Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nioski czy Brojlery?

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, dobra książka, film, rolnictwo

Napisany 04 maj 2012 - 16:35

Nioski czy Brojlery? Jak w temacie. Jak myślicie co jest bardziej opłacalne? Chodzi o hodowlę na większą skalę. Osobiście bardziej podobają mi się nioski, ale nie wiem w co bardziej opłaca się inwestować :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nioski czy Brojlery? Dzisiaj, 15:04
  •  

#2 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 04 maj 2012 - 17:32

Nioski czy Brojlery? Masz budynki przystosowane do chowu fermowego tych zwierząt albo troche kasy?
Nioski ci się podobają bo teraz dobra cena jest. Z niosek kase masz co tydzień ze sprzedazy jajek a z brojlerów co 6-7 tygodni.
Ile masz ha. napisz wszystko sprzęt itd.

#3 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 04 maj 2012 - 17:40

Nioski czy Brojlery? Tzn wiem sporo o brojlerach, bo u nas pełno ferm nastawionych w tym kierunku. Mamy 15 ha i 20 sztuk bydła mlecznego, ale przy tym areale prowadzenie tej hodowli jest mało opłacalne i bardzo czasochłonne niestety. Trzeba szukać alternatywy. Sprzęt kompletyny, wszystko co potrzebne do hodowli bydła, zeby być niezależnym. Budynków raczej przystosowanych nie mam, a gotóki by się trochę znalazło. Owszem, jak ide do sklepu i patrzę na cenę jajek to wnioskuję, że to może się opłacić

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

GMO do oznaczenia zobacz »

•  

#4 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 04 maj 2012 - 17:52

Nioski czy Brojlery? Ja bym ci proponował brojlery.sam mam obecnie 100 sztuk a w przyszłości myślę o powiększeniu stada ponieważ jest to opłacalne.

#5 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 04 maj 2012 - 18:01

Nioski czy Brojlery? Wiem, że coś w tym musi być opłacalnego skoro u nas powstaje ferma za fermą. Ale nakłady początkowe są naprawde duże. Mówie tu o hodowlach rzędu kilkunastu tysięcy sztuk, bo tylko takie u nas są. kamil 255 a gdzie masz zbyt na to?

#6 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 05 maj 2012 - 16:42

Nioski czy Brojlery? Właśnie gdzie kamil sprzedajesz te brojlery? Zawsze 15 ha to 15ha zawsze troche zboża swojego by było a reszte dokupić. Nieopłacają się teraz krówki mleczne? Też chciałbym gdzieś sprzedawać ale niebardzo jest gdzie. Wujas jest prezesem chyba w sklepach społem znajomy czy jakoś tak i się spytam czy tam by się dało. Gdzie brojlery można sprzedać? Do restauracji czy gdzie? tak 200-300 sztuk na 1,5-2 miesiace? Kamil dajesz swoją pasze czy kupujesz? Jak swoja to z czego robisz ile dajesz itd.

#7 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 06 maj 2012 - 09:02

Nioski czy Brojlery?

Właśnie gdzie kamil sprzedajesz te brojlery? Zawsze 15 ha to 15ha zawsze troche zboża swojego by było a reszte dokupić. Nieopłacają się teraz krówki mleczne? Też chciałbym gdzieś sprzedawać ale niebardzo jest gdzie. Wujas jest prezesem chyba w sklepach społem znajomy czy jakoś tak i się spytam czy tam by się dało. Gdzie brojlery można sprzedać? Do restauracji czy gdzie? tak 200-300 sztuk na 1,5-2 miesiace? Kamil dajesz swoją pasze czy kupujesz? Jak swoja to z czego robisz ile dajesz itd.

Na razie kupują ode mnie znajomi,a w niedługim czasie będziemy szukać klientów gdzie indziej np.w restauracjach albo jeszcze indziej.Paszę daję im ze swojego zboża tzn.mielę w śrutowniku pszenice,owies i kukurydzę a kupuję tylko dodatki w postaci witamin.
Co do krów mlecznych to prawdą jest,że się teraz opłacaj i myślę o ich hodowli.

#8 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 maj 2012 - 09:56

Nioski czy Brojlery? Opłacaja się jak narazie ale mleko już zaczyna lecieć w dół :( i to takie sympatyczne zwierzęta. Tytlko o prawdziwej opłacalności można mówić przy większym stadzie, a u nas jest za mały areał żeby je jakoś znacząco powiększyć... Ale narazie nie będziemy rezygnować z hodowli, a może i ziemi się gdzieś dokupi. Kurki to taka alternatywa na przyszłość

#9 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 06 maj 2012 - 15:45

Nioski czy Brojlery? A co do tej restauracji to bedziesz pytał klientów czy kucharza czy jak? Trzeba mieć jakieś badania na takie mięso do sprzedaży czy jak? Jak już się zapytasz ich to napisz na PW to podpowiesz co i jak.
Może do ubojni by sprzedawał? Wzieli by mniejsze ilości? Pewnie trzeba by było im zawozić niewiadomo gdzie. co o tym sądzicie?

#10 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 maj 2012 - 16:39

Nioski czy Brojlery? Ubojnia potrzebuje raczej większych dostaw, ale to tylko moje zdanie i mogę się mylic. A ty dentka brojlery masz, tak? Jak na tym wychodzisz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 06 maj 2012 - 16:53

Nioski czy Brojlery? no dobra ale po jakiej cenie wychodzi wam kg. drobiu z brojlerów u klientów inwidualnych typu. znajomi sasiedzi itd. a po jakiej ubojnie restauracje i wieksi odbiorcy

#12 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 06 maj 2012 - 21:00

Nioski czy Brojlery? Aktualnie jeszcze nie mam bo w lecznicy dla zwierzat dawno nie byłem zeby pisklęta zamówić ( brak czasu). Ale od czerwca tamtego roku miałem do października brojlery. Najpierw wziełem 15 sztuk z fermy a potem 25 pisklat. Hodowałem na własne potrzeby więc jakoś nie liczyłem kosztów produkcji ale w tym roku policze. Teraz sasiad juz zamówił chyba 4 sztuki jak narazie. Ja sprzedawałem takie 4-5 kilowe po ok. 10zł/kg tylko że kurczak był bez flaków i piór.
janczar po sąsiadach zawsze więcej się kasuje ale sąsiedzi dużo nie biorą kurczaków. Ubojnie biorą wage żywa ok. 4zł/kg. Ja mam chyba do najbliższej ok. 70km. Do restauracji to nie wiem kolega wyżej będzie szedł się pytać to zobaczymy może napisze. Ubojnie potrzebujesz większych ale jak dowiozą np. 15 tyś sztuk to następne np. 300sztuk nie zrobi różnicy tylko pewnie trzeba by było samemu wieźć.

#13 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 maj 2012 - 21:15

Nioski czy Brojlery? Pamiętam jak kiedyś u mnie też mieliśmy brojlery, nioski w sumie też i to wszystko szło na własny użytek, dla rodziny, a reszta po sąsiadach. Ale nastały czasy, że trzeba było się w jednej hodowli ukiierunkować i padło na bydło mleczne. A jak jest z tymi jajkami ekologicznymi? One są droższe? Jakies specjalne wymogi są? Co takie kury muszą jeść?

#14 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 08 maj 2012 - 17:43

Nioski czy Brojlery? OOoo kolego wymogi sa bardzo ostre: niezapowiedziane kotrole na których badają czy na wybiegu w glebie nie ma metali cieżkich musisz mieć pasze certyfikowaną itd. Wiadomo że droższe cena zaczyna się od chyba 90gr/szt. Musza jeść jak najbardziej naturalne pasze.

#15 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 09 maj 2012 - 00:49

Nioski czy Brojlery? A budynki? Bo chyba teraz już nie będą mogły siedzieć w klatkach tylko ciągle luźno biegać

#16 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 09 maj 2012 - 14:54

Nioski czy Brojlery? Kury ekologiczne trzymane w klatkach? zapomnij kolego o takim czymś. Takie kurki to chodzą po wybiegu porośniętym trawą. Tylko nie taki że zagrodzisz wybieg siatką 10x10m i koniec. W ekologicznych kurach takiego czegoś nie ma i kury chodzą po okolicy a nie tylko 10 na 10 wybiegu. W kurniku i na wybiegu masz ilość niosek przypadająca na metr kwadratowy i musisz się tego trzymać.

Panowie u mnie w okolocy stoi budynek po dawnym PGR pusty gdzie kiedyś stało 120krów z przychówkiem. I teraz moje pytanie czy jak się sprzedaje do ubojni brojlery to trzeba mieć nr. gosp. czy nr. stada?

Nie piszemy posta pod postem , korzystamy z opcji "edytuj"

#17 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 27 maj 2012 - 17:49

Nioski czy Brojlery? I jak kolego zdziałałeś coś?

#18 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 12:29

Nioski czy Brojlery? Nie, nie :) to tylko plany na najbliższą przyszłość. A na czym jest lepszy pieniądz?

#19 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 27 czerwiec 2012 - 13:06

Nioski czy Brojlery? na nioskach masz kase co kilka dni a na brojlerach co 7 tygodni lub dłużej więc pogadaj z tymi co się tym zajmują, ale jak wiadomo w zyciu jest różne ( raz kwadratowo raz podłóżnie) więc raz zarobisz drugi raz dołozysz i tak to się kręci :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 16:21

Nioski czy Brojlery? No dokładnie :P zobaczymy co bedzie później, narazie to tylko plany