Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz Fahr XD4,50 i 4.75

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share drajwer12

drajwer12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 06 maj 2012 - 16:38

Deutz Fahr XD4,50 i 4.75 witam koledzy jestem nowym urzytkownikiem i mam takie pyatnie a mianowcie chce kupić Deutz XD 4.50 lub 4.75 i pochodnie zależy jaki sie trafi , 4 cylindroey silnik i tak max d 95 km , interezuje mnie jak one sią sprawują i czy mają jakąś elektronike , il mniej wiecej pali , prosze o porade

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz Fahr XD4,50 i 4.75 Dzisiaj, 21:30
  •  

#2 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 06 maj 2012 - 16:49

Deutz Fahr XD4,50 i 4.75 Po pierwsze nie XD tylko Dx ;)
Po drugie nie ma modelu 4.75 w serii Dx tylko 4.70

Co do elektroniki zdarzają sie z niewielką ilością (EHR, komputer czy PS) ale rzadko bo zazwyczaj spotykane sa wersje wpełni mechaniczne.
Spawują się w miarę dobrze ale jak trafisz na zajechany egzemplarz to cudów się nie spodziewaj...
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#3 Share drajwer12

drajwer12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 06 maj 2012 - 18:06

Deutz Fahr XD4,50 i 4.75 sory za błędy , a na so zwracać ówagez szczególną przy kupnie tego ciągnika , i ile on mniej więcej pali

#4 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 06 maj 2012 - 18:49

Deutz Fahr XD4,50 i 4.75 Tak jak w każdym ciągniku: silnik, sprzęgło, skrzynia, hydraulika, układ kierowniczy itp. przyjrzyj się też kabinie czy nie jest mocno zdewastowana...
uważaj też na roczniki bo ludzie lubią je odmładzac :P

Co do spalania to się zabardzo niewypowiem bo nigdy dokładnych pomiarów nierobiliśmy ale tak mniej wiecej to Dx4.50 wychodzi jakby bardziej oszczędnny niż Zetory 5340 i 7011 w tych samych pracach :huh:
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#5 Share michaldeutz

michaldeutz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny i ciągniki rolnicze.

Napisany 07 maj 2012 - 19:57

Deutz Fahr XD4,50 i 4.75 Kolega wyżej ma racje spali nawet mnie od zetora 7211 wiem bo mam i zetor i deutza więc to przetestowałem.Seria dx były najbardziej udaną serią deutza

#6 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 maj 2012 - 22:08

Deutz Fahr XD4,50 i 4.75 Witam, u mnie w rodzinie posiadają DF DX 4.31, ma 75kM, jest bardzo oszczędny, brak zbędnej elektroniki, wszystko włączane mechanicznie, spisuje się dobrze, w kosiarce 1,65 pali podobnie jak c 360. Warto sprawdzić czy licznik nie bije już drugi raz od początku, przypuśćmy jak traktor ma 25 lat i ma 4 tys mth to albo ma zepsuty licznik albo w rzeczywistości ma 14tys B).

#7 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 11 maj 2012 - 13:07

Deutz Fahr XD4,50 i 4.75 To jeszcze dobrze jak tylko 2 raz się kręci gorzej jak ze 3 albo 4 :D
Przypuszczalnie niech ciągnik za zachodzie zrobi ok. 1000mth/rok (a nawet może 15000 i 2000mth robic) to po 25latach będzie miał juz 25000mth i to jest jak najbardziej normalny przebieg cwierc-wiekowej maszyny :)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 11 maj 2012 - 13:10

Deutz Fahr XD4,50 i 4.75 NO już kolego nie przesadzajmy że ciągnik robi te 1000mtg rocznie zachodnie ciagniki te mniejsze nie w turze stukają od 300 do 500-600mtg rocznie tak najpewniej sie je spotyka a co do tych modeli to bardzo fajne i zwyjkle właśnie w pełni mechaniczne co jest ogromną zaletą w używanym i już dosc wiekowym sprzęcie.

#9 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 11 maj 2012 - 13:54

Deutz Fahr XD4,50 i 4.75 Handlarze zazwyczaj ustawaja liczniki tak aby na rok wychodziło te 400-600mth w rzeczwistośc mają 2 razy wieksze przebiegi niz jest na liczniku.
Bo jak myslisz czy było by duże zainteresowanie 10 letnimi sprzetami w których sie już liczniki pozamykały i kręcą od nowa? A właśnie takich sprzetów jest najwięcej bo pewnie kupowane sa na zachodzie (najczęściej z francji) maja niższe ceny ze wzgledu na zuzycie a przez to że są młode w RP maożna je lekko odnowic, dopicowac i puścic jako mało uzywany :P
Oczywiście nie twierdzę iż wszystkie takie są bo zdarzają się też takie mało wytłuczone lae to naprawdę rzadko i żeby trafic na taki sprzet to trzeba miec wielkie szczęście :huh: 

Edytowany przez MgrLukash, 11 maj 2012 - 13:55.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#10 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 11 maj 2012 - 17:40

Deutz Fahr XD4,50 i 4.75 Kolego akurat handlarz ustawia je zeby miały rocznie robione 150-200mtg a o przebiegach wiem co nie co bo sporo po niemczech za tym złomem się jeździ i nie po turkach (handlarzach) a bezpośrednio u rolników ale też warto podkręślić że niemieckich rolnikó bo od francuza to bym niczego nie kupił, poprsotu niechluje i gnojorze, sami sie nie myją to jak myślicie czy ciagnik myją albo czy pamiętają o przeglądach i wymianach?? Fakt z francji tanio kupi podmaluje podspawa i wyczyści ale bebechów nie zmienią i wyłomotane to jest nie to przez ogromne przebiegi a przez niechlujstwo żabojadów. Fakt i z niemiec trafiają sie zajechane sprzęty ale jeśli kupi sie od bauera bezpośrednio i wodać co jest na podwórku i ze pola nie ma 1000ha tylko do 100 to powiem że taki sprzęt pochula latami i przebiegi są orginalne a w DF czy slinikach fendta MWM to przebieg 10000mtg przy właściwym urzytkowaniu będzie chodził drugie tyle a nawet u jednego rolnika w fendtcie 615 jak sam mówił było ponad 30000mtg przbiegu i slinik palił i miał moc jak nie jeden nowy (oczywiście silnik ręką nie ruszany) a powiem że jeśli silnik df nie przgrzany i dbany również spokojnie dociagnie kilkunastu a nawet kilkudziesięciu tyś mtg.

#11 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 11 maj 2012 - 18:33

Deutz Fahr XD4,50 i 4.75 Albo ja jestem na tyle tępy że nie umiem wykonac prostego dzielenia (mth/lata) albo w twoim regionie są inne tradycje :D

Brudasem czy gnojarzem mozna nazwac zarówno niemca, francuza, anglika czy kogokolwiek innego bo prawda jest taka iż w karzdym kraju (nawet w RP) nie brakuje takich osób które mają szeroko pojęty burdel nie tylko jeśli chodzi o maszyny ale i również w domu, samochodzie oraz gdziekolwiek przebywają :P
Ale fakt z fracnji/UK sporo jest szrotów ale w mojej okolicy właśnie głownie od żabojadów sprzety przyciągają...

Wiekszośc szanowanych ciagników powinna doczekac przebiegów 30 000mth
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#12 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 maj 2012 - 19:49

Deutz Fahr XD4,50 i 4.75 Widzę, że wywołałem małe spięcie swoim postem :P . W DX-ach 1.mth= 45 min, a w Agroprimie ok. 90 min. (swoje wyniki popieram stycznością z tymi traktorami) więc motogodzina motogodzinie nie równa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 12 maj 2012 - 08:35

Deutz Fahr XD4,50 i 4.75 Posiada ktoś katalog części do serii DX 4.XX?

Dodaj odpowiedź