Lizelotta

Wnioski dla rolników o wymarznięcie upraw

Polecane posty

Lizelotta    9

Z dniem 2 maja do 1 czerwca można składać wnioski do Kierowników Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla swojego regionu o wypłacenie jednorazowej pomocy związanych z wymarznięciem upraw, W szczególności chodzi o takie zboża jak: jęczmień, owies, przesnica i żyto. Minister Rolnictwa przewiduje 100 złoty dopłaty do hektara.

Wniosek wraz z wypełnionym oświadczeniem przez rolnika podpisanym przez komisję wyznaczoną z gminy można składać bezpośrednio do Biur Powiatowych lub do swoich gmin,które dostarczą owe wnioski do Biur Powiatowych.

Wniosek wraz z oświadczeniem do pobrania na stronie agencji (www. arimr.gov.pl) oraz więcej informacji na ten temat.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiddenly    0

a oni sprawdzajo czy cos przemarzlo czy napisze ten wniosek dam do gminy i kasa na konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9
Napisano (edytowany)

Z tego co mi wiadomo na ten temat to wygląda następująco: teoretycznie w gminach bodajże w marcu były składane wnioski o wymarznięcia i na podstawie tych wniosków w oświadczeniu przepisuje się ilość hektarów wymarzniętych. Niby mówi się,że musi być komisja powołana do oszacowania strat wymarznięć,ale w praktyce to wygląda inaczej bo to przeważnie ktoś z gminy napewno podpisze to oświadczenie. Wniosek wraz z oświadczeniem można pobrać z gminy lub bezpośrednio ze strony internetowej ARiMR. I to składa się albo do gminy, która przekazuje je do Biur Powiatowych ARiMR jeśli mają podpisaną wcześniej umowę bo z tego co wiem niektóre gminy w imieniu rolnika nie chcą składać tych wniosków do Biur Powiatowych to w takim przypadku lepiej dla pewności,że wniosek został złożony zanieść osobiście do Biura Powiatowego ARiMR. Po 1 czerwca nastąpi rozpatrzenie wniosków i wypłata pięniążków na konto

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

Ciekaw jestem, czy te środki w ogóle zostaną kiedykolwiek wypłacone.

To są kpiny, żeby tak długo czekać na te pare nędznych groszy, którymi raczyli nas uraczyć.

Sprawa już przycichła, jeszcze trochę i chłopi zapomną i już po kłopocie. A nuż będzie trochę do podziału między urzędasami...

Echhh, co za kraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja też czekam na kasę, ale znajomy z banku mówił że wpływają małe kwoty z ARiMR, może za wymarzniecie właśnie.

 

Dostał ktoś pieniądze ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????
       
      U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 
       
    • Przez Taurus83
      Jak myślicie zdałoby to egzamin?
      Podłogą beton. 
      Ściany wysokie na 2-2.5m z blachy trapezowej. Słupy metalowe co tyle metrów ile trzeba. Przykrycie z plandeki opierajacej się  na trókątnych poprzeczkach jak w naczepie ciezarowej. 
      Silos byłby przejazdowy. Szerokość powiedzmy 8 metrów. Długi ze  20.  Jedna sciane możnaby dostawiac z gotowych elementów a na drugiej zrobić drzwi. Blachę używaną można kupić bardzo tanio. Słupy też po cenie złomu. Plandeka jak do przyczep na metry. Trójkąty wyspawać i gotowe. Albo nawet z amelinium zrobic zeby bylo latwo montować. Raczej przez zimę bym tam nie trzymał ale do grudnia? Koszt na szybko policzony to ok 15 tys.  Ok 250-300 ton pszenicy by weszło do takiego magazynu 
    • Przez Kondzio342
      Witam Jestem zainteresowany zakupem Bina na zboże chodzi o ladownosc okolo 20-30 ton. Jakiego wybrac producenta zalety i wady. Jaka firme montujaca wojewodztwo łódzkie. Moze ma ktos jakieś namiary. Prosze o propozycje i opinie.
    • Przez michal_19
      Czy zaprawiajac pszenżyto zaprawą i nawozem donasiennym łączycie razem te zabiegi , czy najpierw zaprawa potem nawóz. Chciałbym zaprawic kinto duo + primus b+ i nie wiem czy robić to oddZielnie czy razem. 
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj