FINN

Internetowy Klub "AgroFotowiczek"

Polecane posty

anakonda    0
Napisano (edytowany)

Jestem z okolic Kłodawy kopalnia soli dzieci już mam mogę powiedzieć duże bo młodszy w 6 a najstarsza w średniej więcej czasu dla siebie mam więcej grzebie gdzie popadnie dom ogródek zwierzaki i nie czuje się gorsza od pań z miasta bo takie czasem zarzuty słyszę że jak z wsi to gorsze pozdrowienia

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Anakonda to pozdrawiam Krajankę :P bo ja też z tej Kłodawy ;)


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Anakonda, dlaczego miałabyś czuć się gorsza? ja nigdy nie chciałabym żyć w mieście, mieszkać tam nawet przez miesiąc, chyba bym się udusiła. Miasto nie jest dla mnie, nawet gdybym miała dom z ogrodem :rolleyes:


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Jeżeli czujemy się gorsze od kobiet z miasta, to przyczyna tkwi w nas. Po prostu jakiś kompleks i tyle. Chociaż stereotyp wiejskiej kobiety ciągle pokutuje w naszym społeczeństwie, niestety. Róbmy swoje i czerpmy z życia maksimum zadowolenia. To ważne dla nas i dla naszych bliskich. Pozdrawiam wszystkie agrofotowiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Witam, jestem na AF nowa,wcześniej udzielałam się na innym forum ale stwierdziłam, że z "tutejszymi" paniami będę miała więcej wspólnych tematów skoro od 6 lat mieszkam na wsi. A na początku jak zamieszkałam na wsi to ja jako miastowa uważana byłam za gorszą. Teraz jest lepiej, bo pokazałam co jestem warta. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Była mowa o dodatkowych zajęciach. Cóż z maszyną do szycia jest mi nie po drodze. Zdecydowanie wolę wiertarkę. Robię meble lub je przerabiam i ogólnie majsterkuję. Mam pole do popisu u nas w domu, bo trzeba tu sporo unowocześnić. A że pomysłów mam wiele, to i robić co mam przez zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

widze ze Cie interesuje majsterkowanie, to cos podobnie ja, interesuje mnie instalacja elektryczna i dekoracje (plytki) lazienek i wc (kibli). :D


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Instalacje elektryczne to nie moja działka, choć bez problemu wymieniam gniazdka i włączniki elektr. Kafelki owszem. Jutro będę układać panele.

Mój ojciec wykańczał wnętrza i trochę się z nim robiło, a potem już sama u siebie w domu.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez nikolajjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Witam koleżanki, w końcu będę miaa z kim pogadać :)

 

nikolajj@ jestem pełna podziwu

 

ja też lubię takie majsterkowanie, i powiem szczerze że wiem cos o tym jak nie ma z kim pogadać na temat, jestem na studiach zootechnicznych i są tam dziewczyny które wogóle nie maja pojęcia o zwierzętach. Ich tematy to moda, kosmetyki, itp. Mnie to nie kręci.

 

bawi mnie to jak jadę ciągnikiem przez wieś i głowy się obracają wszystkim zarówno paniom jak i panom hehehhehhe bo generalnie to mało która jeździ w pole u nas,

 

ale to dobrze że sa takie kobitki "z jajami" heh coraz rzadziej na wsi takie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

No jak ja jezdze to ludziska sie tak nie patrza, no chyba ze na maks obr zeby bylo slychac ryk perkinsa to wtedy galy wytrzeszczaja.

 

No jak maz kupi nowego CASE JX 60 to wtedy bedzie rajbach we wsi


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

banan575 ja sobie upatrzyłam nowego Virtusa od Same. Ewentualnie DeutzF. Jak mąż się nie zgodzi to trudno, musi bo wniosek na PROW składam ja hehehheheh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

My mamy New Hollanda T6070, też nieźle głowy chodzą, choć jest trochę dziewczyn co jeżdżą traktorami, to bardziej ich chyba zdumiewa że z miasta jestem.

U nas nie ma szans na PROW bo w mazowieckim mało kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

A ja wlasnie chce wydac bez PROW (bez zadnej dotacji)

 

Narazie uzbieralam polowe. :rolleyes:


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Witam koleżanki, w końcu będę miaa z kim pogadać :)

 

nikolajj@ jestem pełna podziwu

 

ja też lubię takie majsterkowanie, i powiem szczerze że wiem cos o tym jak nie ma z kim pogadać na temat, jestem na studiach zootechnicznych i są tam dziewczyny które wogóle nie maja pojęcia o zwierzętach. Ich tematy to moda, kosmetyki, itp. Mnie to nie kręci.

 

ale to dobrze że sa takie kobitki "z jajami" heh coraz rzadziej na wsi takie widać

 

Ja też po zoocie. Miałaś już zajęcia z prof. Grelą?

 

Co ostatnio zmajstrowałaś? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

:))))))) mam jeszcze sesję i właśnie został egzamin u Greli :P. A biochemię z Makarskim może miałaś? fajny profesor, długo też nie zapomnę fizjologii z Hose Valverde, nie wiem czy miałaś z nim. szkoda że ten czas tak szybko leci, został mi juz tylko rok.

 

a co ostatnio zmajsterkowałam? a no rower mojej córci poładowałam i odmalowałam, kończe robic bude dla psa taką ocieplaną z podwójnymi ścianami, na koniec wypełnię pianką poliuretanową przestrzeń między deskami. Teraz nie mam zbytnio czasu na majsterkowanie, bo rok temu kupiliśmy duzy stary sad, co dzień go karczujemy, potem przycinanie gałęzi, roboty a roboty... a jeszcze codzienne obowiązki, uczelnia, dom, dzieci.... telewizji praktycznie wogóle nie oglądam, bo w sumie to szkoda oczu. Ostatnio tak to AgroFoto mnie wciągnęło ^^

 

ubiegłej jesieni zrobiłam też takie trofeum, szwagier upolował dzika i aby mu zrobić prezent oprawiłam oręż tegoz dzika na takiej desce w kształcie herbu. Miałam problem tylko z przytwierdzeniem kłów do deski, bo nie miałam odpowiednio cienkiego wiertła aby zrobić otwory w kłach, więc poprostu przykleiłam je na silikon. i tam takie różne inne rzeczy.

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

To powodzenia. Prof. Makarskiego lubiłam. Za to prof z łąkarstwa oblewał wszystkich. Zdało 8 osób z roku. Fizjo miałam z kimś innym.

 

Zdolniacha z ciebie. Potrzeba matką wynalazku.

 

 

Ale tu cicho....

Edytowano przez nikolajjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

A może by tak reanimować ten wątek? :D

 

Tak z ciekawości, jak jest u Was dziewczyny w domu ze świniobiciem i robieniem swojego wyrobu w domu?

Jest to praktykowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

No u mnie jest to praktykowane.

 

Wyroby robimy swoje i potem do wedzarni. A to co jest zrobione w domu to takiego czegos w zadnym sklepie sie nie kupi.

 

 

@NIKOLAJJJ najlepsze za wedzone zeberka z takiego swiniobicia.

Edytowano przez banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Ja jako mieszczuch miałam do czynienia z rozbiorem świni dopiero w prosektorium :D :lol: Dlatego jestem ciekawa czy wszędzie na wsiach jeszcze się robi wyroby.

 

Ale nauczyłam się dość szybko. Całkiem niezłą kiełbasę robię, muszę się pochwalić. Ale żeberek to nie robiłam jeszcze wędzonych a uwielbiam je. Musisz dać mi przepis na marynatę. :rolleyes:

Edytowano przez nikolajjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

@Nikolajjj przepisu na marynate (zalewe) to nie znam. Ja to robie po swojemu

 

Zeberka mam miec paski na 30-40cm. i te zeberka nie moga byc az tak tluste tylko miesne.

 

Te zeberka nacieram przyprawa do mies knora, potem nacieram czosnkiem i duzo kminku. To zawijam w folie aluminiowa i do pustego garnka na 2dni zeby to wszystko przeszlo.

 

 

Potem jak wedzi mi szwagier to na drzewach owocowych. I tak wedzi i troszke podpieka.

 

 

Tesc jak je jadl to pytal w jakiej marynacie te zeberka lezaly bo sa super. I te zeberka uwedzone zamrazam i robie z nich sos, albo przypiekam i ze sosem, albo przypieczone z pieczywem.

 

Moj to uwielbia.

 

Tylko ze zeberka musza byc miesne


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Odswieze troszke.

 

Dziewoszki czy ktoras z Was umie piec swojski chleb?????


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anakonda    0

solanka do szynki to taka że zimą ma wypłynąć jajko a latem ziemniak i troche jak na 3 l wody to peklosoli łyżka duża bobkowy listek i dużo czosnku bo zabija bakterie i z tydzień wyłożyć dzień przed i strzykawką jeszcze mięso tą solanką co było do środka na drugi dzien wędzić owocowym lub olchowym drzewem na święta pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Banan robiłam przed świętami te żeberka przy okazji świniobicia - palce lizać. Ja solankę na szynki robię 6%. I zawsze są super. Za czosnkiem nie przepadam, więc nim nie przyprawiam mięsa do wędzenia. Czosnek do do sałatek i do szpinaku. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj