Skocz do zawartości

Zdjęcie

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matwoj

matwoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 14:54

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 mam prosbe do wszystkich uzytkownikow AF zebyscie wypowiedzieli sie ktory ciagnik byscie wybrali :) hmm wkradla sie pomylka CLAAS a nie class

/// można zawsze użyć opcji edytuj :rolleyes:

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 Dzisiaj, 23:41
  •  

#2 Share Goncarek

Goncarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 15:19

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 Ja bym wybrał Claas'a Arion'a 620, wiadomo ten silnik John Deere'a :rolleyes: !

#3 Share matwoj

matwoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 15:40

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 a Johnach slychac ze sa niezbyt oszczedne;/

#4 Share Goncarek

Goncarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 18:30

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 No co ty gadasz :rolleyes: ?!

#5 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 18:37

a Johnach slychac ze sa niezbyt oszczedne;/

Ja tez tak słyszalem ale ja bym i tak brał claasa widziałem ze niezle wybajerzone są i kabina niezle amortyzowana.
A do czego ci ten traktor ??? Główny czy pomocniczy i na ile ha ???
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#6 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 08 listopad 2007 - 21:18

a Johnach slychac ze sa niezbyt oszczedne;/

w mojej okolicy wlasciciele JD tez mowia ze spodziewali sien ze beda palic malo a tu sie rozczarowali np mojemu sasiadowi na zaoranie 1 hektara lambo r 4 110 wychodzi 12 litrow a JD 6420 se 17 litrow dodam ze bylo to to samo pole

#7 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 21:34

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 ja bym bardzo chcial zeby na ha orki na 25 cm wyszlo mi 17 litrow paliwa, a w ciagnikach ojca sa silniki same, martina, sisu i jd, i kazdy na ha min 20 wychleje
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share matwoj

matwoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 21:57

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 to ma byc glowny ciagnik na 70ha do 4 obrotowej 3m uprawowo siewnego itp

#9 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 23:31

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 claas bedzie mial lepsza kabine (to jak najbardziej subiektywna opinia), ale takie smaczki jak cebis, drivestick, electropilot daja powody do zadowolenia, polecic moge obsluge ehr ktora przypadla mi bardzo do gustu i dloni :rolleyes: . reszta w sumie mocno porownywalna, mozna pokusic sie o porownanie parametrow, byc moze wyjdzie cos ciekawego
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 09 listopad 2007 - 08:32

ja bym bardzo chcial zeby na ha orki na 25 cm wyszlo mi 17 litrow paliwa, a w ciagnikach ojca sa silniki same, martina, sisu i jd, i kazdy na ha min 20 wychleje

ty mieszkasz na zulawach a ja mieszkam w okolicy gdzie 3 klasa to ewenement wiadomo troszke glinki sie trafi ale ogromna wiekszosc to 4 klasa wiec i zuzycie na ha orki nie powinno byc duze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 01:07

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 u mnie 90% to ziemia klasy 3a-4a, klasa bonitacyjna nie ma znaczenia :rolleyes:

#12 Share matwoj

matwoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 17:24

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 u mnie ziemie sa klasy 1-4 :rolleyes:

#13 Share Maweric82

Maweric82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 16:55

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 do matwoj-a mam pytanie ile kosztuje taki hektar ziemi w pierwszej lub drugiej klasie u was jeśli jest to możliwe do kupienia i jaki jest średni plon z takiego ha

#14 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 03 luty 2008 - 14:06

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 Hmm a ja teraz chcę spytać: i co wybrałeś i czy wogóle wybrałeś... ? Możemy się spodziewać pierwszego Ariona w Polsce??B)

#15 Share michalbelchatow

michalbelchatow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 03 luty 2008 - 14:52

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 Jeśli się nie mylę to Ariony są już w polsce więc coś ci się pomyliło

A do tematu:
Według mnie to ciągniki poruwnywalne, ale tak jak brzozak powiedział ciekawy jestem co z danymi technicznymi

#16 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 03 luty 2008 - 15:02

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 mi tez sie zdaje ze lepszy bedzie CLAAS niz DF

#17 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 03 luty 2008 - 21:29

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 Hehe... Brzozak ma Axiona więc chwali Claasa ja mam Agrotrona więc jestem za DF B) Co do ciągniczków to troszeczkę za mało jest tu opisane w tym temacie do czego miałby służyć ciągnik żeby spekulować nad wyborem ;]
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#18 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 luty 2008 - 22:15

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 no dokladniej to moj tato ma claasa,
staralem sie byc w miare obiektywny i pozostawilem "otwrta furtke" do porownan w zakresie parametrow, ale ci co mieli zapal i sie udzielali w tym temacie, jakos nie skusili sie na porownanie.
a takie bezwzgledne chwalenie bo mam, to nie ma wiekszego sensu B)

#19 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 03 luty 2008 - 22:19

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620 Ja akurat mogę tylko coś powiedzieć o DF bo Arionem nie miałem okazji pracować w polu. Myślę że w Twoim wypadku jest podobnie tylko, że odwrotnie(No chyba, że się mylę)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 luty 2008 - 22:27

Ja akurat mogę tylko coś powiedzieć o DF bo Arionem nie miałem okazji pracować w polu. Myślę że w Twoim wypadku jest podobnie tylko, że odwrotnie(No chyba, że się mylę)

4 moich znajomych ma agrotrony, a ze moja ciekawosc rolnicza nie zna granic, to zawsze sie wsiadzie i pojezdzi chociaz z boku operatora B)
tylko, ze oni nie maja takich malych B) wszystkie 200, mk3 i jeden ten nowszy

Dodaj odpowiedź