Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obsypnik do ziemniaków Bomet

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcinek178

Marcinek178

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 maj 2012 - 21:04

Obsypnik do ziemniaków Bomet Witam

Mam pytanie odnośnie obsypnika Bomet
Czy jesteście z niego zadowoloni ?
Pytam bo kupiłem też"podobno " bometa" tak mnie zapewniali na składnicy tylko że nie ma on ani jednej naklejki firmowej, dziś podczas pierwszej próby w polu powyginało mi te przednie spulchniacze których jest 6 szt i nie wiem czy to jakas podruba i reklamowac czy poprostu ten typ tak ma.
]Z jakiego płaskownika macie zrobione te przednie radełka 8 mm?
Z góry dziękuję za odpowiedź!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obsypnik do ziemniaków Bomet Dzisiaj, 08:27
  •  

#2 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 04 maj 2012 - 21:12

Obsypnik do ziemniaków Bomet ja mam akpila z 2002 roku jest solidniej wykonany od dzisiejszych jeszcze się nic nie wygieło spulchniacze mam 8/10mmm , teraz to się każde dzieło tych małych film tak wygina wszystko robione na sztukę , ale to z reklamuj powiedz że chcesz mieć dobre a nie bubla

Edytowany przez Klepk995, 04 maj 2012 - 21:23.

#3 Share Marcinek178

Marcinek178

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 maj 2012 - 21:33

Obsypnik do ziemniaków Bomet Zawsze sądziłem że Bomet to dobra firma dlatego taki obsypnik kupiłem. No tylko że teraz nie jestem pewien czy to Bomet czy jakieś rzemiosło. dziwne że nie dali mi żadnej dokumentacji do tego a sam obsypnik nie ma ani jednej naklejki firmowej co wydaje mi się dziwne. Chciałbym jakoś sprawdzić wiarygodność tej firmy tylko nie wiem jak bo nikt w poblizu nie ma obsypnika tej firmy. Gdyby ktoś powiedział mi z jakiej grubości materiałów wykonany jest jego oryginalny sprzęt to wszystko byłoby jasne

#4 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 04 maj 2012 - 21:37

Obsypnik do ziemniaków Bomet teraz jest podróba na podróbie , ale raczej jakby był to Bomet to powinny być jakieś tabliczki naklejki z logiem Bometu ale nie wykluczone że to jest Bomet w 100%

#5 Share teo

teo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 maj 2012 - 22:33

Obsypnik do ziemniaków Bomet Może porównaj kolego choćby ze zdjęciami ze strony. Zawsze to coś.

http://bomet.pl/oferta_tekst-34.html

#6 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 04 maj 2012 - 22:38

Obsypnik do ziemniaków Bomet Pogadaj z lukasx21 - jego kolega ma bometa.

#7 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 05 maj 2012 - 06:04

Obsypnik do ziemniaków Bomet jeśli nic nie dostałeś to na pewno nie jest on oryginalny,jest wiele firm zajmujących się robieniem takich maszyn,sam widziałem jak to jest robione z jakiej jakości materiału i jeśli miałbym kupować to od sprawdzonego sprzedawcy.

#8 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 05 maj 2012 - 21:46

Obsypnik do ziemniaków Bomet @kamil255 ma racje jest parę film podrabiających takie maszyny a sprzedawcy też nie lepsi skoro wmawiają klientowi że to oryginał , ale co zrobić takie dziś czasu ze każdy chce zrobić wciskając komuś jak największego bubla :( :unsure: :wacko: <_<

#9 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 03 lipiec 2012 - 21:21

Obsypnik do ziemniaków Bomet Też zastanawiam sie nad tym bometem, do niego przekonuje mnie cena jednak opinie użytkowników zdecydowanie sa za obsypnikami remprodexu.

Może ktoś chce się pozbyc 2-rzędowego? ;) Jestem zainteresowany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 21:27

Obsypnik do ziemniaków Bomet tu raczej (jak sie domyslam) jest mowa o obsypniku-pielaczu a nie o formownicy bometa ;)
a sam mam remprodexa.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#11 Share FarmerDJ

FarmerDJ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 15:53

Obsypnik do ziemniaków Bomet Koledzy mam zamiar kupić pielniko-obsypnik z Bomet-u i zastanawia mnie jedna sprawa. Chodzi mi konkretnie o ilość sekcji. Bynajmniej nie o moc ciągnika mi chodzi tylko o to czy kupując 5 sekcyjny a nie 3 taki obsypnik będzie prawidłowo formował redliny prze sadzeniu sadzarką dwu rzędową. Wiadomo zawsze są jakieś odchylenia w szerokości między kolejnymi przejazdami. Proszę o odpowiedzi praktyków którzy obsypują 5 sekcyjnym a sadzą dwurzędówką. Wiadomo że 3 sekcyjnym precyzja będzie większa ale pola trochę mam a czas i paliwo kosztuje.

#12 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 21:20

Obsypnik do ziemniaków Bomet zanim kupilem formownice remprodexa, uzywalem wlasnie pielniko-obsypnika 5 rzedowego. O moc sie nie martw, to jedzie nawet z T25. A co do precyzji pracy, to wszystko zalezy od tego jak zasadzisz, jesli w miare prosto to zrobisz to nie bedzie zadnego problemu, redliny nie popsuja sie. A wiadomo ze oszczednosc w paliwie i w czasie jest duza.

#13 Share FarmerDJ

FarmerDJ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 14:28

Obsypnik do ziemniaków Bomet Dzisiaj wpadła mi w oko taka formiarka jak w linku http://moto.allegro....3072762246.html tylko zastanawia mnie to czy bez sprężyn do spulchniania sobie poradzi? fakt ziemie nie mam za bardzo zwięzłą a miejscami nawet jest piaszczysta. Może to byłby lepszy sposób na formowanie niż ten tradycyjny pielniko-obsypnik?

#14 Share hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 23:45

Obsypnik do ziemniaków Bomet Kolego, ta formiarka z linku używana jest do formowania redlin pod warzywka typu marchew pietruszka, a nie do ziemniaków.

#15 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 09 czerwiec 2014 - 19:11

Obsypnik do ziemniaków Bomet Nie chcę zakładać nowego tematu to podepnę się tutaj.
W swoim obsypniku mam takie redlice i te ruchome skrzydełka po bokach mam ustawione fabrycznie czyli całkowicie schowane (1)
Teraz jak jest lepiej kiedy wychodzi lepsza redlina gdy jest to ustawione równo czy jest wysunięte??
Dodany obrazek

#16 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 19:25

Obsypnik do ziemniaków Bomet im bardziej schowane skrzydełka tym mniejszą redline robisz. to chyba oczywiste. popróbuj jak to wychodzi na twojej ziemi, u kazdego jest inaczej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 09 czerwiec 2014 - 19:37

Obsypnik do ziemniaków Bomet A interesuje mnie właśnie aby ten wałek ziemi ukształtowany za obsypnikiem był szerszy bo zdarza się że ziemniaki wystają z pod ziemi :P