beni226

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki.

Polecane posty

beni226    0

Witam. Przeglądając forum z tematu John Deere natknąłem się na niewielkie informacje odnośnie obsługi tych maszyn. Jestem teraz posiadaczem takiego ale niestety całkowicie zielony. Czy jest możliwośc wytłumaczenia co do czego jaka dzwignia służy. Wiadomo to co na obrazku to nie ma wątpliwości ale pozostałe są nie opisane.

koło siedzenia z prawej strony mam 2 dzwignie oraz takie coś do kręcenia (co to jest)

 

Tak wogóle czy jest gdzieś na forum możliwośc ściągnięcia instrukcji obsługii???bądz też innego źródła wiedzy.

 

Kiedyś szukając danych o kombajnie tej marki zanalazłem taką stronke www.konedata.net. Bardzo polecam. Są tam wszystkie dane prawie o wszstkich kombajnach oraz ciągnikach a na forum często ludzie nie wiedzą ile dany model ma koni albo jaki przerób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
Napisano (edytowany)

z prawej strony sa dzwignie od regulacji mlocarni, czyli przeswit od klepiska(dzwignia) i obroty, a no i reczny

instrukcji raczej nigdzie nie dostaniesz, dostepny jest tylko katalog czesci, oczywiscie darmowy na stronie JD

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Dziwne a nawet lekkomyślne według mnie jest kupowanie kombajnu w sytuacji gdy nawet nie wiemy co do czego służy i nie potrafimy go obsługiwać Koszenie to nie bajka i trochę wiedzy potrzeba do tego chyba że będziemy kosić jak serce dyktuje czy ustawiac wszystkie parametry na chybił trafił a nóż się uda. A wracając do tematu to te dźwignie są od regulacji szczeliny klepiska, druga od hamulca ręcznego a to dziwne pokrętło od regulacji obrotów młocarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

kolego a Ty masz kombajn? na pewno kiedys tez niewiele wiedziales na temat obslugi

przy kazdej maszynie trzeba jakiejs umiejetnosci w obsludze, moze w pierwszym roku nie jest latwo, ale z czasem idzie sie wprawic


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89
Napisano (edytowany)

Oczywiście kolego że mam kombajn nawet podobny model do twojego ale zanim go kupiłem to kilka lat jeździłem z kombajnistami jak kosili u mnie na uslugach i obserwowałem jak koszą co robią jak ustawiają jak naprawiają potem sam juz im naprawiałem bo doszedłem do takiej wprawy że robiłem to lepiej i szybciej niż kombajniści i powiem ci że nigdy bym się nie zdecydował na zakup tak kosztownej maszyny nic nie wiedząc o tym jak tym pracować A jak kupowałeś tego Janka to nie mogłeś wypytać o wszystko? Nie chciałem cię obrażać bo to nie o to chodzi poza tym jest dużo takich tematów gdzie ludzie pytaja co do czego służy.

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Panowie a teraz powiedźcie może jeśli możecie coś na temat smarowania tego jelonka?dużo punktów jest?oraz czy są ukryte jakieś bardzo na które trzeba zwrócić uwage w dużej mierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Ja mam mniejszy model bo 945 i tam tych punktów jest naprawdę kilka ciężko zauważyc te na wariatorze młocarni na tych wszystkich dźwigienkach a reszta to proste i wszystko na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Dzieki za odpowiedzi.

 

Mam jeszcze pytanko odnośnie sieczkarni. Czy moglibyście napisać krok po kroku zasade działania? u mnie jest wersja z załączaniem elektrycznym i czy wystarczy że włącze ją w czasie jazdy i już bedzie działać czy po prostu trzeba wychodzić i coś przestawiać dodatkowo.

 

a jeszcze jedno powiedzcie co to jest ta klapka bądz też wzirnik który znajduje się z prawej strony poza kabiną?widze wyszystkie to mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jesli jest w pozycji roboczej to wystarczy ze bedzie wlaczona

chodzi Ci o ta klapke na podajniku ukosnym od ziarna?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

NO własnie chodzi mi o tą klapke na tym podajniku.co to jest i do czego służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ta klapka bardziej przydatna jest podczas wymiany jakiegos elementu, ew. sprawdzania napiecia i stanu lancucha, w codziennym uzytkowaniu zbedna


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Kolego widzę że jesteś kompletnie zielony jeśli chodzi o obsługę kombajnu. Dobrze Ci radzę poproś jakiegos doświadczonego kombajnistę żeby ci pokosił trochę i pokazał co do czego i jak ustawiać bo tak to ciężko ci będzie kosić z taka nikłą wiedzą Mimo tego życzę powodzenia w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Już kiedyś o tym pisałem kup sobie instrukcję obsługi Polskiego bizona tam jest fajnie opisane jak kosić jak ustawić wszystkie parametry do poprawnego koszenia , sam zaczynając koszenie zapoznałem się z nią,jest naprawdę pomocna dla początkującego kombajnisty ,no napewno nie znajdziesz w niej układu dźwigni w kabinie z JD ale pozostałe opisy pasują.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Instrukcje bizoona już mam tak wiec czas na lekture a zapytac nigdy nie zaszkodzi a tutaj na forum to od razu uważają się wszyscy za lepszych od innych. CIekawe jak wy zaczynaliscie. Co pewnie wsiedliscie i już bez żadnych przygotowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

pewnie tak bylo u niektorych :lol:

nie jest ot maszyna, ktora sobie stala, wiec czesciowo jest przygotowany do pracy, jakies male korekty pewnie beda konieczne, ale nie ma tam nic az tak skomplikowanego, nie trzeba byc jakos wybitnie wyksztalconym, bez obrazy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Nie przejmuj się, kombajn to nie prom kosmiczny- nie ma tam nic skomplikowanego. Poczytaj sobie jak się ustawia sita, wiatr i młocarnię a resztę na uczysz sie na polu które zazwyczaj jest długie i szerokie :D ... W serwisie możesz sobie kupić instrukcję obsługi do swojego kombajnu(wyjdzie taniej niż na allegro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam. Jeszcze jedno pytanie odnośnie sieczkarni, tym razem poparte zdjćiem.

 

Link do zdjęcia:

 

http://w884.wrzuta.pl/obraz/9lQmQJHn6zv/sieczkarnia_john_975

 

Ptanko moje jest takie:

 

1.czy jest to prawidłowo zrobione bo sieczkarnia była dorabiana?

2.jak w tej sytuacji podczas pracy jeśli jej nie chce używać ma być zamontowana. W jaki sposób mam używać jej tzn składać i rozkładać tak aby to szybko było?

3. do czego służy ta klapa co tam jest w tej sieczkarni

4. jak należy zamocować cały ten ogon co rozpyla na boki. czy jego bierze się do góry czy jakoś w dół opuszcza?

 

5. Jeszcze pytanie spoza tematu otóż do czego jest zbiorniczek znajdujący się w kabinie obok zmiany biegów oraz gdzie znajduje się zbiorniczek z płynem do wspomagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

1. mniej wiecej tak to wyglada, sieczkarnia jak w kazdym JD

2.odkrecasz te sruby, i powinna leciec do przodu, tylko dobrze zaloz ta blache, powinna sie klasc na sieczkarnie i wchodzic w inna, no i oczywiscie zrzuc pasek

3. jw.

4. te "skrzela" wiezszasz na takich hakach na tyle

5.zbiorniczek hamulcowy, wspomaganie zasilane olejem hydraulicznym


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Zauważyłem, że nad wytrząsaczami oraz na sieczkarni są jakieś czujniki z klapkami!

 

Macie u siebie może coś podobnego? oraz jeśli ktoś ma to na jakiej zasadzie to ma u siebie podłączone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ty się boisz dotknąć tego kombajnu? Włóż kluczyk do stacyjki i naciśnij na tą klapkę i usłyszysz jak to działa. One sygnalizują zapchanie się słomą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

kolego lukejro jak bym miał to podłączone to bym nie pytał na forum. Nie mam tam żadnego przewodu i nie wiem jak to podłączyć albo wogóle pod co się podpiąć . Czy to po prostu idzie do pulpitu czy gdzies indziej skoro to jakiś dzwięk ma wydawać?

 

A i jeszcze jak u was jest załączanie lefrektora do wysypu ziarna?czy z pulpitu czy jakoś inaczej macie to zrobione. ??

 

ma może ktoś schemat elektryczny tego modelu??? bo u mnie widze ktoś nieźle namieszał z elektryką!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

te czujniki sa podlaczone pod sygnal dzwiekowy

lampa robocza swieci sie kiedy masz wlaczone swiatla, minimum pozycyjne, a powinna byc wlaczana z kokpitu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Panowie mam pytanko odnośnie kabiny. Mój sprzęt był bez i kabina została dostawiona nie ori. Pytanie do właścicieli ori kabin jak macie zrobione uszczelnienie pedałów sprzęgła oraz hamulca??? mógłby mi ktoś opisać bądz też jakieś fotki wstawić? z góry dzięki za wszelkie opisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj