokować w pozycji jakiej chcemy czu po prostu jest luźna?

2pytanko to odnośnie rury wysypu. Otóż ostatnio rurarozłożyła mi się i był już problem ze złożeniem!czy jest to wina rozdzielacza czy po prostu jest jakaś mozliwość jakiejś regulacji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Dzisiaj, 11:33
  •  

#31 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 10:30

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. torche umknal mi Twoj poprzedni post, chyba przez te zmiany, ze zdjeciem i tak bylby problem
regulacja jest zbedna, chyba ze lubisz miec lierownice w nogach
powinna sie blokowac, jak sie nie myle to tam jest przymocowana sruba, ktora porysza sie wraz z tym pedalem
z rura Ci nie pomoge, niestety takiej wiedzy i rury tak rozkladanej nie posiadam

Polska B

#32 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 10:34

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Jak wejdziesz na moja galerie to masz foto kokpitu czerwony duzy jest do Koguta , zielony jest do lampy wysypu , mały czarny miedzy nimi jest do sieczkarni , drugi mały czarny jest do swiateł roboczych , elektro sprzegło masz na kole powsrednim napędu sieczkarni.Jeden koreczek jest do oleju hydrauliki drugi do oleju silnikowego. Pedały sa uszczelniona gombką ktora znajduje sie w metalowych skrzynkach przykręconych od spodu do podłogi. Co do ceny za twoje usługi musiał bys mi dopłacic bez obrazy. Propozycja zapisz sie na dobry kurs operatorów kombajnów zbozowych i tam sie podstaw dowiesz.Co do rury nie ma zadnej regulacji wystarczy dobry smar i bedzie działac wiem z doswiadczenia.

#33 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 13 czerwiec 2012 - 13:04

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki.

kolego coolman11 to mówisz że naprawde nie masz zadnego uszczelnienia?i co podczas pracy nic tam ci nie wlatuje, żaden kurz i tym podobne?może uszczelnione jest jakoś od spodu?faktycznie pedał idzie w dół ale jest duża szpara.
Ja i tak jakoś spróbuje to uszczelnić. Może coś wyjdzie z tego jakoś.

Witam. Dawno nie wchodziłem tutaj ze względu na zmiany forum (na szczęście można wybrac starą opcję forum). Wiesz mi to nie przeszkadza, że nie mam uszczelnienia bo zazwyczaj i tak jeżdżę z otwartymi drzwiami i zawsze trochę kurzu leci do środka. Nie mam klimy a szczelnie zamknięty bym się udusił ;).

#34 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 13:52

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. w moim przypadku mam klime wiec nieszczelnosci nie sa wskazane ja mam wersje 965

#35 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 15:23

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Kolego bezeta10 dzieki zaa info. Odnośnie tej rury wysypu to gdzie w głównej mierze trzeba smarować i które miejsca są newralgiczne przy składaniu??przy rozłożeniu idzie w pełnej mocy a przy składaniu to jak by nie domagał. Widząc twoje zdjęcie to masz w środku czysto i ładnie uszczelnione. U mnie kabina była jakaś dostawiana i teraz musze wszystko po uszczelniać. A ta ori kabinka to jest tak w miare szczelna przed kurzem czy nie za bardzo???A masz może kolego schemat elektryki?
Jeszcze jedno czy kontrolka od załączonych biegów ta w lewym górnym rogu jak się zachowuje podczas zaciągania ręcznego?czy ona powinna gasnąć czy świcić przy ręcznym hamulcu?

#36 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 10:11

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Moja jest szczelna. Jak masz zacignięty hamulec to miga jak od kierunkowskazu

#37 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 20:29

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam. Mam kolejne pytanko tym razem odnośnie wytrząsaczy. Chciałem zapytać jak wymienić panewki te co są najgłebiej schowane. Jaki jest najlepszy sposób oraz czy je wogóle trzeba smarować czy chodzą na sucho?

#38 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 14:22

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. panewek nie trzeba smarowac, sa konserwowane w jakiejs parafinie czy czyms takim, chyba ze masz smarowniczki
mozna sie dostac po sitach, tylko niektorym moze przeszkadzac brzuch :D , jesli nie to trzeba wyciagac sita,
mialem ta przyjemnosc odkrecania panewek, ciasno i niewygodnie, jesli nie masz duzego luzu to moze lepiej zostaw je w spokoju
pamietaj ze lekki luz musi byc, jesli zcisniesz mocno gwarantuje, ze urwiesz wal

Polska B

#39 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 07:32

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Panowie jeszcze pytanko odnośnie prędkości koszenia, otóż jeżeli u mnie średnio wydajność z ha wynosi 5t jęczmienia i 4 pszenicy to jakimi biegami można operować przy takich wydajnościach. Heder 4.25 roboczej szerokości. Czy praca z przyśpieszaczem to wiążę się z trzymaniem cały czas jego?niektórzy piszą że pracują na 2biegu i jeszcze z przyśpieszaczem.

czekam na wasze sugestie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 11:08

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. kolego a skrzynie masz 3 czy 4-biegowa?
w zaleznosci od gestosci lanu,
przyspieszacza nie trzymasz caly czas, chcesz wiedziec jak dziala, to otworz lewa klape, popros kogos aby ruszyl dzwignia, oczywiscie na pracujacym silniku

Polska B

Dodaj odpowiedź