Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z trzecią sekcją

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 maj 2012 - 11:45

Problem z trzecią sekcją Witam! Od jakiegoś czasu mam problem z działaniem trzeciej sekcji w turze Zetor TL220. Wszystko jest dobrze gdy narzędzie ładowacza znajduje się na wysokości do ok 2m, lecz gdy tur jest podniesiony na ok 3m przestaje działać elektromagnes/elektrozawór i nie można otworzyć/zamknąć krokodyla. Wystarczy lekkko "szarpnąć"/opuścić/podnieść ładowacz i znów zaczyna działać. Przewód sprawdzony, prąd dochodzi, w tym magnesie też raczej nie ma co zawadzać, czy blokować w jakiś inny sposób. Zresztą nie da się go całkiem rozebrać. Ostatnią opcją jest rodzielacz, stąd moje pytanie czy ktoś go już rozbierał na części pierwsze? A może przyczyna leży całkiem gdzie indziej? Proszę o pomoc.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z trzecią sekcją Dzisiaj, 15:13
  •  

#2 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 05 maj 2012 - 13:08

Problem z trzecią sekcją Zdejmij cewkę, wykręć rdzeń i go rozruszaj, u mnie w jednym, po prostu lekko się zapiekł. Możliwe, że od strony rdzenia jest jakiś farfocel z pękniętej uszczelki, będziesz widział to po odkręceniu rdzenia.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#3 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 maj 2012 - 15:19

Problem z trzecią sekcją No ten cały rdzeń/trzop czy jak tam to nazwać wyjąłem i włożyłem spowrotem bo nic tam nie widać. Gdyby się zapiekł to by nie działał w każdej pozycji ładowacza, a nie tylko wtedy gdy jest wysoko

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#4 Share ReMeK8250

ReMeK8250

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się motoryzacją głównie maszynami rolniczymi oraz ogólnie rolnictwem.

Napisany 05 maj 2012 - 16:21

Problem z trzecią sekcją A u mnie znowu jest tak, że źle podłączyli hydraulike w ładowaczu i na wychylaniu narzędzia, otwieranie/zamykanie jest na odwrót(joy biorąć w lewo otwiera się, a w prawo zamyka) ale trzecia sekcja jest normalnie, czyli w lewo po naciśnięciu przycisku krokodyl się zamyka a w prawo otwiera (ładowacz zetorwski). I teraz takie pytanie czy wystarczy przełożyć tylko przewody od hydrauliki czy przy elektrozaworze też trzeba zamieniać?

#5 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 maj 2012 - 18:44

Problem z trzecią sekcją
ReMeK8250 przeł urz najpierw przewody od hydrauliki i sprawdź a jak nie będzie dobrze ci chodził krokodyl to najwyżej zaś zamienisz

Raczo podejrzewam że masz kabel przerwany jak się w pewnym momencie gdzieś naciągnie to rozłącza albo jakieś gniazdko przerywa a żeby sprawdzić lepiej podłącz wo gule osobnym przewodem prosto do elektor zaworu i sprawdź jak działa

#6 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 06 maj 2012 - 09:12

Problem z trzecią sekcją Jak wcześniej napisałem, prąd dochodzi, kabel jest luźno, przyczyna tkwi gdzieś dalej :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 06 maj 2012 - 10:02

Problem z trzecią sekcją A sprawdzałeś na podniesionym do góry kiedy ci 3 sekcja nie działa??

#8 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 06 maj 2012 - 11:26

Problem z trzecią sekcją Tak, podłączyłem dodatkowo żarówkę ;)

#9 Share pawloxhxx

pawloxhxx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze. nowe technologie,

Napisany 24 luty 2015 - 19:39

Problem z trzecią sekcją

Witam nie chce zakładać nowego tematu więc piszę tutaj, mam problem z trzecią seksją w proximie w turze sl220 trac lift mianowiecie nie chce mi roztwierać chwytaka zamykać zamyka bez problemu a otworzyć za 10 razem załapie lub szarpie po 1 cm za każdym ruchem dżojem i nie wiem co jest miał ktoś tak? zaglądałem i wygląda wszystko ok ale dalej nie działa otwieranie

#10 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 luty 2015 - 20:58

Problem z trzecią sekcją

Dochodzi prąd do cewki dzielnika oleju? Może gdzieś nie łączy (np na złączach, lub kończy się przycisk w joyu). Podłącz na stałe prąd do cewki i sprawdź czy wtedy działa prawidłowo. Jeżeli nie, może być tak że przycina się suwak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share petroszz

petroszz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 09:48

Problem z trzecią sekcją

Witam. Mam ten sam problem co kolega pawloxhxx.

Mianowicie 1i 2 sekcja działa a na trzeciej działa tylko w jedną stronę(w zależności od podłączenia przewodów w chwytaka) obecnie tylko otwiera, bez puszczania przycisku przechodzę w zamykanie i albo nic się nie dzieje, albo szarpnie albo troszkę zamknie i przełącza na druga sekcje i chwytak wychyla się w dół. Pierwszym razem po rozebraniu i wypuszczeniu tego oleju z dzielnika działało może z 3tyg  teraz znowu się zacina. Przewody sprawdzone, napięcie właściwe, zamieniałem wszystkie przewody i jest tak samo. W sumie wczoraj na sterowaniu głównym źle podłączyłem przewody olejowe tak że sekcja1+ z sekcją2- i sekcja 1- z sekcją 2+ i wtedy nic nie chciało działać tylko szarpało ale po przywróceniu wyjściowej kolejności przewodów o dziwo zaczęło działać.  Zaraz idę znowu rozbierać i będę dokładnie czyścił i sprawdzał ten suwak.