Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ideał faceta farmerki

1206 odpowiedzi na ten temat

#261 Share monia104

monia104

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:krawiectwo, haft krzyżykowy, rolnictwo, książki, muzyka

Napisany 29 maj 2012 - 07:21

Ideał faceta farmerki Skończyłam hotelarstwo i turystykę i siedzę na gospodarstwie. Korona mi z tego powodu z głowy nie spadła, ba, nawet mi z tym dobrze :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ideał faceta farmerki Dzisiaj, 07:53
  •  

#262 Share zonaRolnika

zonaRolnika

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 29 maj 2012 - 08:23

Ideał faceta farmerki

Tu nie chodzi o to, że mam w głowie ideał którego się trzymam poznając dziewczyny i tylko taka albo żadna. Chyba każdy z nas ma jakieś minimalne wymagania wobec swojego partnera. Inni chcą aby była to tylko spokojna i ładna dziewczyna a inni żeby można było z nią porozmawiać na temat motoryzacji czy polityki. Nie chcę dziewczyny z którą nie będę miał wspólnych tematów bo lubię sobie porozmawiać o polityce, książkach czy motoryzacji a jednocześnie się powygłupiać. Bo jeżeli mam wiązać się z pierwszą lepszą tylko po to aby była to wolę jednak żyć w swoim świecie ideałów ale sam.

bardzo madra wypowiedz.. zgadzam sie w 200 % :)

ps ja jestem po pedagogice, pracuje w gospodarstwie i dobrze mi z tym :P

#263 Share truskafka

truskafka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, muzyka, filmy, kulinaria

Napisany 29 maj 2012 - 10:22

Ideał faceta farmerki

Tu nie chodzi o to, że mam w głowie ideał którego się trzymam poznając dziewczyny i tylko taka albo żadna. Chyba każdy z nas ma jakieś minimalne wymagania wobec swojego partnera. Inni chcą aby była to tylko spokojna i ładna dziewczyna a inni żeby można było z nią porozmawiać na temat motoryzacji czy polityki. Nie chcę dziewczyny z którą nie będę miał wspólnych tematów bo lubię sobie porozmawiać o polityce, książkach czy motoryzacji a jednocześnie się powygłupiać. Bo jeżeli mam wiązać się z pierwszą lepszą tylko po to aby była to wolę jednak żyć w swoim świecie ideałów ale sam.

Też się zgadzam w tej kwestii, bo osobiście nie chciałabym mężczyzny bez żadnego wykształcenia, z którym na żaden konkretny temat nie da się porozmawiać, szczytem rozrywki iść na piwo/wódkę z kolegami. Jakieś założenia ogólne co do drugiej osoby trzeba mieć, ale nie układać sobie od razu pełnego obrazu idealnego partnera/partnerki i tylko jego szukać.

To dobrze dziewczyny, że jesteście zadowolone z tego, co w życiu robicie, to najważniejsze :) Mam nadzieję, że za parę lat ja będę mogła stwierdzić: "skończyłam rolnictwo, pracuję z mężem w gospodarstwie i dobrze mi z tym :)"

#264 Share mlody4564

mlody4564

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 29 maj 2012 - 13:54

Ideał faceta farmerki @
truskafka ale chłopak musi mieć czas na wódkę z kolegami ,czas dla dziewczyny i dla siebie

#265 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2012 - 17:42

Ideał faceta farmerki Koleżanki i koledzy traktujecie człowieka bez wykształcenia jak gorszy gatunek,a wiecie kogo na swojej drodze los wam może postawić.NIE.Może akurat spotkacie czlowieka w którym się zakochacie bez wykształcenia,bo nikt nie ma na czole napisane jestem mgr. i co wtedy dyskwalifikacja na starcie..Popatrzcie na swoje rodziny,czy kazdy ma szkołe wyższą?odpowiedzcie sobie na to pytanie,z pewnością nie każdy,i jakoś każdy ze sobą potrafi rozmawiać,znależć wspolny temat,i przeżyć tyle lat,pomijająć wykształcenie które schodzi na boczny plan.Pozdrawiam

#266 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 maj 2012 - 18:50

Ideał faceta farmerki @roltech-"@jaro Dzięki "kombinatorstwu" Polaków wywiezionych na roboty do Niemiec w czasie wojny, przeżyło wielu tamtejszych rolników. Pamiętajmy o tym."-ale OCB ???
Nie miałem na myśli "pozytywnego" kombinatorstwa a raczej wręcz odwrotnie...
@ania25-jak zwykle wsadzę kij w mrowisko :D -weź pod uwagę wykształcenie i "wykształcenie"-sorry ale jak rozmawiam z "młodszym pokoleniem" to już sam nie wiem czy śmiać się czy płakać-magister czy licencjat nie potrafi ostatnimi czasy odróżnić Powstania Styczniowego od Warszawskiego, wymienić stolic państw europejskich (nie jestem wymagający-dwóch czy trzech :D ),kontynentów,paru polskich królów, nie wie jakie nazwisko nosił B.Prus,K2 kojarzy im się tylko z kosmetykami samochodowymi czy też w słowie "chociaż " potrafi zrobić dwa czy trzy błędy :blink: -to o czym my mówimy ?Te różne, ostatnimi czasy popularne kierunki studiów jak "marketing i zarządzanie" czy jak je tam zwał produkują masowo po prostu stada baranów...
PS.Żeby daleko nie szukać-post sprzed paru minut-"czy do morry 1200 pasuje aparat na siadke od sipmy "-o co mu chodzi ?-o polowanie "na zasiadkę",o "odsiadkę" czy tez może o "siatkę"?- o tempora, o mores!

Edytowany przez jaro, 29 maj 2012 - 18:55.

#267 Share truskafka

truskafka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 maj 2012 - 19:05

Ideał faceta farmerki młody4564 - oczywiście że facet musi mieć czas na te wszystkie rzeczy ale ja wyraźnie określiłam, że chodzi mi o mężczyzn, których główną rozrywką jest picie.

a co do tego co napisałaś, Aniu25, to jeszcze 20 lat temu, kiedy bardzo mało ludzi studiowało nie widać było rozmawiając z kimś na różne tematy tak różnicy w wykształceniu ale teraz niestety prawie zawsze osoby po zawodówce to osoby, z którymi nie można porozmawiać na wiele tematów. Pewnie, że są wyjątki, ale to jest regułą. Ja osobiście nie wiem, czy znam w moim wieku (21 lat) osoby po szkole zawodowej, które w inteligentny i ciekawy sposób mogą być dobrym partnerem w dyskusji. Ale oczywiście nie twierdzę, że ludzie bez wykształcenia są gorszym gatunkiem.

#268 Share justynkas

justynkas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 maj 2012 - 19:19

Ideał faceta farmerki Po 5 latach studiów na uczelni technicznej mogę stwierdzić, że osoby po zawodówce czy technikum mogą być na pewno równorzędnym partnerem w dyskusji a czasem posiadają o wiele większą wiedzę niż Ci z mgr czy inż. Niestety sama wiedza teoretyczna to nie wszystko bo tak naprawdę życie nas uczy najwięcej. I najważniejsze nie można generalizować bo każdy jest innym.

Ps. Zarządzanie i inżynieria produkcji na polibudzie, bezcenne pytanie prowadzącego na pierwszym roku....dziewczyny co wy chcecie po tym robić??? Zarządzać mężem i produkować dzieci??

#269 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 29 maj 2012 - 19:35

Ideał faceta farmerki

Te różne, ostatnimi czasy popularne kierunki studiów jak "marketing i zarządzanie" czy jak je tam zwał produkują masowo po prostu stada baranów...

Także przyszłych bezrobotnych, którzy będą protestować pod kancelarią Premiera zwalając winę na niego. Bo w końcu jak 200 tys. Polaków chce studiować marketing albo psychologię, to Tusk z resztą bandy powinien zapewnić im później pracę w zawodzie za godziwe pieniądze(min. 4 tys. na rękę). Oczywiście później wyjeżdżają na zachód i za bardzo nie przeszkadza już im pracować na budowie czy na zmywaku za najmniejszą stawkę w tym kraju.

Po 5 latach studiów na uczelni technicznej mogę stwierdzić, że osoby po zawodówce czy technikum mogą być na pewno równorzędnym partnerem w dyskusji a czasem posiadają o wiele większą wiedzę niż Ci z mgr czy inż.

Ale nam głownie chodzi o ogólne obycie a nie wąską wiedzę z danej specjalizacji. Bo jeżeli bierzemy pod uwagę to drugie to oczywiście, że ludzie po technikum czy zawodówce dość często mogą się pochwalić większym doświadczeniem niż świeżo upieczony magister.

#270 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2012 - 21:00

Ideał faceta farmerki

@roltech-"@jaro Dzięki "kombinatorstwu" Polaków wywiezionych na roboty do Niemiec w czasie wojny, przeżyło wielu tamtejszych rolników. Pamiętajmy o tym."-ale OCB ???
Nie miałem na myśli "pozytywnego" kombinatorstwa a raczej wręcz odwrotnie...
@ania25-jak zwykle wsadzę kij w mrowisko :D -weź pod uwagę wykształcenie i "wykształcenie"-sorry ale jak rozmawiam z "młodszym pokoleniem" to już sam nie wiem czy śmiać się czy płakać-magister czy licencjat nie potrafi ostatnimi czasy odróżnić Powstania Styczniowego od Warszawskiego, wymienić stolic państw europejskich (nie jestem wymagający-dwóch czy trzech :D ),kontynentów,paru polskich królów, nie wie jakie nazwisko nosił B.Prus,K2 kojarzy im się tylko z kosmetykami samochodowymi czy też w słowie "chociaż " potrafi zrobić dwa czy trzy błędy :blink: -to o czym my mówimy ?Te różne, ostatnimi czasy popularne kierunki studiów jak "marketing i zarządzanie" czy jak je tam zwał produkują masowo po prostu stada baranów...
PS.Żeby daleko nie szukać-post sprzed paru minut-"czy do morry 1200 pasuje aparat na siadke od sipmy "-o co mu chodzi ?-o polowanie "na zasiadkę",o "odsiadkę" czy tez może o "siatkę"?- o tempora, o mores!

@Jaro to pewnie chodziło o sąsiadkę :P
A tak poważnie, mówisz o młodszym pokoleniu? ja w TV jak słucham, co nieraz niby wykształceni, niby poważni ludzie mają do powiedzenia, to jak najłagodniej mówiąc robi mi się nie dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 29 maj 2012 - 21:16

Ideał faceta farmerki Każde pokolenie ludzi uważa że jest lepsze od tego młodszego. a to porównanie nie jest proste bo swiat zawsze w każdej epoce stawia inne wyzwania, a człowiek się do nich dostosowuje. tylko powstaje pytanie czy ciemnota i paradoksalne uwstecznienie jest odpowiednią drogą do przetrwania.

#272 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2012 - 21:31

Ideał faceta farmerki @janusz20 nikt nie ma nic przeciwko wykształceniu, wręcz przeciwnie, tylko o to że sam papierek nic nie daje jak pusto w głowie.

jeszcze 20 lat temu, kiedy bardzo mało ludzi studiowało nie widać było rozmawiając z kimś na różne tematy tak różnicy w wykształceniu ale teraz niestety prawie zawsze osoby po zawodówce to osoby, z którymi nie można porozmawiać na wiele tematów. Pewnie, że są wyjątki, ale to jest regułą. Ja osobiście nie wiem, czy znam w moim wieku (21 lat) osoby po szkole zawodowej, które w inteligentny i ciekawy sposób mogą być dobrym partnerem w dyskusji. Ale oczywiście nie twierdzę, że ludzie bez wykształcenia są gorszym gatunkiem.

To nie chce mi się wierzyć że pamiętasz co było 20 lat temu, :P

#273 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 29 maj 2012 - 23:18

Ideał faceta farmerki a co z przytuleniem, poczuciem bliskosci??? czy nie potrzeba tego kobiecie? facetowi? bo widze ze nie za bardzo ktos o tym wspomina

mi sie bardzo podoba gdy druga osoba mowi "fajnie ze jestes", przytuli, powie ze jest szczesliwa

co do wyksztalcenia, pochodzenie powiem jedno "je***"to". Mam skonczone 3 kierunki i czy to czyni mnie madrzejszym? o nie!

jakim problemem jest prowadzenie gospodarstwa i bycie z Kobietą która pracuje poza "moim zawodem"?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#274 Share truskafka

truskafka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 30 maj 2012 - 06:37

Ideał faceta farmerki nie mówię że pamiętam te czasy, ale nie trzeba ich pamiętać, żeby wiedzieć jak było :) Poza tym ludzie, którzy byli w moim wieku 20 lat temu jeszcze żyją i mogę z nimi porozmawiać ^^

a co do tego o czym mówisz, statek, to pewnie że poczucie bliskości jest ważne. To, że nie wspominamy o takich rzeczach nie oznacza, że o nich nie pamiętamy, tylko teraz dyskusja toczy się na inny temat :)

StasiekS - z tym, co wspomniałeś w swoim ostatnim pościew o ogólnym obyciu zgadzam się w 100 procentach :)

#275 Share monia104

monia104

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:krawiectwo, haft krzyżykowy, rolnictwo, książki, muzyka

Napisany 30 maj 2012 - 07:09

Ideał faceta farmerki "co do wyksztalcenia, pochodzenie powiem jedno "je***"to". Mam skonczone 3 kierunki i czy to czyni mnie madrzejszym? o nie!"

Dokładnie tak. To jaką kto szkołę skończył nie ma większego znaczenia i nie powinno w jakikolwiek sposób szufladkować człowieka. Mój mąż skończył "tylko" zawodówkę a jest zaradnym, pracowitym człowiekiem i wspaniałym mężem.

#276 Share magnat

magnat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:książki, konie, film, muzyka, kozy

Napisany 30 maj 2012 - 11:41

Ideał faceta farmerki Nie tylko wykształcenie się liczy, ale bardzo ułatwia to "selekcję", również to z jakiego środowiska partner pochodzi. Pomijając to w mojej okolicy nie ma kandydatów na partnera, nie mówiąc o mężu. Same pijusy i nieroby. Żebym miała chociaż wysokie wymagania, ale nie... Partner nie musiałby nawet pracować w gospodarstwie- ja się nim zajmuję. Mógłby być nawet informatykiem, ale musi mieć to " coś" w sobie, musi umieć mi zaimponować. Niestety teraz takich nie ma. A szkoda....

Edytowany przez magnat, 30 maj 2012 - 11:42.

#277 Share mlody4564

mlody4564

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 30 maj 2012 - 14:26

Ideał faceta farmerki @
gonzobonzobong kamuflujemy to za mało powiedziane

#278 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 30 maj 2012 - 16:17

Ideał faceta farmerki

A ty byś rzucił gospodarstwo aby poświęcić się rodzinie?

Jeżeli istniała by taka potrzeba to tak.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#279 Share Szczesciara

Szczesciara

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 maj 2012 - 17:30

Ideał faceta farmerki

Nie tylko wykształcenie się liczy, ale bardzo ułatwia to "selekcję", również to z jakiego środowiska partner pochodzi. Pomijając to w mojej okolicy nie ma kandydatów na partnera, nie mówiąc o mężu. Same pijusy i nieroby. Żebym miała chociaż wysokie wymagania, ale nie... Partner nie musiałby nawet pracować w gospodarstwie- ja się nim zajmuję. Mógłby być nawet informatykiem, ale musi mieć to " coś" w sobie, musi umieć mi zaimponować. Niestety teraz takich nie ma. A szkoda....

To jak chciałabyś aby Ci zaimponował, jakie przykłady zachowań możesz podać? Uwierz mi, że są tacy. Przynajmniej ja znam, gdzie mój facet potrafił zwyczajnie przyznać się do błędu gdy go popełnił i tym mi najbardziej zaimponował, szczerą skruchą ;)..
Co do wypowiedzi w kontekście wykształcenia i poziomu rozmów z partnerem/ką...czy na serio warto wymagać od kogoś znajomości pewnych zagadnień "z wyższej półki", filozofii czy czegoś innego co możecie mieć na myśli, a czy nie ważniejsze aby z tym kimś potrafić dogadać się w życiu codziennym będąc razem, wspólnie przechodząc przez problemy, kłopoty i radości czyli wspierać się, a jak ludzie będą się akceptować to poziom edukacji nie będzie stanowił bariery. Co z tego, że dwoje może mieć piękne tytuły przed nazwiskiem i potrafić rozmawiać o Sokratesie jak nie dojdą do porozumienia w szarości dnia ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share magnat

magnat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:książki, konie, film, muzyka, kozy

Napisany 30 maj 2012 - 17:41

Ideał faceta farmerki Jeżeli są to nie w moich rejonach. Przykład: do sianokosów, potrzebowałam pomocy- oczywiście żaden się nie zgodził za stawkę 10zł/ na godzinę, bo to urąga ich godności. Natomiast do pracy zgłosiły się same dziewczyny (13-16 lat).
Ja mężczyznę oceniam na podstawie czynów, a nie tego co mówi (a niektórzy to potrafią bardzo ładnie mówić).