manYki

Jaki tur wybrac?

Polecane posty

manYki    0

Witam. Posiadam New hollanda td5050 i planuje kupic do niego tura. Ma on robic codzienne zeczy w gospodarstwie typu

przewoz bel itp. Jakiego mam kupic najlepiej? myslalem o metal-fach ale podobno to bardzo slaby tur. z gory dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę! Posiadamy w naszym gospodarstwie TUR16 z Hydrametu na traktorze MTZ Belarus 820.3 Posiadamy ten TUR ponad rok i jesteśmy bardzo zadowoleni osprzęt jaki do niego mamy to krokodyl i łyżka do materiałów sypkich. Jest on bardzo solidny i prosty w budowie, śmiało mogę go polecić zarówno ja jak i mój brat czy ojciec (wszyscy trzej nim pracujemy). Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania postaram się udzielić wyczerpujących odpowiedzi. Jedynym mankamentem w pracy tym ładowaczem jest brak rewersu w ciągniku. <_<

Pozdrawiam :D


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koparka    0

Posiadamy nhtd95d (2005r 3200mht z turem 2200mht) z turem hydrametu 16 (2007r) co do samego ramienia ładowacza nie mam żadnych zastrzeżeń nie pogiął się ani nie popękał oczywiście mógłby być trochę lżejszy oczywiście złapał trochę luzów na sworzniach ale nie ma tragedii dobra rzecz amortyzator w naszym musiałem spuścić tylko trochę gazu bo reagował tylko na granicznych obciążeniach a tak to pływa na pusto. Teraz mankamenty najpoważniejszy to mocowanie ramy ładowacza do ciągnika z jednej strony zrywa nam co jakiś czas któraś ze śrub mocujących bo ramka zamiast idealnie dolegać to śrubami jest już na siłę dociągana na miejsce a wykręcić taką śrubę to trzeba czasu i cierpliwości a i gwintu nie uszkodzić, wymieniany na gwarancji jeden siłownik czerpania a teraz trza byłoby drugi wymienić bo też zaczął ciec no i jeden elektrozawór na gwarancji i jeden we własnym zakresie. ogólnie tur jest mocny new hollandem temu ładowaczowi krzywdy nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReMeK8250    30

Nie dawno mój kolega wziął ładowacz METAL-FACH-u i zaczął mu pękać na spawie, gdzie poprzeczka łączy się z wysięgnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

U mnie w miejscowości na takim NH ma ładowacz agromaszu Ł-106 a ja sam mam Ł106A już ponad rok i nic złego się dzieje jakby co to pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

Witam , koledzy a co mozecie powiedziec o ładowaczach z hydrometalu... ciekawi mnie ta produkcja a dokladnie to AT40 do jh 6830, czy ktos widzial ten sprzet, jak sie nim pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzi12    0

WITAM .

JEZELI ŁADOWACZ TO PROPONOWAŁ BYM Z HYDRO-SPAW POSIADAM TAKI ŁADOWACZ PRZY LAMBORGHINI 774-80 JEST NAPRAWDE SOLIDNY MAŁA FIRMA ALE POTRAFI WYPRODUKOWAĆ CUDO NO I CENA NIE JEST TAKA TRAGICZNA W PORÓWNANIU I I INNYMI PRODUCETAMI KTÓRZY PRODUKUJA TURY. TERAZ ZAMIERZAM IM ZŁOŻYĆ OFERTE NA DRUGI ŁADOWACZ DO HEW HOLLAND TD 50 30.

POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tribal    4

daruj sobie tą polszczyznę niestety w tym przypadku nie można być patriotą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

Witam. Posiadam New hollanda td5050 i planuje kupic do niego tura. Ma on robic codzienne zeczy w gospodarstwie typu

przewoz bel itp. Jakiego mam kupic najlepiej? myslalem o metal-fach ale podobno to bardzo slaby tur. z gory dzieki ;)

Zależy ile kolego chcesz przeznaczyć na ten cel, bo opcji do wyboru jest wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@manyki sąsiad ma Metal-Fach T229 1650 czy tam 1600kg udźwigu i jest bardzo zadowolony a ciągnik ma taki sam jak twój.

Ja też szukam do Belarusa 952.4 i nie wiem co wybrać, jest wiele opcji: metal-fach, hydramet, hydrometal a może warfama?? Wszystkie muszą mieć ok 1650kg udźwigu.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladowaczeMX    1

Polecam MX U8// (3,60 do łyżki poziomo, 3,85 do osi obrotu, udźwig użyteczny 1650 kg)

http://www.m-x.eu/pl/produits/chargeurs/UTILITY/points-forts.aspx

- szybkie zaczepianie i odczepianie ładowacza od ciągnika

- klamra do hydrauliki + 3cia sekcja + amortyzacja + ramka euro + joystick na linki

Idealnie skrojony - galeria : http://www.m-x.eu/pl/photos-videos/tracteurs/new-holland.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Widziałem Hydrometal At-30 zamontowanego na JD, chwile nim popracowałem i jest naprawde dobrze wykonany, lekki( 420 kg wysięgnik) dobrze pomalowany, nie ma poprzeczki przed szybą i dlatego zdecydowałem się na zamówienie takiego do NH T5050. Cena to 26.400 brutto za wysięgnik, mocowanie do ciągnika, osłona maski, joystick 3 sekcyjny, rozdzielacz o przepływie 80l, podwójny amortyzator, niebieski kolor + krokodyl 1,5 na dwa siłowniki + łyżka do materiałów sypkich 2m + montaż. Czas oczekiwania 10-12 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia    0

Nasz wybór waha się pomiędzy Pol-Mot Warfama TUR 6 a ładowaczem AGROMASZ. Każdy trzysekcyjny,z+ złącze +amortyzat.antywstrząsowy.Cena b.podobna.Za wszelkie sugestie będziemy wdzięczni.

Acha .ładowacz będzie pracował z NH TD5050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

a to będzie brane na jakiś program ? Bo jeśli nie to może pomyśleć o używanej ładowarce teleskopowej ? Wiadomo że trzeba będzie trochę dołożyć ale ładowarka to więcej prac nią można wykonać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia    0

Tak.z dofinansowaniem.a wykorzystam go m.in.w załadunku bel na polu,więc ładowarka odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

no jak z dofinansowaniem to wiadomo że nie da rady. dlaczego odpada ? do ładowarki możesz podpiąć przyczepę tak samo jak do ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ja posiadam AGROMASZ Ł-104 jest mocny ma prawie dwa lata luzów nie zauważyłem w nim szkoda że amortyzatora nie wziełem do niego pęknięć żadnych nie zauważyłem solidna rama i płozy pod ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzzio    0

Ja ostatnio do kubotki wzialem tez agromasz ale L106A.

Wysoko podnosi u mnie to bylo podstawowe kryterium wyboru.

Wzialem z amorkiem i jazda to cos pieknnego.

Pracowal dopiero kilka godzin wiec za wczesnie zeby chwalic ale zero wyciekow joystik podobny jak w quicku.

Edytowano przez radzzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

dobra jakość jak po paru godzinach niema wycieków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

witam, a ja bym zaproponował siłę ze Skandynawii czyli Quicke, posiadam taki sprzęt na jx95, może i drozszy ale wart swej ceny, solidny, wszystkie funkcje na joystick'u, widoczność zaje_ista, jest cięższy więc zwiększa uciąg ciągnika, co jest plusem w przypadku lekkiego NH, rama główna grubości 3cm, rama dodatkowa od samego przodu do samego tyłu ciągnika, pod skrzynią zabezpieczenie poprzeczne, euro ramka, gniazda trzeciej sekcji przy ramce więc nie trzeba "kilometrowych" przewodów przy osprzęcie. automatyczne zabezpieczanie narzędzia, jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu, polecam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Marcus93 Ja mam agromasza i nie mam kilometrowych przewodów tez mam joystick mój wysięgnik waży 560 kilo + osprzęt mój tez ma rame od przodu do tyłu i śrube poprzeczną trzymajacą wiec chyba nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

U mnie braknie automatycznego zabezpieczania narzędzi, a przydało by się :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj