Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wnioski dla rolników o wymarznięcie upraw

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 maj 2012 - 14:12

Wnioski dla rolników o wymarznięcie upraw Z dniem 2 maja do 1 czerwca można składać wnioski do Kierowników Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla swojego regionu o wypłacenie jednorazowej pomocy związanych z wymarznięciem upraw, W szczególności chodzi o takie zboża jak: jęczmień, owies, przesnica i żyto. Minister Rolnictwa przewiduje 100 złoty dopłaty do hektara.
Wniosek wraz z wypełnionym oświadczeniem przez rolnika podpisanym przez komisję wyznaczoną z gminy można składać bezpośrednio do Biur Powiatowych lub do swoich gmin,które dostarczą owe wnioski do Biur Powiatowych.
Wniosek wraz z oświadczeniem do pobrania na stronie agencji (www. arimr.gov.pl) oraz więcej informacji na ten temat.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wnioski dla rolników o wymarznięcie upraw Dzisiaj, 23:49
  •  

#2 Share Hiddenly

Hiddenly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 08 maj 2012 - 17:45

Wnioski dla rolników o wymarznięcie upraw a oni sprawdzajo czy cos przemarzlo czy napisze ten wniosek dam do gminy i kasa na konto?

#3 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 maj 2012 - 19:30

Wnioski dla rolników o wymarznięcie upraw Z tego co mi wiadomo na ten temat to wygląda następująco: teoretycznie w gminach bodajże w marcu były składane wnioski o wymarznięcia i na podstawie tych wniosków w oświadczeniu przepisuje się ilość hektarów wymarzniętych. Niby mówi się,że musi być komisja powołana do oszacowania strat wymarznięć,ale w praktyce to wygląda inaczej bo to przeważnie ktoś z gminy napewno podpisze to oświadczenie. Wniosek wraz z oświadczeniem można pobrać z gminy lub bezpośrednio ze strony internetowej ARiMR. I to składa się albo do gminy, która przekazuje je do Biur Powiatowych ARiMR jeśli mają podpisaną wcześniej umowę bo z tego co wiem niektóre gminy w imieniu rolnika nie chcą składać tych wniosków do Biur Powiatowych to w takim przypadku lepiej dla pewności,że wniosek został złożony zanieść osobiście do Biura Powiatowego ARiMR. Po 1 czerwca nastąpi rozpatrzenie wniosków i wypłata pięniążków na konto

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez lukaczmarek, 08 maj 2012 - 19:47.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 18:23

Wnioski dla rolników o wymarznięcie upraw Ciekaw jestem, czy te środki w ogóle zostaną kiedykolwiek wypłacone.
To są kpiny, żeby tak długo czekać na te pare nędznych groszy, którymi raczyli nas uraczyć.
Sprawa już przycichła, jeszcze trochę i chłopi zapomną i już po kłopocie. A nuż będzie trochę do podziału między urzędasami...
Echhh, co za kraj...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 18:44

Wnioski dla rolników o wymarznięcie upraw Ja też czekam na kasę, ale znajomy z banku mówił że wpływają małe kwoty z ARiMR, może za wymarzniecie właśnie.

Dostał ktoś pieniądze ?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#6 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 14:38

Wnioski dla rolników o wymarznięcie upraw Ja dostałam jakoś 1-2 tygodnie temu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 08:37

Wnioski dla rolników o wymarznięcie upraw Gratulacje.
U mnie cisza