Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki tur wybrac?

108 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Lukasz0401

Lukasz0401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 luty 2013 - 18:48

Jaki tur wybrac?

Normalnie jakby Qiuck z wyglądu

Z wyglądu to prawie Quick a co z jego wytrzymałością? Ma może ktoś taki ładowacz?
Pronar 1025A
MTZ 82
Ursus C360
Bizon rekord

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki tur wybrac? Dzisiaj, 16:47
  •  

#82 Share EwelinaK25

EwelinaK25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 22:29

Jaki tur wybrac? witam wszystkich,czy może ktoś miał styczność z turem INTER-TECH ,chciałem go założyć na mtz820 tylko w moich stronach firma nieznana.Proszę o jakieś podpowjedzi

#83 Share xxxwojtekxxx

xxxwojtekxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:16

Jaki tur wybrac? Jakiego tura kupić do zetora bez przedniego napędu?

#84 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 12:25

Jaki tur wybrac?

Witam. A co myślicie o tym ładowaczu http://allegro.pl/la...2933867928.html Miał by współpracować z Pronarem 1025A. Czy ktoś może ma taki ładowacz, jak z jego wytrzymałością?

Normalnie jakby Qiuck z wyglądu

Z wyglądu to prawie Qicke a co z jego wytrzymałością? Ma może ktoś taki ładowacz?

Ten tur jest od niedługiego czasu na runku.

Łudząco podobny do tego hydrameta jak na tym ciągniku->
http://www.agrofoto....-9524-hydramet/
który jest już na pewno dłużej na rynku, jak kupowałem swojego to tamtego nigdzie jeszcze nie było :blink:
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#85 Share adikon532

adikon532

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 19:56

Jaki tur wybrac? co sądzicie o tym turze użytkowany byłby głównie przy oborniku 2 razy w roku

#86 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 10:58

Jaki tur wybrac? Z mojej strony założycielowi tematu polecam ładowacz solid 1000 lub solid 1500 firmy spaw-met oto link do mojej fotki jest w galerii: http://www.agrofoto....0_297_58099.jpg

#87 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1173 postów

Napisany 05 maj 2013 - 12:43

Jaki tur wybrac? Ja jako użytkownik szczerze nie polecam hydrameta. Niby jest dość masywny, ale pomimo regularnego smarowania po stosunkowo niewielkiej ilości pracy dostał takich luzów (szczególnie na ramce), że masakra. Trzeba przyznać, ze od nowości idealnie spasowany nie był, ale to co jest teraz, to już nie wiem jak nazwać. Jest tak źle, że przy pewnych obrotach silnika dostaje swoistego rezonansu i dosłownie głosno brzęczy zagłuszajac silnik.
Mam wrażenie, że zużywa sie nawet nie tylko od pracy, ale i od samego jeżdzenia na traktorze.

edit
chodzi mi konkretnie o tur 15

Edytowany przez nunu85, 05 maj 2013 - 12:48.

#88 Share rolnik_1

rolnik_1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 maj 2013 - 11:38

Jaki tur wybrac?

witam wszystkich,czy może ktoś miał styczność z turem INTER-TECH ,chciałem go założyć na mtz820 tylko w moich stronach firma nieznana.Proszę o jakieś podpowjedzi

Witam,
Nie polecam firmy INTER-TECH. Kupiłem tura IT1600 w grudniu. Jakiś czas temu zauważyłem wygięcie mocowania przy ciągniku. Wielokrotnie dzwoniłem do sprzedawcy w Rutkach Kossakach. Sprzedawca odsyła mnie za każdym razem do producenta w Zambrowie. Za każdym razem obiecują przyjechać następnego dnia. Mija trzeci tydzień i nikt się u mnie nie pojawił. Dziwi mnie takie lekceważące podejście do klienta. Panowie są bardzo mili przy sprzedaży, ale potem nie można doprosić się naprawy.

#89 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 11:36

Jaki tur wybrac? Witam, jaki by był naj najlepszy ładowacz polskiej produkcji, niestety ojciec nie chce dopłacić do zachodniego. Zachodni ładowacz do 100km ciągnika kosztuje 30tyś,zł netto.

#90 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 22:29

Jaki tur wybrac? My używamy ładowacza Hydrometal AT10 zamontowanego na ciągniku Zetor 7745T Po 3 latach użytkowania można już coś powiedzieć na jego temat. To że jest lekki to jego duża zaleta, bo nawet jak się go nie używa, to nie ma potrzeby żeby go odpinać od traktora. U nas rocznie przerzuca około 300 bel sianokiszonki, 500 słomy, ileś tam ton obornika, od czasu do czasu trochę żwiru na żwirowni i od h...ja śniegu w zimie. No i raz ładowałem nim kloce w lesie, ale takie niezłe sztuki, że na przednich kołach szedł i muszę przyznać że przeszedł ten test wzorowo. Jak się dba i regularnie smaruje, to po trzech latach nie widać na nim żadnych luzów, jedynie haki w osprzęcie już troszkę powyrabiane i otwory od zamków. Przez te trzy lata nic się nie zepsuło, ale teraz rozdzielacz zaczął przepuszczać tzn. jak się podniesie to powoli puszcza. W pracy to nie jest widoczne i nie przeszkadza, ale jak się jedzie gdzieś dalej to trzeba go podnosić co rusz bo opada na ziemię. Te rozdzielacze jakieś lipne montują, albo już siłowniki przepuszczają w środku.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share fredo

fredo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 22:04

Jaki tur wybrac? Siemka witam wszystkich mam zetor proxima power 85 jaki tur do niego dobrać najlepiej ??? Pomoże ktoś ??

#92 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2483 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 02 wrzesień 2013 - 22:51

Jaki tur wybrac? Full opcja Stoll lub Quicke będzie najlepsza ponieważ ładowacze są niezwykle wytrzymałe i komfortowo się nimi pracuje :D No chyba, że masz jakieś ograniczenia cenowe których nie podałeś to trzeba szukać czegoś tańszego...

Ps. Dużo ładowaczy będzie dobrze współpracować z tym ciągnikiem, a wybór zależy od tego ile chcesz ma niego przeznaczyć i jakie prace ma wykonywać. Tych że czy nie podałeś więc nie dziw się odpowiedzi :P

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#93 Share Belaruss820

Belaruss820

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 06:49

Jaki tur wybrac? Marcian1234 skąd jesteś?i czy dokonałeś już zakupu ładowacza?

#94 Share irek-g

irek-g

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 21:10

Jaki tur wybrac? Ja zamierzam kupić Inter-tech ale kolega napisał o słabej reakcji producenta na reklamację to dalej się zastanawiam.
A inni użytkownicy jaką mają opinię o Turze tej firmy.

#95 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 09 październik 2013 - 19:48

Jaki tur wybrac? Witam, przymierzam się do zakupu nowego ładowacza do DF agrotrona K 410, czy ktoś może mi polecić jaki??

#96 Share Retragon

Retragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 październik 2013 - 20:12

Jaki tur wybrac? Połamałem trzy tury z Metal Fach wszystkie pękały na poprzeczce, dopiero dzięki dilerowi dopłaciłem i wiozłem Tur 106A Warfamę obecny URSUS jest święty spokój bardzo dobry kontakt z serwisiem który sprawuje producent mam go półtora roku na Pronar MTZ 1025A polecam.................

#97 Share gixio1234

gixio1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 październik 2013 - 18:37

Jaki tur wybrac? WITAJCIE .
JEZELI POTRZEBUJECIE DOBREGO I MOCNEGO LADOWACZA TO PROPONUJE HYDRO-SPAW POSIADAM TAKI LADOWACZ I JEST NAPRAWDE SOLIDNIE WYKONANY. DOPASUJA NAPEWNO DO KAZDEGO CIAGNIKA .GWARANCJIA 18MIESIECY. JEZELI CHODZI O KOSZT LADOWACZA TO JA ZAPLACILEM 12000ZL. CIAGNIK POSIADAM MF 3060 I OSTRO W KOSC DOSTAJE UDZWIG POSIADA 1650KG ALE PODNOSZE DUZO WIECEJ I NIC SIE NIE DZIEJE WIEC JESTEM ZADOWOLONY 100%.
POLECAM .

POZDRAWIAM.

Wyłącz caps lock

Edytowany przez KRISTOFORn, 06 listopad 2013 - 17:32.

#98 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 16:54

Jaki tur wybrac? Witam koledzy proszę o pomoc w wyborze tura, budżet bardzo ograniczony max 6-7tys ale lepiej tańszy.
Zastanawiam się jeszcze na którym ciągniku będzie się lepiej sprawował c330 u3512 czy c360?
Z meprozetu podobno są wytrzymałe ale dość drogie http://allegro.pl/la...3649242123.html
Znalazłem jeszcze coś takiego http://tablica.pl/of...html#1cb796d91c dużo taniej, ale ciekawe jak z jakością takich "podwórkowych" ładowaczy.

#99 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 06 listopad 2013 - 17:12

Jaki tur wybrac? http://otomoto.pl/la...2b-A361374.html

Pomyśl nad takim turem WOL-MET 2B (3 sekcje z euro ramką ) fajne wykonanie, masywny, fajnie się nim pracuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 19:08

Jaki tur wybrac? Fajnie wygląda ale opis jakiś mało precyzyjny (albo coś mi się nie wyświetla) do tej ceny trzeba będzie pewnie dołożyć kilka tys za widły i szuflę. Tur nie będzie jakoś intensywnie używany (rocznie ze 120ton obornika, 400 bel siano-słoma, 30ton wapna, do lasu czasami i do wypychania śniegu) zastanawia mnie bardzo jakość tych tanich turów bo w cenie jeno sekcyjnego meprozeta będę miał dwu sekcyjny podwórkowy...