beni226

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki.

Polecane posty

izydor6280    1146

wedlug katalogu jest tylko jeden filtr

Z26870_________UN21SEP98.gif

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel002d    7

Dzięki za cenne info :))) Każdy gadał ze sprzedawców, że tam idzie filtr wewnętrzny, a tu widać gó*no się znają. Skąd brałeś katalog izydor6280 ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

zobacz na pierwszej stronie czy nie ma linku, jesli nie wpisz w google JD parts catalog


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

kolego daniel002d niestety musze cię rozczarować bo ja u siebie mam taki filtr jak ty mówisz wewnętrzny mniejszy który wchodzi do środka, faktycznie w katalogu go nie ma ale ja mam takowy więc goście co sprzedają troszke mieli racji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Witam panowie Jak tam wasze przygotowania maszyn do sezonu 2013 u mnie prace zbliżaja sie ku koncowi została jeszcze tylko jedna rzecz do poprawienia a mianowicie obroty silnika podczas pracy i zwracam sie tu z proźba do posiadaczy kombajnów serii 9xx i 1xxx posiadajacych silniki 6 cylindrowe czy może orientuje sie ktos z jakimi obrotami powinny nasze kombajny pracować bo wydaje mi sie ze moja 970- ma za duze obroty mówi mi to co drugi kombajnista który go słyszy a i ja stwierdzam ze na słuch to ma dosć wysokie pozatym odkad go kupiłem miał tendencje do grzania sie dodam tylko ze nigdy go nie przegrzałem ale uwazac trzeba było bardzo na temperature dopiero w zeszłym sezonie po zamontowaniu dodatkowej chłodnicy problem zniknoł poza tym ma jeszcze dziwna tendencje do zrywania śrób oraz uchwytów na sitach nie jest to czeste bo zdarza sie to raz na 30-40 hektarów ale jest i odnosze wrażenie ze jest to spowodowane własnie zbyt wysoka praca silnika co przenosi sie na szybsza prace podzespołow grzanie sie silnika i zrywanie sit.Zamówiłem juz laserowy tahometr do sprawdzenia jakie rzeczywiscie ma obroty ale potrzebuje jakis odnosnik jakie powinny byc prawidłowe dlatego prosze o pomoc. Prosze o forumowiczów i moderatora o wyrozumiałośc ponieważ zamieszcze ten post w innych tematach zwiazanych z seria 9xxi 1xxx . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

panowie mógłby ktos sprawdzic w którym dokładnie meijscu jest ten czujnik temp u was w kombajnie? w swoim znalazłem dwa czujniki jeden przy ostatnim wtryskiwaczu a drugi tutaj przy przekladni tam gdzie te głowne pasy są napedowe itd. jeden to ciśnienie oleju nie pamietam ktory a drugi jakos na nic nie reagowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam, mam pytanie jak u was jest z systemem chłodzenia w JD 975. Ja u siebie zauważyłem że po jakis 4 godz pracy zaczyna łapać mi temp, musze zjechac do d.omu i z powrotem wyczyscic chłodnice i tak w kółko. Zaglądnołem do chłodnicy i zauważyłem że przy samej chłodnicy w bębnie znajduje się taki płaskownik i teraz moje pytanie czy on też powinien byc w ruchu?u mnie cały czas stoi w miejscu i ani drgnie

 

a chodzi mi o element nr 28

 

a i jeszcze jedno czy te dziurki od przodu bebna to macie zatkane wszystkie czy powinny byc wszystkie drożne tak jak te po obwodzie?

post-29664-0-48126400-1375214894_thumb.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

"Zaczyna łapać temp" czyli co masz na myśli? Wskazówka przekracza środek zegara? Rozbierałem owy bęben 3 sezony temu, ale nie pamiętam jak to tam jest. U mnie w 970 rzadko kiedy dobija do połowy zegara. Ale chłodnica musi być czysta. Po 4 sezonie miałem uszkodzenie korka i trochę płynu wylało się na chłodnicę i wraz z kurzem zatkało mi trochę chłodnicę to po sezonie musiałem odkręcić bęben i dokładnie wyczyścić bo była zaklejona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Beni te dziurki od przodu tez powinny byc drożne warto przy wysypywaniu zboża puknąć w ten kosz reka to ładnie wszystko odpadnie ja tez miałem problem z chłodzeniem ale u mnie był ten problem ze miałem uszkodzony rdzeń chłodnicy i była ona drożna tylko na 70 procent natomiast silniki john deera w naszych kombajnach mają fajne wyjścia na podłączenie drugiej chłodnicy do podłączenia wystarczy pare metrów węza chłodnica i przejsciówki na dany rozmiar chłodnicy jaki chce sie zastosować ja zastosowałem od ciagnika fendt 105 bo taka była pod reką teraz temperatura 85 stopni to osiaga jak jest 40 stopni w słoncu i bardzo mocne zboze do koszenia ;-).

 

coolman a masz u siebie termostat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

a ten element 28 tak wogóle jakie ma znaczenie oraz czy mozliwe że przez niego może szybko zapychac chłodnice?u mnie niestety ten element jest do naprawy i cały czas stoi w miejscu.

a teraz pytanie z innej beczki w którym miejscu jest zamontowana spreżarka od klimatyzacji?chciałem założyć może klime od osobówki i nie wiem jak to ugryźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam koledzy w środku sezonu. Mam małe pytanko jak w JD 975 podciągnąć nagarniacz bo zauważyłem że podczas zbierania zboża wyległego nie daje rady podniesc i lekko sie zatrzymuje.

Wie może ktos jeszcze jak zwiekszyc obroty nagarniacza?jest tam jakas regulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam, mam małe pytanko, mam do wymiany łańcuch oraz zebatki od przenośnika zbożowego co daje ziarno do zbiornika. Łańcuch zdemontowałem, zebatke od niego tą co siedzi w zbiorniku równierz. Teraz moje pytanie jak zdjąć tą na dole??? łożyska od slimaka na dole odjąte z jednej i drugiej strony, nawet zdjąłem łancuch i łożyska wszystkie od przenośnika kłosowego i dalej stoje w miejscu i nie moge zdjąć tej zebatki!robił może ktoś coś podobnego bardzo bym prosił o szybką odpowiedz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

zębatki nr. 6 ?

Z108814________UN21SEP98.gif

 

zbijaliśmy je na powrotnym i większych problemów nie było, gorzej wytłuc łożysko  <_<


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

dzieki kolego izydor za odpowiedz ale juz uporalem sie z tym. Musiałem odkręcić całe obudowy przenosników ziarnowych żeby właśnie wyjąć tą zębatke nr 6. Ale powiem tak że rozwiązania tych łożysk samonastawnych są bardzo dobre i żadnych problemów z nimi nie miałem. \kwestia tylko części bo ori zębatka miała po zmierzeniu twardosc 40hrc a nowa nie miała wogóle tak więc ciekaw jestem ile wytrzyma. pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam, jak tam przygotowania do sezonu. Mam pytanko, zauważyłem że na  podsiewaczu mam wyrobione gumy i to w kilku miejscach i czy teraz mam wymienic tylko te co są wadliwe czy po prostu wszystko za koleją jak leci. Jaka jest wasza opinia oraz dajcie znać czy są jakieś problemu z niektórymi tymi gumami podczas wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam w 2016r, jak tam przygotowania do sezonu?mam pytanie czy miał ktoś stycznosc z naprawa pompy wody przy modelu 975, 1075? czy jest mozliwosc jej regeneracji?u mnie mam objawy ze wentylator chodzi na boki i jest duzy luz. Nowy zamiennik kosztuje 1500zł a nie ma zestawów naprawczych do tej pomy (pompa jest na stałe zepolona z kołem pasowym). Jeśli ma ktoś jakis pomysł to niech da znac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam jak dostajecie się u siebie do panewek drewnianych na wytrzasaczach tych co są w srodku kombajnu>?macie jakies sprawdzone sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

A moglbys tak lopatologicznie napisac jak zdemontowac te sita?
I jeszcze jedno jaki luz jest dopuszczalny na panewkach drewnianych tzn czy na boki moze byc czy gora dol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

prawdopodobnie po bokach masz po śrubie m12, odkręcasz i wyciągasz

luz powinien być tylko w pionie

 

Z111781________UN14MAY98.gif


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Zawsze myslalem ze luz powinien byc minimalny w kazda strone, ma ktos jeszcze jakas opinie na temat panewek drewnianych na wytzasaczach? Jak podchodzicie do konserwowania takich panewek ewentualnie czy trzeba smarowac jakos przed sezonem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj