Skocz do zawartości

Kierunkowskazy MTZ-82

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2012 - 18:26

Kierunkowskazy MTZ-82 Witam, mam problem z kierunkowskazami w mtz-82 z 96r. Otóż po włączeniu prądu zaczyna migać prawy kierunkowskaz choć jest nie włączony. Myślałem ze to ten wyłącznik koło kierownicy szwankuje i go odłączyłem ale kierunek nie przestał migać. Zajrzałem pod deskę rozdzielczą a tam jest założony przerywacz bimetaliczny (taki jak w c330). Odłączyłem go, przeczyściłem styki i założyłem ponownie, kierunek przestał migać, ale z przerywacza zaczął lecieć dym i pobierał dużo prądu. Założyłem inny sprawny przerywacz bimetaliczny, ale nie było już ani kierunkowskazu ani dymu, jedynie się szybko grzał. Co może być przyczyną tych zwarć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kierunkowskazy MTZ-82 Dzisiaj, 14:15
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 04 maj 2012 - 18:37

Kierunkowskazy MTZ-82 Najwyraźniej przerywacz wydał ostatnie tchnienie. Tylko dziwi mnie że taki jak w 330? W moim z 92 roku przerywacz jest taki;

http://allegro.pl/li...=mtz przerywacz

Ten z opisem nowy typ. Ty pewnie masz ten starszy. Przeleć po przewodach, na których nie powinno być prądu a jest i tyle. Ciężko poradzić coś innego.
KPK Kumurun Team

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2012 - 18:43

Kierunkowskazy MTZ-82 Tam chyba powinien być ten nowy typ bo nawet kostka jest a z tej kostki wyprowadzony tylko jeden kabel na przerywacz, tylko mnie dziwi ze wcześniej wszystko chodziło a teraz nawet na nowym przerywaczu nie działa.

A i jeszcze jedno, które kontrolki powinny świecić na nowym typie deski rozdz. po przekręceniu kluczyka.

Edytowany przez zenekc330, 04 maj 2012 - 18:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 04 maj 2012 - 18:53

Kierunkowskazy MTZ-82 Dla tego trzeba by sprawdzić gdzie jest prąd a gdzie nie ma i czy tak ma być. Schemat do ręki i niestety lecieć po kolei. Wyjmij bezpiecznik czy sytuacja się zmieni. Po jego wyjęciu od bezpiecznika przez włącznik kierynkowskazów do przerywacza nie powinno być prądu. Właściwie tam jest bardziej namieszane bo leci to wszystko jeszcze przez włącznik świateł awaryjnych. Tego nie idzie za bardzo wytłumaczyć.

Edytowany przez seweryn20, 04 maj 2012 - 18:56.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2012 - 19:07

Kierunkowskazy MTZ-82 Jak wyjmuje bezpiecznik do prądu nie ma. Jutro zakupie ten oryginalny elektroniczny przerywacz, bo ten bimetaliczny jest tylko podłączony do jednym kablem do kostki a drugi do pierwszego bezpiecznika.

Edytowany przez zenekc330, 04 maj 2012 - 19:08.

Dodaj odpowiedź