manYki

Jaki tur wybrac?

Polecane posty

adikpl1    257

Z uwagi, iż mam Hydrameta na zetorze 7745 to bardziej obstawałbym za TL. A nie interesowałeś się ile kosztują nowe ciekawe konstrukcje jak Metal-Fach T241 i Ursus Tur 620?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97
Napisano (edytowany)

Witam. A co myślicie o tym ładowaczu http://allegro.pl/la...2933867928.html Miał by współpracować z Pronarem 1025A. Czy ktoś może ma taki ładowacz, jak z jego wytrzymałością?

 

 

Normalnie jakby Qiuck z wyglądu

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z uwagi na to że @adikpl1 zawsze wie co mówi :D polecam posłuchać jego rad.Sam mam też Hydrameta na Zetorze 7211-solidny to on jest bez dwóch zdań ale taki bez finezji...Nie myślałeś żeby zaoszczędzić i zamiast joysticka zamontować rozdzielacz w kabinie ?Wbrew pozorom takie rozwiązanie potrafi być nie gorsze od joya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

witam.jakie macie pompy przy zetorach.chodzi mi o wydajność.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz0401    1

Normalnie jakby Qiuck z wyglądu

Z wyglądu to prawie Quick a co z jego wytrzymałością? Ma może ktoś taki ładowacz?


Pronar 1025A
MTZ 82
Ursus C360
Bizon rekord

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EwelinaK25    0

witam wszystkich,czy może ktoś miał styczność z turem INTER-TECH ,chciałem go założyć na mtz820 tylko w moich stronach firma nieznana.Proszę o jakieś podpowjedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Witam. A co myślicie o tym ładowaczu http://allegro.pl/la...2933867928.html Miał by współpracować z Pronarem 1025A. Czy ktoś może ma taki ładowacz, jak z jego wytrzymałością?

Normalnie jakby Qiuck z wyglądu

Z wyglądu to prawie Qicke a co z jego wytrzymałością? Ma może ktoś taki ładowacz?

Ten tur jest od niedługiego czasu na runku.

 

Łudząco podobny do tego hydrameta jak na tym ciągniku->

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/387298-belarus-9524-hydramet/

który jest już na pewno dłużej na rynku, jak kupowałem swojego to tamtego nigdzie jeszcze nie było :blink:


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
Napisano (edytowany)

Ja jako użytkownik szczerze nie polecam hydrameta. Niby jest dość masywny, ale pomimo regularnego smarowania po stosunkowo niewielkiej ilości pracy dostał takich luzów (szczególnie na ramce), że masakra. Trzeba przyznać, ze od nowości idealnie spasowany nie był, ale to co jest teraz, to już nie wiem jak nazwać. Jest tak źle, że przy pewnych obrotach silnika dostaje swoistego rezonansu i dosłownie głosno brzęczy zagłuszajac silnik.

Mam wrażenie, że zużywa sie nawet nie tylko od pracy, ale i od samego jeżdzenia na traktorze.

 

edit

chodzi mi konkretnie o tur 15

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik_1    0

witam wszystkich,czy może ktoś miał styczność z turem INTER-TECH ,chciałem go założyć na mtz820 tylko w moich stronach firma nieznana.Proszę o jakieś podpowjedzi

 

Witam,

Nie polecam firmy INTER-TECH. Kupiłem tura IT1600 w grudniu. Jakiś czas temu zauważyłem wygięcie mocowania przy ciągniku. Wielokrotnie dzwoniłem do sprzedawcy w Rutkach Kossakach. Sprzedawca odsyła mnie za każdym razem do producenta w Zambrowie. Za każdym razem obiecują przyjechać następnego dnia. Mija trzeci tydzień i nikt się u mnie nie pojawił. Dziwi mnie takie lekceważące podejście do klienta. Panowie są bardzo mili przy sprzedaży, ale potem nie można doprosić się naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, jaki by był naj najlepszy ładowacz polskiej produkcji, niestety ojciec nie chce dopłacić do zachodniego. Zachodni ładowacz do 100km ciągnika kosztuje 30tyś,zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

My używamy ładowacza Hydrometal AT10 zamontowanego na ciągniku Zetor 7745T Po 3 latach użytkowania można już coś powiedzieć na jego temat. To że jest lekki to jego duża zaleta, bo nawet jak się go nie używa, to nie ma potrzeby żeby go odpinać od traktora. U nas rocznie przerzuca około 300 bel sianokiszonki, 500 słomy, ileś tam ton obornika, od czasu do czasu trochę żwiru na żwirowni i od h...ja śniegu w zimie. No i raz ładowałem nim kloce w lesie, ale takie niezłe sztuki, że na przednich kołach szedł i muszę przyznać że przeszedł ten test wzorowo. Jak się dba i regularnie smaruje, to po trzech latach nie widać na nim żadnych luzów, jedynie haki w osprzęcie już troszkę powyrabiane i otwory od zamków. Przez te trzy lata nic się nie zepsuło, ale teraz rozdzielacz zaczął przepuszczać tzn. jak się podniesie to powoli puszcza. W pracy to nie jest widoczne i nie przeszkadza, ale jak się jedzie gdzieś dalej to trzeba go podnosić co rusz bo opada na ziemię. Te rozdzielacze jakieś lipne montują, albo już siłowniki przepuszczają w środku.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredo    0

Siemka witam wszystkich mam zetor proxima power 85 jaki tur do niego dobrać najlepiej ??? Pomoże ktoś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Full opcja Stoll lub Quicke będzie najlepsza ponieważ ładowacze są niezwykle wytrzymałe i komfortowo się nimi pracuje :D No chyba, że masz jakieś ograniczenia cenowe których nie podałeś to trzeba szukać czegoś tańszego...

 

Ps. Dużo ładowaczy będzie dobrze współpracować z tym ciągnikiem, a wybór zależy od tego ile chcesz ma niego przeznaczyć i jakie prace ma wykonywać. Tych że czy nie podałeś więc nie dziw się odpowiedzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irek-g    0

Ja zamierzam kupić Inter-tech ale kolega napisał o słabej reakcji producenta na reklamację to dalej się zastanawiam.

A inni użytkownicy jaką mają opinię o Turze tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

Połamałem trzy tury z Metal Fach wszystkie pękały na poprzeczce, dopiero dzięki dilerowi dopłaciłem i wiozłem Tur 106A Warfamę obecny URSUS jest święty spokój bardzo dobry kontakt z serwisiem który sprawuje producent mam go półtora roku na Pronar MTZ 1025A polecam.................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gixio1234    0

WITAJCIE .

JEZELI POTRZEBUJECIE DOBREGO I MOCNEGO LADOWACZA TO PROPONUJE HYDRO-SPAW POSIADAM TAKI LADOWACZ I JEST NAPRAWDE SOLIDNIE WYKONANY. DOPASUJA NAPEWNO DO KAZDEGO CIAGNIKA .GWARANCJIA 18MIESIECY. JEZELI CHODZI O KOSZT LADOWACZA TO JA ZAPLACILEM 12000ZL. CIAGNIK POSIADAM MF 3060 I OSTRO W KOSC DOSTAJE UDZWIG POSIADA 1650KG ALE PODNOSZE DUZO WIECEJ I NIC SIE NIE DZIEJE WIEC JESTEM ZADOWOLONY 100%.

POLECAM .

 

POZDRAWIAM.

 

Wyłącz caps lock

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Witam koledzy proszę o pomoc w wyborze tura, budżet bardzo ograniczony max 6-7tys ale lepiej tańszy.

Zastanawiam się jeszcze na którym ciągniku będzie się lepiej sprawował c330 u3512 czy c360?

Z meprozetu podobno są wytrzymałe ale dość drogie http://allegro.pl/ladowacz-czolowy-tur-do-c-330-nowy-fabryczny-i3649242123.html

Znalazłem jeszcze coś takiego http://tablica.pl/oferta/tur-ladowacz-czolowy-ID3eDix.html#1cb796d91c dużo taniej, ale ciekawe jak z jakością takich "podwórkowych" ładowaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Fajnie wygląda ale opis jakiś mało precyzyjny (albo coś mi się nie wyświetla) do tej ceny trzeba będzie pewnie dołożyć kilka tys za widły i szuflę. Tur nie będzie jakoś intensywnie używany (rocznie ze 120ton obornika, 400 bel siano-słoma, 30ton wapna, do lasu czasami i do wypychania śniegu) zastanawia mnie bardzo jakość tych tanich turów bo w cenie jeno sekcyjnego meprozeta będę miał dwu sekcyjny podwórkowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj