Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki.

117 odpowiedzi na ten temat

#1 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 09 maj 2012 - 08:38

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam. Przeglądając forum z tematu John Deere natknąłem się na niewielkie informacje odnośnie obsługi tych maszyn. Jestem teraz posiadaczem takiego ale niestety całkowicie zielony. Czy jest możliwośc wytłumaczenia co do czego jaka dzwignia służy. Wiadomo to co na obrazku to nie ma wątpliwości ale pozostałe są nie opisane.
koło siedzenia z prawej strony mam 2 dzwignie oraz takie coś do kręcenia (co to jest)

Tak wogóle czy jest gdzieś na forum możliwośc ściągnięcia instrukcji obsługii???bądz też innego źródła wiedzy.

Kiedyś szukając danych o kombajnie tej marki zanalazłem taką stronke www.konedata.net. Bardzo polecam. Są tam wszystkie dane prawie o wszstkich kombajnach oraz ciągnikach a na forum często ludzie nie wiedzą ile dany model ma koni albo jaki przerób

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Dzisiaj, 09:23
  •  

#2 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 09 maj 2012 - 10:07

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. z prawej strony sa dzwignie od regulacji mlocarni, czyli przeswit od klepiska(dzwignia) i obroty, a no i reczny
instrukcji raczej nigdzie nie dostaniesz, dostepny jest tylko katalog czesci, oczywiscie darmowy na stronie JD

Edytowany przez izydor6280, 09 maj 2012 - 10:09.

Polska B

#3 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 09 maj 2012 - 10:16

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Dziwne a nawet lekkomyślne według mnie jest kupowanie kombajnu w sytuacji gdy nawet nie wiemy co do czego służy i nie potrafimy go obsługiwać Koszenie to nie bajka i trochę wiedzy potrzeba do tego chyba że będziemy kosić jak serce dyktuje czy ustawiac wszystkie parametry na chybił trafił a nóż się uda. A wracając do tematu to te dźwignie są od regulacji szczeliny klepiska, druga od hamulca ręcznego a to dziwne pokrętło od regulacji obrotów młocarni.

#4 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 09 maj 2012 - 10:19

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. kolego a Ty masz kombajn? na pewno kiedys tez niewiele wiedziales na temat obslugi
przy kazdej maszynie trzeba jakiejs umiejetnosci w obsludze, moze w pierwszym roku nie jest latwo, ale z czasem idzie sie wprawic

Polska B

#5 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 09 maj 2012 - 12:59

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Oczywiście kolego że mam kombajn nawet podobny model do twojego ale zanim go kupiłem to kilka lat jeździłem z kombajnistami jak kosili u mnie na uslugach i obserwowałem jak koszą co robią jak ustawiają jak naprawiają potem sam juz im naprawiałem bo doszedłem do takiej wprawy że robiłem to lepiej i szybciej niż kombajniści i powiem ci że nigdy bym się nie zdecydował na zakup tak kosztownej maszyny nic nie wiedząc o tym jak tym pracować A jak kupowałeś tego Janka to nie mogłeś wypytać o wszystko? Nie chciałem cię obrażać bo to nie o to chodzi poza tym jest dużo takich tematów gdzie ludzie pytaja co do czego służy.

Edytowany przez Karol445, 09 maj 2012 - 13:03.

#6 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 09 maj 2012 - 19:52

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Panowie a teraz powiedźcie może jeśli możecie coś na temat smarowania tego jelonka?dużo punktów jest?oraz czy są ukryte jakieś bardzo na które trzeba zwrócić uwage w dużej mierze.

#7 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 09 maj 2012 - 20:02

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Ja mam mniejszy model bo 945 i tam tych punktów jest naprawdę kilka ciężko zauważyc te na wariatorze młocarni na tych wszystkich dźwigienkach a reszta to proste i wszystko na wierzchu

#8 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 10 maj 2012 - 10:39

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Dzieki za odpowiedzi.

Mam jeszcze pytanko odnośnie sieczkarni. Czy moglibyście napisać krok po kroku zasade działania? u mnie jest wersja z załączaniem elektrycznym i czy wystarczy że włącze ją w czasie jazdy i już bedzie działać czy po prostu trzeba wychodzić i coś przestawiać dodatkowo.

a jeszcze jedno powiedzcie co to jest ta klapka bądz też wzirnik który znajduje się z prawej strony poza kabiną?widze wyszystkie to mają.

#9 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 10 maj 2012 - 11:13

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. jesli jest w pozycji roboczej to wystarczy ze bedzie wlaczona
chodzi Ci o ta klapke na podajniku ukosnym od ziarna?

Polska B

#10 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 10 maj 2012 - 12:47

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. NO własnie chodzi mi o tą klapke na tym podajniku.co to jest i do czego służy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Dzisiaj, 09:23
  •  

#11 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 10 maj 2012 - 14:06

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. ta klapka bardziej przydatna jest podczas wymiany jakiegos elementu, ew. sprawdzania napiecia i stanu lancucha, w codziennym uzytkowaniu zbedna

Polska B

#12 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 10 maj 2012 - 17:15

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Kolego widzę że jesteś kompletnie zielony jeśli chodzi o obsługę kombajnu. Dobrze Ci radzę poproś jakiegos doświadczonego kombajnistę żeby ci pokosił trochę i pokazał co do czego i jak ustawiać bo tak to ciężko ci będzie kosić z taka nikłą wiedzą Mimo tego życzę powodzenia w żniwa

#13 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 10 maj 2012 - 20:35

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Już kiedyś o tym pisałem kup sobie instrukcję obsługi Polskiego bizona tam jest fajnie opisane jak kosić jak ustawić wszystkie parametry do poprawnego koszenia , sam zaczynając koszenie zapoznałem się z nią,jest naprawdę pomocna dla początkującego kombajnisty ,no napewno nie znajdziesz w niej układu dźwigni w kabinie z JD ale pozostałe opisy pasują.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#14 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 10 maj 2012 - 21:38

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Instrukcje bizoona już mam tak wiec czas na lekture a zapytac nigdy nie zaszkodzi a tutaj na forum to od razu uważają się wszyscy za lepszych od innych. CIekawe jak wy zaczynaliscie. Co pewnie wsiedliscie i już bez żadnych przygotowań.

#15 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 11 maj 2012 - 07:14

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. pewnie tak bylo u niektorych :lol:
nie jest ot maszyna, ktora sobie stala, wiec czesciowo jest przygotowany do pracy, jakies male korekty pewnie beda konieczne, ale nie ma tam nic az tak skomplikowanego, nie trzeba byc jakos wybitnie wyksztalconym, bez obrazy

Polska B

#16 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 11 maj 2012 - 20:03

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Nie przejmuj się, kombajn to nie prom kosmiczny- nie ma tam nic skomplikowanego. Poczytaj sobie jak się ustawia sita, wiatr i młocarnię a resztę na uczysz sie na polu które zazwyczaj jest długie i szerokie :D ... W serwisie możesz sobie kupić instrukcję obsługi do swojego kombajnu(wyjdzie taniej niż na allegro)

#17 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 16 maj 2012 - 12:13

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Witam. Jeszcze jedno pytanie odnośnie sieczkarni, tym razem poparte zdjćiem.

Link do zdjęcia:

http://w884.wrzuta.p...karnia_john_975

Ptanko moje jest takie:

1.czy jest to prawidłowo zrobione bo sieczkarnia była dorabiana?
2.jak w tej sytuacji podczas pracy jeśli jej nie chce używać ma być zamontowana. W jaki sposób mam używać jej tzn składać i rozkładać tak aby to szybko było?
3. do czego służy ta klapa co tam jest w tej sieczkarni
4. jak należy zamocować cały ten ogon co rozpyla na boki. czy jego bierze się do góry czy jakoś w dół opuszcza?

5. Jeszcze pytanie spoza tematu otóż do czego jest zbiorniczek znajdujący się w kabinie obok zmiany biegów oraz gdzie znajduje się zbiorniczek z płynem do wspomagania.

#18 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 17 maj 2012 - 14:54

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. 1. mniej wiecej tak to wyglada, sieczkarnia jak w kazdym JD
2.odkrecasz te sruby, i powinna leciec do przodu, tylko dobrze zaloz ta blache, powinna sie klasc na sieczkarnie i wchodzic w inna, no i oczywiscie zrzuc pasek
3. jw.
4. te "skrzela" wiezszasz na takich hakach na tyle
5.zbiorniczek hamulcowy, wspomaganie zasilane olejem hydraulicznym

Polska B

#19 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 17 maj 2012 - 19:59

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Zauważyłem, że nad wytrząsaczami oraz na sieczkarni są jakieś czujniki z klapkami!

Macie u siebie może coś podobnego? oraz jeśli ktoś ma to na jakiej zasadzie to ma u siebie podłączone?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 17 maj 2012 - 20:40

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki. Ty się boisz dotknąć tego kombajnu? Włóż kluczyk do stacyjki i naciśnij na tą klapkę i usłyszysz jak to działa. One sygnalizują zapchanie się słomą...

Dodaj odpowiedź