kubas340

John Deere 6630 - Deutz Fahr M 600 - Zetor Forterra 135

Polecane posty

kubas340    2

Która z tych maszyn waszym zdaniem warta jest swej ceny i dlaczego?

Miałby to być główny koń na 90 ha. Czy każdy z nich dałby radę obrotówce 4 po 50 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrUrSuS912    0

moim skromnym zdaniem myślę że każdy z tych ciągników jest godny uwagi . Wybór zależy tak że od gotówki jaką dysponujesz i czy dużo ważne jest dal cb spalanie ;d john na pewno jest drogi i na pewno najwięcej z tych ciągniczków pali . Deutz do niego nie mam aż takich zastrzeżeń ponieważ cene może tez ma wysoką ale podobno mało palą te ciągniki . ;] a Zetor jak Zetor na pewno najtańszy . Jego największą wadą jest chyba masa bo zauważyłem że często podskakują , Nie wiem jak z uciągiem zetora bo john i deutz w takim pługu raczej dadzą radę . a Zetor to nie wiem , ale wydaje mi sie że powinien dać radę ; ] Osobiście najbardziej polecił bym Deutza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

john to twarda maszyna z deutzem nie mam doświadczenia lecz bardzo mnie się podoba ,a zetor jedyne co za nim przemawia to cena i serwisowanie. Lecz nie każdy musi być wart swej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek420    3

Jeżeli chodzi o komfort zetora to nie dorówna tym obu markom :) Jeżeli chodzi o uciąg tego pługa to miałbym małe wątpliwości co do Zetora.Ja najbardziej poleciłbym deutza bo też jestem użytkownikiem tej marki i jak do tej pory sprawuje się świetnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0
Napisano (edytowany)

polecam zetora mam proxime i forterre sprawuja sie swietnie co do pługa to zetor powinien dac rade ja swoja 125 ciagne 4x45 zwroc uwage tez na cene czesci do tych ciagników bo przeciez kazdy ciagnik sie kiedys zepsuje

Edytowano przez bercikoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak tez mam zetora (1500 mth) i juz sie psuje. wiec zetor psuje sie najszybciej. dlatego nie jest to najlepszy wybór. z DF nie miałem do czynienia ale slyszy sie ze mają niskie spalanie. bo faktycznie moj JD do najoszczedniejszych nie nalezy, a paliwo caly czas do góry. wiec najlepiej pofadaj z uzytkownikami ciągników. nie mozna kierowac sie jednym argumentem w wyborze ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaspychel    2

Ja stawiam na zetora sam mam 3 zetory i działają bez zarzutów ostatnio brałem na młodego proximę 8441 + tur 100 i nie mam zarzutów . Każdy wie że zetor to zaufana marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAPRAL1    1

ja jeszcze nie dawno tez mialem ten problem co wybrac i wypadlo na DF jest to o wiele bardziej komfortowa maszyna niz ZETOR w tym miesiacu odbieram mojego AGROTRONA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Ja też wybierałem pomiędzy JD 6630 a Deutzem M 600 I za tydzień na podwórku pojawi się Agrotron.. Wersja B na najszerszych kapciach, z Tuzem i parę innych głupot.

Powiem tak - o wyborze zadycydowały raczej opinie inych użytkowników oraz upadek marki Jelonka.. wiele lat marzyłem o żółto-zielonym ale ostatnio zmieniłem zdanie. Wśród znajomych którzy ostatnio je kupowali jest dużo awarii, nie ujmuję nic koncernowi ale uważam że rynek polski który dużo kupuje jest traktowany po macoszemu, To co dzieje się z kombajnami i właśnie z serią komfort to pomyłka. orbitrole, pompy i inne wymieniane juiż na gwarancji i zaraz po niej sprawiają że mimo podziwu wielu i uznania dla marki to jednak odpycha.. A części w odróżnieniu od pospolitych ursusów czy zetorów mają wiadomo duże przebicie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vector    1

Zwróć uwagę, że porównujesz ciągniki z innych półek. Moim zdaniem Zetor w Twoim zestawieniu wypada najsłabiej. Po pierwsze, zarówno John Deere 6630, jaki i Deutz Fahr M600 są to ciągniki 6 cylindrowe, Zetor jest 4 cylindrowy, stąd przy zapięciu ciężkiej maszyny na tylny podnośnik, będzie o wiele bardziej niestabiliny, niż pozostałe. Po drugie, Zetor to trochę inna półka cenowa. Na jego korzyść będzie przemawiała niższa cena, ale nie ma się co łudzić, również gorsze wykończenie, mniej dostępnych opcji wyposażenia, min. brak dostępnej amortyzacji osi przedniej, a także rewersu elektrohydraulicznego, co przekłada się na niższy komfort w tym ciągniku. Co do Deutz Fahra i John Deera, to nie mogę zbyt wiele powiedzieć. Może zwróć uwagę na ciągniki grupy CNH. Wypadną lepiej cenowo od "zielonych", a moim zdaniem nie odstępują im pod względem komfortu jazdy, wykonania oraz danych technicznych. Wybór zależy od tego jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na ten ciągnik. Najlepiej byłoby jakbyś każdy ciągnik obejrzał i każdym się przejechał a potem podjął decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

Niestety zetora szóstki nie ma, a rewers elektrohydrauliczny w proximie jest nie dopracowany.Zetor przyciąga jedynie ceną. JD podoba mi się lecz na premium mnie nie stać. max to 310 brutto do przeznaczenia.Może ktoś opisze w skrócie wersje wyposażeniowe DF. Był bym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vector    1

Przy takich możliwościach finansowych, na Zetora bym nie spojrzał. Nie wiem jak teraz, ale w marcu 2011 dealer proponował nam Deutz Fahra Agrotrna M600 za 220 netto w podstawie, bez jakiejkolwiek negocjacji. Teraz ceny pewnie poszły w górę ze względu na tę nową normę spalin Tier 4A. O wyposażeniu Deutz'a wiem niestety niewiele, gdyż w końcu zdecydowaliśmy się na inną markę, ale mojemu tacie ten traktor bardzo się spodobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2
Napisano (edytowany)

Kolego vector a co wybrałeś za markę i dlaczego?

 

Czy waszym zdaniem DF byłby dużo mocniejszy od ZTS -a 12245?

Edytowano przez kubas340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vector    1

"Kolego vector a co wybrałeś za markę i dlaczego?"

U nas wybór padł na markę Steyr. Szukaliśmy ciągnika o mocy około 120 koni mechanicznych, 6 cylindrowego, za rozsądne pieniądze. Dealer Steyr'a zaoferował nam najlepsze w stosunku do ceny wyposażenie. Ponadto mamy blisko zlokalizowany serwis, co w przypadku, (odpukać w niemalowane), awarii jest dosyć istotne. W końcu ten traktor przypadł nam najbardziej do gustu pod względem czysto wizualnym. Moim zdaniem pod względem komfortu wersja Profi bije na głowę konkurencyjne marki ciągników, (nie mówię tu o ciągnikach Case, bo to jest praktycznie to samo), w podobnej do Steyr'a cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2
Napisano (edytowany)

A jakie maszyny ciągasz Steyr'em? Co najbardziej Ci się w nim podoba?

 

Czy do JD lub DF można zamówić osobny zbiornik do hydrauliki; jaki to koszt?

Edytowano przez kubas340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

DF z serii K ma takie coś i JD ale z przekładnią AutoPowr, Chyba niczego nie pomyliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vector    1

"Co najbardziej Ci się w nim podoba?"

Najbardziej podoba mi się w nim wielofunkcyjny podłokietnik multicontroler, w dżojstiku masz zlokalizowane przyciski zmiany biegów, sterowanie podnośnikiem, przyciski zmiany kierunku jazdy, obsługę jednej pary hydrauliki, oraz przycisk do odtwarzania sekwencji na uwrociach, ponadto dżojstikiem obsługuje się "gaz ręczny". Podoba mi się zlokalizowanie na słupku kabiny wszystkich wyświetlaczy, czterosłupkowa kabina, która zapewnia bardzo dobrą widoczność a także siedzenie pasażera (z racji tego, że na nim również zdarza mi się jeździć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2
Napisano (edytowany)

A jaka cena twojego sprzętu jeśli można wiedzieć? Mnie osobiście też bardzo przypadł do gusty podłokietnik steyr'a lecz jakoś nie widzę w nim ojca który wyzywa na elektronikę ;)

 

Czekam na opinie użytkowników JD DF i Zetor, ewentualnie coś z koncernu CNH podobnej mocy :)

Edytowano przez kubas340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

Każdy tu pisze który jest lepszy oże zetor lepszy może pompa w johnie lepsza , wiecie co konkrety ja mam DF agrotron m 610 , narobione ma mth 20 bo nowy nie moge nic o nim powiedziec czy dobry czy zły ! , dlatego że jak będzie miał na liczniku wiecej niż 2000 tys mth to bede mógł cos napisac o awariach i cenach podzespołów i tyle ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj