Skocz do zawartości

Zdjęcie

Walec do trawy

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Konii

Konii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 maj 2012 - 17:39

Walec do trawy Witam,może ktoś z Was ma pomysł jak zrobić walec do trawy? Szukalem na allegro,chciałem kupic ale ceny sa dla mnie za duze,i wole zrobic domowym sposobem ,jesli sie da :D Czekam na wasze pomysły :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Walec do trawy Dzisiaj, 21:31
  •  

#2 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 06 maj 2012 - 19:09

Walec do trawy zalej opony od tira betonem w srodek jakąś ośkę dyszel i masz walec

#3 Share Konii

Konii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:14

Walec do trawy Opon od tira nie mam niestety :/

#4 Share matisz

matisz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:18

Walec do trawy według mnie jeszcze szybciej było by zalac 2 beczki 200l po oleju w srodek oske dyszel i tanim kosztem mamy walec

#5 Share Konii

Konii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:31

Walec do trawy beczke to ja mam ale z 500L :/ a zeby taka zalac to ile bym musiał betonu zuzyc itp :D

#6 Share matisz

matisz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:35

Walec do trawy to sobie kup 200 nie sa drogie. a jak nie chcesz ich zalewac betonem to zasyp samym zwirem ewentualnie zwirem z piachem, masa podobna do betonu a nie musisz płacic za cement, tu masz ceny beczek
http://allegro.pl/be...2319783129.html
http://allegro.pl/be...2299499977.html

#7 Share Konii

Konii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:42

Walec do trawy Faktycznie,beczki tanie :D a 2 wyjscie mam to moge isc na pobliski złom i zakupic uzywana beczke :D Potem zrobie 2 osie,dyszel i wio :D

#8 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 13 maj 2012 - 10:23

Walec do trawy jeżeli beczka to trzeba zalać betonem choćby słabiutkim możesz tez do tego betonu nawalić dużo kamieni. Jeżeli zasypiesz piaskiem jak ktoś proponował to po pierwsze wał taki moment będzie pogięty i będzie skakał szarpał itd. Po drugie musiał byś brzegi solidnie wzmocnić ( dna) w skrajnych beczka bo całe obciążenie było by na te dna a to przecież blaszka cieniutka( po zalaniu obciążenie przenosi beton). Ja kiedyś zrobiłem z opon tira i ma tą zaletę że toczy się cicho nawet po kamieniach itp. Jeżeli opon nie masz wystarczy podjechać do wulkanizacji to dadzą ci za darmo zużyte opony, mogą być przecież łyse czy uszkodzone. Jedyny minus tego rozwiązania to to że są przerwy między oponami bynajmniej w moim wypadku bo wał używałem do ubijania podwórka po wyrównywaniu o raz czasami do naprawy drogi gruntowej
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#9 Share Luker

Luker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 10:23

Walec do trawy Kupić na szrocie 2-3 identyczne butle po gazie LPG, odciąć dna i zespawać w długi zbiornik, ułożyskować na końcach i piach do środka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 12:04

Walec do trawy Mój to duży bojler coś 210 cm na 65 cm a rama z łożyskami to stary wózek tartaczny jakoś okazyjnie znalazłem na złomie jak by na mnie czekało - zbiornik zalałem betonem dospawałem zaczep i wyszedł wał jak z fabryki . :)

Edytowany przez andrzej612b, 10 listopad 2012 - 18:51.

#11 Share Mateusz5200

Mateusz5200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 09:20

Walec do trawy najlepiej z bojlera od hydroforu dwa zespawac ze soba i jest wał ja tez mam taki

#12 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 13:16

Walec do trawy Mam z 3 beczek po 200l zalane betonem, działa fajnie bez awarii od 4lat po 10 ha pracy rocznie
Waga to około 1500kg więc ciągnik min 100KM
Cena wykonania to około 1000 zł.

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#13 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 22:12

Walec do trawy do 1,5 t 100 KM potrzebne :blink:
i w jaki sposób kosztowało CI ę to 1000 złotych...
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#14 Share czarnyciagnik

czarnyciagnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 16:47

Walec do trawy witam, też mam plan zrobić walec i wymysliłem że kupie na szrocie rure tak ze 30 cm srednicy i 2 tarcze hamulcowe takie żeby pasowaly jako dekle, w środek oś z rury 3/4 cala i beton. Na końce rury kawałek rury 1 calowej do której będzie przyspawany dyszel, będzie takie tandetne łożyskowanie:) złom użytkowy u mnie po 1,5 więc w 100 pln śmialutko się zmieszcze.

#15 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 20:03

Walec do trawy tyle że przy średnicy 30 cm metr takie wały ważył by około 200 kg. co zdaje mi się dość małym ciężarem. To "łożyskowanie" które opisałeś to raczej troszkę za cienkie szybko się wytrze

#16 Share czarnyciagnik

czarnyciagnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 21:34

Walec do trawy no to 40 a jak mało to balast na dyszel, będzie trójkątny więc niema problemu, a w ,,łożyskowanie'' można napchać smaru. Chyba żeby zainwestować w łożyska w obdowie za ok 40 pln/szt. Zależy jak często będzie używany. Można też na szrocie kupić piaste przednią np od malucha albo poloneza i na niej łożyskować. Zależy ile kasy jest do wydania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 14:31

Walec do trawy

do 1,5 t 100 KM potrzebne :blink:
i w jaki sposób kosztowało CI ę to 1000 złotych...

100KM bo wał jest zawieszany na podnośnik
A rama do takiej wagi walca to musi być solidna więc i kosztowała

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha