Skocz do zawartości

Zdjęcie

Iglica do bel

56 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arczi

Arczi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 10:01

Iglica do bel czy ma ktos z was iglicę do bel własnej roboty?? chodzi mi oto czy mozna nią ładować bele nie tylko ze słomy ale i z siana suchego i sianokiszonki. jeśli macie jakieś foty to będę wdzięczny??? z góry dzieki. bede jej używał poki nie dorobie się lepszego ciągnika z turem . pozdro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Iglica do bel Dzisiaj, 21:29
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 10:15

Iglica do bel

czy ma ktos z was iglicę do bel własnej roboty?? chodzi mi oto czy mozna nią ładować bele nie tylko ze słomy ale i z siana suchego i sianokiszonki. jeśli macie jakieś foty to będę wdzięczny??? z góry dzieki. bede jej używał póki nie dorobie się lepszego ciągnika z turem . pozdro.

No jasne że można tylko sama konstrukcja musi być solidna i odpowiednie proporcje zachowane a do jakiego ciągnika? Z tym że bel sianokiszonki raczej 2 warstwy na przyczepę nie położysz i ciężko sie wbijać bedzie

Edytowany przez Balzak, 08 listopad 2007 - 17:55.
Ortografia

#3 Share Arczi

Arczi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 10:17

Iglica do bel c360 3p

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 10:25

Iglica do bel

c360 3p

:rolleyes: No więc,ale chcesz zrobić od podstaw masz moze jakieś materiały? W galerii albo wynalazki albo new holland jest wrzucony taki kolec i opisany sposób wykonania

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 10:27

Iglica do bel fajny kolec jest w dziale ursus (przypięty do ciapka)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 11:07

Iglica do bel Ale na takim wysięgniku to 360 nie podniesie sianokiszonki. Za lekki przód raczej ma.

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 11:43

Iglica do bel

Ale na takim wysięgniku to 360 nie podniesie sianokiszonki. Za lekki przód raczej ma.

Na wysiękgniku 2m od ciągnika do nasady igły powinno być ok, ale wtedy na przyczepę tylko jedna warstwa, natomiast do słomy i siana wysięgnik około 3 m może być i spokojnie 3 a może nawet i 4 warstwy można w stercie układać. Są jeszcze dwie szkoły jedni twierdzą ze na jednym kolcu lepiej bo bela sie obruci i dopasuje, inni że na 2 kolce na końcu rozstawione na 40 -50 cm jeden i 2gi sposób dobry a do siaonokiszonki i wilgotnego siana moim zdaniem lepiej 2 bo pomimo że 2 to łatwiej wbić bo bela nie ucieka z kolcem na boki, no i na 2 to nei ma prawa złamać się igły a le ramie moze się wygiąć dlatego radze do sianokiszonki naprawde mocny materiał

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 12:11

Iglica do bel znajomy pożyczył jakiś kolec do ładowania i przypiął do MF255. ładował sianokiszonkę 120x120. Jak nie wbił do końca kolca to ciągnik nie mógł podnieść. Udało mu się tym załadować bele na przyczepy ale cały czas na masce musiały jeździć 2 osoby :rolleyes:. Bez tego dociążenia to mógł koła zmieniać a nie ładować :)

PS nie wiem jaka długość wysięgnika.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 14:27

Iglica do bel Ja mam trzy kolce i każdym z nich moge kłaść sianokiszonke, słome i siano. Najdłuższym układam bele na 4 rzędy(na przyczepie 2 rzędy sianokiszonki jak i słomy). Zrobiony jest z grubościennej rury o średnicy 10cm.

#10 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 14:47

Iglica do bel JA mam kolec niedawno robiony fotki w galerii... Jakieś pytania?? Pisz na gg albo PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 17:01

Iglica do bel ja też mam takie coś zdięcia są w galeri ona jest z mf 255 przód podnosi tylko przy szybkiej jeżdzie
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#12 Share DjKrak

DjKrak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 19:04

Iglica do bel Ja mam sam kolec (70cm) z pół osi od stara albo od jelcza. Po obu stronach są kolce takie jak przy krokodylach o długości około 50cm. Bela dzieki nim sie nie przekreca i mozna ja wyzej podac.
To wszystko jest umieszczone na ładowaczu nie wiem jak to się nazywa, bo jest starsze ode mnie :rolleyes:
Ładowacz ładuje baloty na przyczepe na dwie warstwy i podnosi bele o wadze nawet 800kg trzeszczy ale daje rade:D

Tak wygłada ładowacz.
http://www.agrofoto....t...i&img=28625
http://www.fotosik.p...b6ae501627e27df
http://www.fotosik.p...2847e0802b640e2

#13 Share Arczi

Arczi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 19:53

Iglica do bel od podstaw

#14 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 19:59

Iglica do bel Ja mam takie coś- nie ma problemu z sianokiszonką :rolleyes:

#15 Share tomcio748

tomcio748

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 20:32

Iglica do bel Ja mam coś takiego. Bardzo prosty i łatwy do wykonania sprzęt i problem z załadunkiem bel słomy i siana nie istnieje. Na przyczepy spokojnie się ładuje na dwie warstwy. Na stertę można podać na czwartą warstwę , tylko sposobem , ale na trzy to bez problemu zresztą wyżej nie stawiam. Używamy tego z ursusem 360 , pożyczają ode mnie ludzie co mają MF 255 i też ładują.Widać coś takiego na tym zdjęciu . obok grubera.
zdjęcie tu

#16 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 17 listopad 2007 - 14:17

Iglica do bel

Ja mam takie coś- nie ma problemu z sianokiszonką :lol:

też mam takie coś ale ja sam robiłem rama od rozsiewacza i 2 długie metalowe prenty ale to tylko do przewiezienia bel na przyczpe nie załaduje ;/
http://www.agrofoto....t...i&img=27460
http://www.agrofoto....t...i&img=15952 nie patrzcie na deski obok obory to było w czasie remontu i wszystko porozwalane ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#17 Share Maniek96

Maniek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:59

Iglica do bel U mie we wsi znajomy zrobił coś na wzur podniśnika w wuzkach widłowych.
Jest tam chyba jedna igła.
I ładuje Ursusem C-360 3P dwa piętra siano kiszonki na zwykłych przuczepach(nie jakiś niskich).
Latem codziennie śmigał od rana do wieczora paroma przyczepami na łąki. ;) ;) ;) B)

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 21:09

Iglica do bel Z czego robicie ramie do kolca zwykłego do bel?Bo ja z czego bym nie zrobił to się gnie, nawet robiłem z prętu 8mm taki mostek jakby no wzmocnienie i to się pręt urwał a potem zgieło się wszystko na bok a była to rura 100mm

#19 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 21:12

Iglica do bel Rura długości 3,6m + kolec 70cm co razem daje 4,30m. Rura jest grubościenna około 1cm i nie ma mowy o zginaniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 21:21

Iglica do bel 3,6 m optymalna długość do suchuch bel siana i słomu, maięłm taki przy mf 255, ale szybko pompa podupadła i teraz tylko 2,2 m