Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki tur wybrac?

108 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 21:15

Jaki tur wybrac? dobra jakość jak po paru godzinach niema wycieków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki tur wybrac? Dzisiaj, 09:50
  •  

#22 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 10 listopad 2012 - 16:14

Jaki tur wybrac? To miała być ironia ysy no a ty co zaproponujesz ???

#23 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 10:44

Jaki tur wybrac? witam, a ja bym zaproponował siłę ze Skandynawii czyli Quicke, posiadam taki sprzęt na jx95, może i drozszy ale wart swej ceny, solidny, wszystkie funkcje na joystick'u, widoczność zaje_ista, jest cięższy więc zwiększa uciąg ciągnika, co jest plusem w przypadku lekkiego NH, rama główna grubości 3cm, rama dodatkowa od samego przodu do samego tyłu ciągnika, pod skrzynią zabezpieczenie poprzeczne, euro ramka, gniazda trzeciej sekcji przy ramce więc nie trzeba "kilometrowych" przewodów przy osprzęcie. automatyczne zabezpieczanie narzędzia, jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu, polecam;)

#24 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 18:48

Jaki tur wybrac? Marcus93 Ja mam agromasza i nie mam kilometrowych przewodów tez mam joystick mój wysięgnik waży 560 kilo + osprzęt mój tez ma rame od przodu do tyłu i śrube poprzeczną trzymajacą wiec chyba nie jest źle

#25 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 08:56

Jaki tur wybrac? U mnie braknie automatycznego zabezpieczania narzędzi, a przydało by się :/

#26 Share Marlik20

Marlik20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, muzyka

Napisany 12 listopad 2012 - 09:20

Jaki tur wybrac? może sigma-4 ? jest tańszy od stolla, włoskiej produkcji, estetycznie fajnie to wygląda, Polecano mi go przy zakupie traktora według mnie polskie ładowacze to lipa. ale zależy co komu potrzebne.

#27 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 17:40

Jaki tur wybrac? Fartrac675dt czy ja mówię że jak ktoś tego nie ma to źle? tak poza tym to każdy ma joystick, chodziło o to że funkcje ładowacza są włączane na joystick'u, np nie trzeba (jak to jest w wielu przypadkach) wyłazić z traktora żeby włączyć/wyłączyć amortyzator. (funkcje to nie tylko: góra,dół,przechył), mój wysięgnik waży 585kg + osprzęt. Na to gdzie są umieszczone gniazda trzeciej sekcji wielu nie zwraca uwagi a później kłopot bo podczas przechyłu przewodów braknie, więc chciałem o tym przypomnieć;)

#28 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 18:37

Jaki tur wybrac? Ja zdecydowałem się na Hydramet T16 Extreme, model wzorowany na Quicke, na początku przeszedł chrzest bojowy rozwoziłem nim 30 łódek piachu łychą 2,2 na budowie, ładowaną na czubek, ile tylko się dało, dodatkowo było równanie terenu i wybieranie ziemi. Polski nie znaczy lipa trzeba wiedzieć co kupować, a nie tylko te najtańsze.
Waga jest jego minusem wg. mnie, ramię waży 921kg!, a ciągnikowi i tak trakcji raczej nie brakuje bez ładowacza.
marcus93 napisał że duża waga zwiększa uciąg, prawda tylko jeśli chcieć gdzieś dalej jechać to trzeba go odpinać bo ciągnikiem trochę buja i szybciej może się przód zużywać. Duża masa tura to wada, dobry ładowacz jest lekki i mocny, a Quicke mają właśnie te zalety. Odłączanie amortyzatora na guzik to zbędna rzecz. Co do wyjść 3 sekcji to też mam na ramce.
Jedyne co jest nie pomyślane w moim ładowaczu to to że żeby zaryglować narzędzie trzeba wychodzić z ciągnika, tak to jestem zadowolony.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#29 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 21:09

Jaki tur wybrac? kolego Junkers, według Ciebie 921kg, a według tabliczki? jeśli masz amortyzator i obciażniki na tyle to nie buja za specjalnie, mówisz ze Quicke jest lekki jak mój (585kg), podczas gdy polskie ładowacze oraz nieprodukowane już LRX Stolla ważą w granicach 400-500kg, więc Quicke taki lekki nie jest. Czy przód sie szybciej zużywa? zamiast tura miałem na przodzie 500kg obciążników, a tur nie jest na samym przodzie, tylko od przodu do połowy ciągnika, więc wychodzi na to samo. Nie wyobrażam sobie jazdy z samozbierającą lub pługiem, bez obciążników lub tura równoważącego je. Gdy tur jest niepotrzebny to można go zdjąć w kilka chwil. Mój sąsiad ma właśnie takiego lekkiego LRX, to jak zapnie samozbierającą, to nie dość że zakłada łyche na niego to jeszcze wrzuca do niej jakieś graty, bo za lekki przód!. Morał: gdy tur niepotrzebnie dociąża, zdjąć można, a gdy za lekki? dociążać go?- niewygodne i niepraktyczne. odłączanie na guzik zbędna rzecz? wiesz nie chciał bym przy -30 stopniowym mrozie wyłazić na piździawe i śniezyce żeby zawór przekładać. pzdr :)

#30 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 17:47

Jaki tur wybrac? Jezu stać cie to bierz te przełaczanie zaworu w joysticku ja tam wole se wyjść i przekręcić jestem wtedy bardziej pewien a co do " POLSKIE ŁADOWACZE "- ja mam polski i waży 560kilo wiec nie duzo mniej od Quicke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 20:07

Jaki tur wybrac? Ja potrzeby wyłączania amortyzacji nie widzę

#32 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 20:49

Jaki tur wybrac? Oj uwierz mi że czasem trzeba wyłączyć jak ustawiasz owijane bele to pod naporem beli tur powiedzmy 2cm jest niżej otwierasz chwytak i tur sie podnosi i folie rozrywa ja tak miałem w JD 6330 z John Deere ładowaczem jak pracowałem nim

#33 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 21:48

Jaki tur wybrac? ja do polskich ładowaczy nic nie mam, to był tylko przykład. gdyby nie Quicke to pewnie sam bym wzioł coś z metal-fachu lub agromasz. Fartrac675dt ma racje z wyłączaniem, trzeba wyłączyć do prac precyzyjnych, nawet w instrukcji tak pisze. w niektórych modelach trzeba też wyłączyć do prac ciężkich zeby nie rozwalić amortyzatora.

#34 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 09:59

Jaki tur wybrac?

kolego Junkers, według Ciebie 921kg, a według tabliczki?

Mówiłem że wg. mnie waga jest minusem, a ramie waży 921kg i tak jest napisane na tabliczce, tak dla ścisłości. A przy -30st "upale" nie widzę koniecznosci wyłączania amortyzatora, balotów wtedy nie owijam, jedynie wożenie balotów i odśnieżanie a wtedy lepiej mieć go włączonego, bo nie wiadomo co pod śniegiem się kryje, nawet zamarznięta gruda ziemi może szkód narobić. Jeśli można wiedzieć jaki masz ciągnik, że nie wyobrażasz sobie jazdy bez tura do pługa??
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#35 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 18:35

Jaki tur wybrac? sorry, nie zrozumiałem Cie, no to w sumie troche waży... ja w zime baloty przestawiam czasem i można podziurawić, mam Case jx95 no i jak są obciążniki albo tur to jest OK, ale jak nie ma ani tego ani tego to niby na polu i podwórku normalnie sie jeździ, ale jak jechać troche szybciej po wybojach to przód podrywa i przy ruszaniu też.

#36 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 19:09

Jaki tur wybrac? Ja mam amortyzacje cały czas włączoną, i nigdy mi się nie trafiło, aby uszkodzić przez nią bele (a przerzuciłem ich w tym roku ponad 1000 - ofoliowanych) Amortyzacje wyłączam tylko jak równam, lub kopię w ziemi. Tak po za tym jest cały czas włączona.

Edytowany przez Ursusc385, 15 listopad 2012 - 19:11.

#37 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 19:25

Jaki tur wybrac? Tak plus minus ile ruchu* mają siłowniki na włączonej amortyzacji? Bo mam t17 z hydrametu i akumulator ten amortyzator jest popsuty nic nie działa pewnie przepona dziurawa albo azot uleciał.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#38 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 23:24

Jaki tur wybrac? Ja wyłączam amortyzator jak wożę pełne łychy czegoś, np. piachu łycha ma 2,2m to trzeba uważać żeby akumulatora nie wysadziło.
andrzej wysów tłoków ok 5cm, ale u mnie działa tak tylko przy obciążeniu np. balotem. Na pusto nie widać żeby coś pracowało, może u ciebie też działa tylko przy obciążeniu?
Rozrywanie bel zależy od chwytaka a dokładnie od sposobu mocowania, osi obrotu jego ramion.
Np. ten chwytak jest dobry http://allegro.pl/sz...2738983943.html
mam taki i nie trzeba ściskać beli mocno, a przy wypuszczaniu też problemów nie ma.

Edytowany przez Junkers, 15 listopad 2012 - 23:24.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#39 Share stajniaomega

stajniaomega

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 00:16

Jaki tur wybrac? Panowie, jaki tur będzie najlepszy do Zetora Forterra 9641 i Ursusa 912. Chce kupić jeden ładowacz i dwie konstrukcje wsporcze, ładowacz ma pracować głównie przy balach słomy i sianokiszonki. Zastanawiam się nad Metal Fachem 229 lub Hydramet 16 ale może coś innego doradzicie. Sprawa pilna.

Edytowany przez stajniaomega, 16 listopad 2012 - 00:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 07:05

Jaki tur wybrac? Hydramet 16 jest trochę przy duży do 912 ;) Pomyśl nad Agromaszem ł-106 - w miarę fajnie leży na 912 i na Forterre też powinien pasować ;)

Co do amortyzacji to u mnie działa nawet jak nic nie mam na ładowaczu.