Arczi

Iglica do bel

Polecane posty

Arczi    0

czy ma ktos z was iglicę do bel własnej roboty?? chodzi mi oto czy mozna nią ładować bele nie tylko ze słomy ale i z siana suchego i sianokiszonki. jeśli macie jakieś foty to będę wdzięczny??? z góry dzieki. bede jej używał poki nie dorobie się lepszego ciągnika z turem . pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
czy ma ktos z was iglicę do bel własnej roboty?? chodzi mi oto czy mozna nią ładować bele nie tylko ze słomy ale i z siana suchego i sianokiszonki. jeśli macie jakieś foty to będę wdzięczny??? z góry dzieki. bede jej używał póki nie dorobie się lepszego ciągnika z turem . pozdro.

No jasne że można tylko sama konstrukcja musi być solidna i odpowiednie proporcje zachowane a do jakiego ciągnika? Z tym że bel sianokiszonki raczej 2 warstwy na przyczepę nie położysz i ciężko sie wbijać bedzie

Edytowano przez Balzak
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
c360 3p

:rolleyes: No więc,ale chcesz zrobić od podstaw masz moze jakieś materiały? W galerii albo wynalazki albo new holland jest wrzucony taki kolec i opisany sposób wykonania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

fajny kolec jest w dziale ursus (przypięty do ciapka)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ale na takim wysięgniku to 360 nie podniesie sianokiszonki. Za lekki przód raczej ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ale na takim wysięgniku to 360 nie podniesie sianokiszonki. Za lekki przód raczej ma.

Na wysiękgniku 2m od ciągnika do nasady igły powinno być ok, ale wtedy na przyczepę tylko jedna warstwa, natomiast do słomy i siana wysięgnik około 3 m może być i spokojnie 3 a może nawet i 4 warstwy można w stercie układać. Są jeszcze dwie szkoły jedni twierdzą ze na jednym kolcu lepiej bo bela sie obruci i dopasuje, inni że na 2 kolce na końcu rozstawione na 40 -50 cm jeden i 2gi sposób dobry a do siaonokiszonki i wilgotnego siana moim zdaniem lepiej 2 bo pomimo że 2 to łatwiej wbić bo bela nie ucieka z kolcem na boki, no i na 2 to nei ma prawa złamać się igły a le ramie moze się wygiąć dlatego radze do sianokiszonki naprawde mocny materiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

znajomy pożyczył jakiś kolec do ładowania i przypiął do MF255. ładował sianokiszonkę 120x120. Jak nie wbił do końca kolca to ciągnik nie mógł podnieść. Udało mu się tym załadować bele na przyczepy ale cały czas na masce musiały jeździć 2 osoby :rolleyes:. Bez tego dociążenia to mógł koła zmieniać a nie ładować :)

 

PS nie wiem jaka długość wysięgnika.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Ja mam trzy kolce i każdym z nich moge kłaść sianokiszonke, słome i siano. Najdłuższym układam bele na 4 rzędy(na przyczepie 2 rzędy sianokiszonki jak i słomy). Zrobiony jest z grubościennej rury o średnicy 10cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja też mam takie coś zdięcia są w galeri ona jest z mf 255 przód podnosi tylko przy szybkiej jeżdzie


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0

Ja mam sam kolec (70cm) z pół osi od stara albo od jelcza. Po obu stronach są kolce takie jak przy krokodylach o długości około 50cm. Bela dzieki nim sie nie przekreca i mozna ja wyzej podac.

To wszystko jest umieszczone na ładowaczu nie wiem jak to się nazywa, bo jest starsze ode mnie :rolleyes:

Ładowacz ładuje baloty na przyczepe na dwie warstwy i podnosi bele o wadze nawet 800kg trzeszczy ale daje rade:D

 

Tak wygłada ładowacz.

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=28625

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bb6ae501627e27df

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=92847e0802b640e2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio748    2

Ja mam coś takiego. Bardzo prosty i łatwy do wykonania sprzęt i problem z załadunkiem bel słomy i siana nie istnieje. Na przyczepy spokojnie się ładuje na dwie warstwy. Na stertę można podać na czwartą warstwę , tylko sposobem , ale na trzy to bez problemu zresztą wyżej nie stawiam. Używamy tego z ursusem 360 , pożyczają ode mnie ludzie co mają MF 255 i też ładują.Widać coś takiego na tym zdjęciu . obok grubera.

zdjęcie tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Ja mam takie coś- nie ma problemu z sianokiszonką :lol:

 

też mam takie coś ale ja sam robiłem rama od rozsiewacza i 2 długie metalowe prenty ale to tylko do przewiezienia bel na przyczpe nie załaduje ;/

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=27460

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=15952 nie patrzcie na deski obok obory to było w czasie remontu i wszystko porozwalane ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek96    0

U mie we wsi znajomy zrobił coś na wzur podniśnika w wuzkach widłowych.

Jest tam chyba jedna igła.

I ładuje Ursusem C-360 3P dwa piętra siano kiszonki na zwykłych przuczepach(nie jakiś niskich).

Latem codziennie śmigał od rana do wieczora paroma przyczepami na łąki. ;););) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z czego robicie ramie do kolca zwykłego do bel?Bo ja z czego bym nie zrobił to się gnie, nawet robiłem z prętu 8mm taki mostek jakby no wzmocnienie i to się pręt urwał a potem zgieło się wszystko na bok a była to rura 100mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Rura długości 3,6m + kolec 70cm co razem daje 4,30m. Rura jest grubościenna około 1cm i nie ma mowy o zginaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

3,6 m optymalna długość do suchuch bel siana i słomu, maięłm taki przy mf 255, ale szybko pompa podupadła i teraz tylko 2,2 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1
też mam takie coś ale ja sam robiłem rama od rozsiewacza i 2 długie metalowe prenty ale to tylko do przewiezienia bel na przyczpe nie załaduje ;/

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=27460

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=15952 nie patrzcie na deski obok obory to było w czasie remontu i wszystko porozwalane ;]

 

a czy była by możliwość zrobienia zdjęcia tego kła z profilu, i kilku innych ujęć??

bo mam podobny i coś zmieniłem przy kącie i mam problem z nabijaniem bel sianokiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
a czy była by możliwość zrobienia zdjęcia tego kła z profilu, i kilku innych ujęć??

bo mam podobny i coś zmieniłem przy kącie i mam problem z nabijaniem bel sianokiszonki

 

moge zrobić ale jak będę u wujka to za tydzień. Ale ja nie nabijam beli tylko pod bele bo to jest za grube ja tylko tym transportuje bele do obory ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
a czy była by możliwość zrobienia zdjęcia tego kła z profilu, i kilku innych ujęć??

bo mam podobny i coś zmieniłem przy kącie i mam problem z nabijaniem bel sianokiszonki

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=36665

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=36667

 

Prosze bardzo ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj